Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Tadeusz Sławecki gościnnie w teledysku Lubelskiej Federacji Bardów

Michał Maliszewski   
piątek, 23 lutego 2018 08:00

Kadr z teledyskuTrzy dni temu, 20 lutego br. w internecie pojawił się najnowszy teledysk znanej i lubianej przez radzyńską publiczność grupy Lubelska Federacja Bardów. Klip jest promocją ich najnowszej płyty, zatytułowanej „Bardziej”.

Wideo zostało wykonane do nowej piosenki „Autorski wieczór” tego zespołu. Reżyserem i scenarzystą teledysku jest Damian Bieniek. Zdjęcia zostały zrealizowane w Lublinie. W nagraniu wziął udział dyrektor Biblioteki im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Tadeusz Sławecki. Krótki aktorski epizod, w którym dyrektor wojewódzkiej biblioteki przekazuje klucze głównemu bohaterowi teledysku znajdziecie od 2:35 minuty.

 

V-ce mistrzowie w Halowym Turnieju w Łęcznej

Michał Maliszewski   
czwartek, 22 lutego 2018 08:00

Zawodnicy podczas gryW sobotę, 17 lutego br. w hali zespołu szkół w Łęcznej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Agencji Mienia Wojskowego.

Zawody zorganizowane były przez Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Współorganizatorem imprezy był Caritas Archidiecezji Lubelskiej, a partnerem sportowym pierwszoligowy klub – Górnik Łęczna. Dzięki przychylności wójta Wiesława Mazurka wzięła w nim udział drużyna Gminy Radzyń Podlaski.

 

Mieszkańcy Adamek nie chcą rozbudowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych

Michał Maliszewski   
czwartek, 22 lutego 2018 08:00

Sołtys wsi Adamki Elżbieta PieśkoNie milkną głosy sprzeciwu mieszkańców odnośnie do planów rozbudowania Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach.

Sołtys Elżbieta Pieśko w imieniu mieszkańców wsi Adamki, wysyła kolejne pisma do Rady Gminy Radzyń Podlaski, Zarządu Związku Komunalnego oraz prezesa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych. W ich treści informuje o ciągłym fetorze jaki odczuwają mieszkańcy, a także poddaje pod wątpliwość przyczynę rozbudowy wysypiska. Pisma sołtys Pieśko odczytane zostały podczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski:

 

Prawie 8 tysięcy złotych udało się zebrać na rehabilitację dla Marcina!

Prezes Fundacji "Nigdy Nie Jesteśmy Sami" Wiesław Trykacz   
czwartek, 22 lutego 2018 08:00

CzekSzanowni Państwo! Bardzo dziękuję za wielkie serce i hojność, jaką okazaliście podczas niedzielnego koncertu „Śpiewać każdy może”.

Dziękuję, że daliście szansę Marcinowi w powrocie do zdrowia, a jego mamie i szóstce jego rodzeństwa pomogliście odzyskać radość życia. Cała suma zebrana w trakcie koncertu wyniosła: 7 733,82 zł. W skład tej sumy weszły 4 725 zł ze sprzedaży przekazanych darów i 2 460,82 zł oraz 136 euro ze zbiórki do puszek. Cały zebrany dochód z koncertu został przekazany na leczenie i rehabilitację Marcina.

 

Podopieczni MOPS otrzymali paczki od Mikołaja

Michał Maliszewski   
środa, 21 lutego 2018 08:00

Mikołaj z dziećmiTradycyjna coroczna zabawa karnawałowa dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy MOPS w Radzyniu Podlaskim odbyła się 10 lutego br. w sali konferencyjnej pałacu Potockich.

Impreza odbyła się po raz 20. a organizator imprezy - MOPS w Radzyniu Podlaskim pozyskał sponsorów, dzięki którym 140 dzieci w wieku od 2 do 10 lat mogły przeżyć wiele przyjemnych chwil oraz otrzymać paczki ze słodyczami. Zabawę choinkową prowadziła animatorka Monika Dziąg z firmy "Hihopotam". Dzieci bawiły się przy muzyce na żywo, dzięki Krzysztofowi Stradczukowi i Stanisławowi Dzido.

 
<< pierwsza < poprzednia 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 następna > ostatnia >>

Strona 825 z 1876