Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 lipca 2020 imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Kurs szybkiego czytania dla młodzieży. Zapraszamy gimnazjalistów i licealistów!

REKLAMA   
środa, 26 kwietnia 2017 07:00

KsiążkaInformacja dla zainteresowanych udziałem w kursie szybkiego czytania i efektywnej nauki oraz mała niespodzianka dla cierpliwych czytelników na końcu tekstu.

Zapraszamy uczniów do pilotażowej grupy „gimnazjum-liceum”. Do kogo kierowany jest kurs? Do osób, które chcą nie tylko szybciej czytać, ale też:

- szukają sposobu na lepsze zapamiętywanie,

- chcą lepiej radzić sobie ze stresem,

- chciałaby lepiej skoncentrować się podczas nauki.

Zajęcia nie mają formy typowych lekcji, to bardziej przygoda w odkrywanie nowych możliwości, jakie daje nasz umysł. Szybkość z jaką czytamy tekst można zwiększyć. W zasięgu przeciętnego człowieka jest prędkość nawet do 1000 słów na minutę. Często nie zdajemy sobie sprawy jak potężnym narzędziem jest nasz umysł. Przy odpowiednim treningu wzrasta nie tylko tempo czytania, ale również umiejętność zapamiętywania istotnych informacji, jak i kreatywność. Twórcą tej metody czytania i zapamiętywania jest Tony Buzan, a popularyzatorem w Polsce Marek Szurawski. Dorosły człowiek czyta w tempie ok. 200 słów na minutę.

Powyższy tekst liczy 160 słów. I czytelnik powinien go przeczytać w czasie ok. 45 sekund. A w jakim tempie czytasz naprawdę? Na końcu tekstu w nawiasie podana będzie liczba słów. Zmierz stoperem swój czas w jakim przeczytasz tekst a następnie liczbę słów podziel przez czas (w sekundach) i wynik pomnóż przez 60. Jeśli ktoś doczytał do tego miejsca to już wie, jak szybko czyta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.magiaedukacji.pl. Zapisów można również dokonać telefonicznie – 881 502 658 lub mailowo (e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

(243 słowa).

Zapraszamy!