Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kino wraca do Radzynia!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 14 marca 2017 18:26

Repertuar kina na najbliższe dniJuż w najbliższą sobotę zapraszamy Was na pierwszy od blisko trzech lat seans w naszym, radzyńskim kinie "Oranżeria".

O 14.45 w cyfrowej jakości zostanie wyświetlony film animowany, pt.: "Balerina". Dwie godziny później (16.45) na kinowym ekranie pojawi się "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Kolejny seans już o 19 tego samego dnia. 

W poniedziałek 20 marca o 18.30 będziemy mieli okazję obejrzeć nominowany do Oscara musical "La La Land", a w środę również o 18.30 na ekran powróci historia Michaliny Wisłockiej (polecam).

Jak to się stało, że filmy wróciły do "Oranżerii"? Opowiedział nam o tym dyrektor ROK Paweł Żochowski.

- Próbujemy odpowiedzieć na potrzebę mieszkańców Radzynia, którzy do kina musieli jeździć albo do Łukowa, albo do Lublina. Nie stać nas jeszcze na własny sprzęt, dlatego będziemy wynajmować naszą salę kinową firmie, która będzie zajmowała się wyświetlaniem filmów. Najemca zainstaluje w kinie cyfrowy projektor. W niedługiej przyszłości zostanie zamontowany też nowy ekran, umożliwiający projekcję filmów w technologii 3D. Bilety będzie też można prawdopodobnie kupować przez internet, a filmy w Radzyniu będzie można oglądać w dniu premiery - zdradził szczegóły dyrektor ROK. - Przed nami jeszcze wymiana foteli. Czekamy właśnie na akceptację wniosku o fundusze na ten cel, złożonego do MKiDN. A potem wymiana nagłośnienia na przestrzenne. Ale to jeszcze trochę potrwa... - dodał. - Od czegoś jednak trzeba zacząć.

Feniks odradza się z popiołów. I to dobre wieści. Ceny? Konkurencyjne! 12, do 14 złotych za seans. Historię Michaliny Wisłockiej oglądałem już w Lublinie, "Balerina" też już obejrzana, "La La Land" w poniedziałek - to trzeba będzie zobaczyć. Do zobaczenia w kinie! :)

 

Komentarze  

 
#1 brawoP.K. 2017-03-14 19:32
super wiadomość, jednak Żochowski to właściwy gość na właściwym miejscu, z każdym dniem zawstydza swojego poprzednika coraz bardziej
 
 
#2 RE: Kino wraca do Radzynia!herbatnik 2017-03-14 19:58
Dziwne, że przy obecnej władzy jako premierowy film nie zostanie wyświetlony Smoleńsk.
 
 
#3 Super wiadomośćTośka 2017-03-14 21:01
Wielkie dzięki i czekamy na hity.
 
 
#4 Andrzej Kotyłaakotyla 2017-03-15 04:11
Z renesansu radzyńskiego kina należy się tylko cieszyć. Ciekawe, jak się będzie nazywało. Ja - z przyczyn sentymentalnych - proponowałbym: "Jelonek". No i napisałem coś pozytywnego! Można? Można.
 
 
#5 RE: Kino wraca do Radzynia!orioNNN 2017-03-15 09:19
to bardzo dobra wiadomość!!!
mam nadzieję tylko, że frekwencja będzie na tyle zadawalająca, że projekt utrzyma się na stałe w radzyńskiej Oranżerii
 
 
#6 planykylo79 2017-03-15 09:36
Jeżeli wszystkie plany opisane w artykule uda się zrealizować to sądzę że frekwencja będzie. Co do ekranu 3D czy taki potrzebny to nie wiem. Według mnie lepiej zainwestować te pieniądze w fotele(żeby były w miarę wygodne) , nagłośnienie i inne pomniejsze rzeczy związane z wyposażeniem i działaniem kina. Narazie repertuar jest nie dla mnie jak się zmieni oczywiście pójdę chociażby po to by poczuć się jak dawniej gdy kino działało.
 
 
#7 No i prawidłoworadzyniak95 2017-03-15 09:42
Jezeli będa puszczane w kinie filmy Marvel'a to kupuje bilet w ciemno już teraz :D
 
 
#8 RE: Kino wraca do Radzynia!swetru123 2017-03-18 08:53
Bardzo dobrze, że kino zostanie na nowo uruchomione. Repertuar jak na razie mi nie podchodzi, ale jeśli będą jakieś interesujące mnie filmy, typu "Wyklęty" to z chęcią się tam pojawię! :) Kino 3D w Radzyniu to trochę dziwny tzn. nowatorski pomysł jak na nasze miasto, ale oczywiście również popieram. :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.