Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2020 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Technik Logistyk od września w ZSP

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

Technik logistyk - nowy kierunek w ZSPCo to jest logistyka?

Logistyka oznacza planowanie, realizację i kontrolę sprawnego przepływu ładunków z punktu wytworzenia do punktu konsumpcji.

Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka.

Czym zajmuje się technik logistyk ?

Technik logistyk prowadzi nadzór nad środkami transportu i współpracuje z magazynem oraz działem sprzedaży. Odpowiada za kontakty z firmami spedycyjnymi, a także z urzędami celnymi. Logistyk w przedsiębiorstwie produkcyjnym lub handlowym organizuje sprawny i optymalny pod względem kosztów transport produktów lub surowców.

Kto powinien wybrać zawód technika logistyka?

Kierunek ten jest dla uczniów kreatywnych, otwartych na nowe rozwiązania i komunikatywnych. To propozycja dla uczniów poszukujących ciekawego, nowatorskiego kierunku nauczania - kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia. Jest to oferta dla osób lubiących planować swoje działania w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym (np. w grach strategicznych), którym nie straszna jest informatyka.

Gdzie można znaleźć pracę jako logistyk?

Logistycy znajdują zatrudnienie praktycznie w każdej branży. Są poszukiwani głównie w handlu, usługach, spedycji i produkcji. Mogą też pracować jako specjaliści ds. planowania produkcji lub ds. gospodarki magazynowej. Logistycy również znaleźć pracę jako specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.