Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 22 stycznia 2018 07:00 | W niedzielę (21 stycznia br.) w sali parafialnej przy kościele pw. Świętej Trójcy mieliśmy okazję zobaczyć spektakl pt. „Mimo wszystko… Boże Narodzenie”.
W tworzenie widowiska zaangażowali się członkowie Apostolatu Matki Boskiej Pielgrzymującej z Piotrem Skowronem na czele. Sztukę zagrano dwa razy, o godzinie 16.00 i 18.00. Aktorzy pokazali, że katolicy kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia potrafią zapominieć o istocie tego dnia, za to skupiają się na zakupach, świątecznej imprezie czy codziennych sprawach. Zadbano również o oprawę muzyczną, oświetlenie sceny, a także rekwizyty i scenografię. | |
| Naczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim | | sobota, 20 stycznia 2018 07:00 | Naczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia i przesyłania JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO_VAT (JPK_VAT) oraz zmian w przepisach prawa podatkowego, które weszły w życie od 01.01.2018 r.
Szkolenie odbędzie się we wtorek 23 stycznia 2018 r. o godz. 12.00 w sali szkoleniowej Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim ul. Lubelska 1/2, sala nr 11. (I piętro). | | Michał Maliszewski | | sobota, 20 stycznia 2018 07:00 | Nie ma już Silnej Grupy Fotograficznej działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury. Zrzeszenie pasjonatów fotografii, któremu przewodniczył Tomasz Młynarczyk połączyło swe siły z Radzyńskim Klubem Fotograficznym "Klatka".
Wczoraj, 19 stycznia br. o godzinie 17.00 w ROK odbyło się spotkanie Silnej Grupy Fotograficznej wraz z przedstawicielami Klatki na czele z prezesem Dariuszem Hankiewiczem, który przedstawił propozycję połączenia tych dwóch klubów. | | | Piotr Skowron | | piątek, 19 stycznia 2018 07:00 | Mimo odległych już od nas świąt, mimo noworocznego zabiegania, w imieniu wspólnoty Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej przy parafii św. Trójcy w Radzyniu Podl., serdecznie zapraszam na współczesne jasełka w wykonaniu osób dorosłych.
Jasełkowi bohaterowie w nieco odmiennej formie ukażą, jak ich codzienność obfituje w liczne zmagania z losem, nieustannym wybieraniem między dobrem a złem, pomiędzy tym, co łatwe, przyjemne, chociaż zgubne, a tym, co trudne, lecz wartościowe. Spektakle zostaną dwukrotnie odegrane w najbliższą niedzielę 21 stycznia w sali widowiskowo-konferencyjnej na wikariacie, o godz. 16.00 i 18.00. Przyjdź, mimo braku czasu, mimo pogody, mimo wszystko! | | Michał Maliszewski | | czwartek, 18 stycznia 2018 07:00 | W ubiegłym tygodniu w Derewicznej (gmina Komarówka) wykryto ognisko Afrykańskiego Pomoru Świń.
Powiatowy Lekarz Weterynarii zgodnie z obowiązującą procedurą nakazał wybicie stada 25 sztuk tuczników. W obrębie 10 kilometrów od gospodarstwa wyznaczona jest strefa zagrożenia, natomiast w okolicy 3 kilometrów strefa zapowietrzona. Rolnicy z tego obszaru nie mogą przez 40 dni wywozić ani sprzedawać świń. W tym roku było to pierwsze ognisko w województwie, które pojawiło się akurat w naszym powiecie. Odbyło się gminno-powiatowe posiedzenie sztabu kryzysowego, podczas którego ustalono próbę podjęcia walki a ASF. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 następna > ostatnia >>
|
| Strona 840 z 1876 |