Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Jakub Płecha | | poniedziałek, 30 kwietnia 2018 07:00 | 
| |
| Jakub Płecha, Natalia Uchaniuk i Michał Maliszewski | | poniedziałek, 30 kwietnia 2018 07:00 | 29 kwietnia br. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Ratujemy Renię Tarnowską”. Sala pękała w szwach. Środki z biletów, licytacji oraz atrakcji przygotowanych przez sponsorów, zostały przeznaczone na leczenie radzynianki. 14 lutego wykryto u niej glejaka mózgu.
Koncert prowadził Wojciech „Molas” Gil. Na początku, na scenie pojawił się Paweł Tarnowski, mąż Renaty: - Jak wiecie moja żona Renia ma nowotwór złośliwy mózgu. 14 lutego, pewnie większość z państwa świętowała Walentynki, nam zawalił się świat. Bóle głowy były pierwszymi objawami choroby. Trwało to mniej więcej pół roku. Tomograf, rezonans, a później diagnoza. Operacja była nieunikniona. Lekarzom udało się wyciąć fragment guza. Mimo wszystko walczymy. Jesteśmy po to, żeby żyć, a nie żeby umierać. Przed Renią jeszcze długie i ciężkie leczenie. Chciałbym wszystkim podziękować, za każdy gest, miłe słowo. Renata jest teraz w domu, ale nie jest na tyle silna, żeby przed państwem wystąpić - mówił. | | Mariusz Szczygieł | | sobota, 28 kwietnia 2018 07:31 | W sobotni poranek 28 kwietnia br. na krajowej 19-tce audi A3 zjechało z drogi i uderzyło w słup.
Z wstępnych ustaleń policji wynika, że około 6.20 kierująca samochodem obywatelka Ukrainy przysnęła w trakcie jazdy. Prowadzony przez nią samochód przejechał na drugi pas jezdni i zjechał z drogi, gdzie ściął stojący tam betonowy słup energetyczny. Kierująca audi została przewieziona do radzyńskiego szpitala. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 28 kwietnia 2018 07:00 | Symbolicznym przecięciem wstęgi dokonało się w dniu 26 kwietnia 2018 roku oficjalne otwarcie Żłobka Gminnego „Maluszkowo” w Ulanie-Majoracie.
Aktu tego dokonali gospodarze: Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Lipiński, Dyrektor Lidia Wierzchowska oraz zaproszeni goście Proboszcz Parafii Ulan ks. Krzysztof Pawłowski, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk i Dyrektor Marcin Czyżak z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Poświęceniem obiektu przez księdza proboszcza i zawieszeniem krzyża dopełniono ceremoniału dzisiejszej uroczystości. | | Michał Maliszewski | | sobota, 28 kwietnia 2018 07:00 | Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego po raz kolejny przyznał stypendia najlepszym sportowcom i trenerom naszego regionu za osiągnięcia sportowe w 2017 roku.
W uroczystości wręczenia stypendiów w Lublinie wzięli udział zawodnicy i trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Promień” z Radzynia Podlaskiego. Stypendia sportowe otrzymali Mateusz Bujek i Jakub Kowalczyk, którzy na co dzień uprawiają pływanie pod okiem trenerów: Łukasza Boguckiego i Mariusza Denisiuka. Obaj zawodnicy są reprezentantami Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. W 2017 roku podczas mistrzostw Polski Mateusz zdobył dwa złote i dwa srebrne medale, a Kuba jeden złoty i trzy srebrne. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 następna > ostatnia >>
|
| Strona 792 z 1876 |