Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin

Internat zamiast Domu Dziecka

Justyna Korszeń   
czwartek, 09 marca 2017 07:00

Wewnątrz internatuLiceum w Komarówce Podlaskiej istnieje od 1944 r. jest to ponad 70 lat historii i tradycji szkolnictwa ponadgimnazjalnego w tej miejscowości.

Ze szkołą w Komarówce Podlaskiej swoje losy związali nie tylko mieszkańcy gminy i okolic, ale także ci, którzy do szkoły dojeżdżali z dalszych miejscowości, okolic Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Rossosza, Drelowa czy Wohynia. Wielu spośród nich wybrało naukę w LO w Komarówce Podlaskiej ze względu na możliwość zamieszkania w internacie.

Dzisiaj powraca się do sprawdzonego już pomysłu stworzenia przyjaznego miejsca do nauki tym, którzy pochodzą spoza Komarówki Podlaskiej. Nowy internat oferuje nowocześnie urządzone wnętrza, świetnie wyposażoną kuchnię i pralnię, miejsca do nauki i wypoczynku. Budynek, w którym znajduje się internat jest położony blisko szkoły i jest w pełni przygotowany do przyjęcia od 1 września 2017 r. 15 uczniów. Mieszkańcy internatu będą mogli skorzystać z zajęć pozalekcyjnych: kursu języka hiszpańskiego, strzelectwa sportowego, zajęć sportowych. Chociaż nie udało się stworzyć w Komarówce Podlaskiej Rodzinnego Domu Dziecka, przygotowana inwestycja zostanie wykorzystana, by ułatwić młodym ludziom dostęp do nauki i możliwość zdobycia wykształcenia, które umożliwi im wejście na rynek pracy. 

170308-internat-1170308-internat-2170308-internat-3170308-internat-4170308-internat-5170308-internat-6

 

Komentarze  

 
#1 Zmiany, zmiany.swetru123 2017-03-09 12:57
Niezbyt dobry wybór, jak na dzień dzisiejszy.
Dlaczego? Już piszę.
Kadra nauczycielska (oczywiście z wyjątkami) do bani, w. cz. p. Wołodko po objęciu stanowiska głównego dyrektora zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy.
Jedynym ratunkiem dla szkoły są zmiany kadrowe począwszy od samej góry, ewentualnie zmiana podejścia do uczniów przez niektórych nauczycieli. Samym internatem i agitacją w miejscowym gimnazjum nie sprawicie państwo, że potencjalni uczniowie zaczną do Was walić drzwiami i oknami.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.