Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyniak w studiu TVP podczas 22 finału WOŚP

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 stycznia 2014 07:00

22 Finał WOŚP okiem Marka

Podczas 22 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyniu Marek nie mógł być z nami, ponieważ pomagał w organizacji Finału w Warszawie samemu Jurkowi Owsiakowi.

O tym jak to wszystko wyglądało opowiedział nam wolontariusz Pokojowego Patrolu – Marek Melaniuk.

iledzisiaj.pl: Pojechałeś do Warszawy dzień przed Finałem. Co tam robiłeś?

Marek Melaniuk: Tak, pojechałem dzień wcześniej, aby przygotować miejsce, w którym to wszystko się działo, czyli „Blok B” Telewizji Polskiej, a zarazem zapoznać się z wszystkimi elementami, którymi się później zajmowaliśmy. W międzyczasie mieliśmy spotkanie naszej grupy z koordynatorką oraz zapoznawaliśmy się z całym studiem.

Jak wyglądał ten najważniejszy dzień? 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studio TVP?

Zacząłem przygotowania o godzinie 6.00 rano, a potem pojechaliśmy do Fundacji, skąd zabraliśmy wszystkie elementy, które były nam potrzebne tego dnia. Następnie pojechaliśmy do studia, gdzie ruszyła cała machina. Moje wejścia z działu, na którym pracowałem, były jednym z pierwszych, więc już od samego rana dużo się działo. Gdy było wejście „na żywo” stałem pomiędzy „VIPami”, z którymi rozmawiał Jurek Owsiak no i wtedy wibrował telefon - znajomi pisali, że widzieli mnie w telewizji. To było miłe.

Co czułeś? Czy emocje górowały?

Ja się bardzo dobrze czuję w miejscach, gdzie się wiele dzieje. Wtedy się uspokajam, wiem co robić i jest super (śmieje się).

Co z tego finału utkwiło Ci w pamięci?

Zmieniło mi się podejście do celebrytów. Była ze mną Anna Popek, z którą spory czas rozmawiałem i okazała się bardzo interesującą i fajną kobietą. Na dodatek Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dobrze traktuje wolontariuszy. Nie działa to jak w innych organizacjach, że są spychani na bok, a uznawany jest tylko sztab główny. Tam są przełamane te granice, a osoby, które widzimy w telewizji okazują się bardzo fajnymi ludźmi. Spotkałem jeszcze Rafała Królikowskiego i już po raz kolejny Kamila Bednarka, z którym będę się widział jeszcze w te wakacje na „Przystanku Woodstock”.

Do której godziny trwało to wydarzenie?

Do północy. Mieliśmy plany, by na zakończenie zrobić imprezę z nowo poznanymi osobami, ale po całym dniu nikt nie dał rady (śmieje się).

Czy ta wyprawa do studia Telewizji Polskiej nauczyła Cię czegoś?

Tak. Dużo nauczyłem się o sprzęcie, który ratuje życie. Miałem możliwość porozmawiać z lekarzami, którzy się tym zajmują, oraz z firmami, które dystrybują te urządzenia. Nie wiedziałem, że jest taka rzecz o wyglądzie latarki, dzięki której świecąc na rękę można zobaczyć żyły.

Co musiałby zrobić przeciętny Kowalski, by być na Twoim miejscu i stać w studio Telewizji Polskiej? Bo wiem, że u Ciebie wszystko zaczęło się od „Pokojowego Patrolu”.

Musiałby pójść tą samą drogą i nie jest to temat zamknięty, ponieważ każdy może być w „Pokojowym Patrolu”, tylko może nie na tych działach, na których byłem ja. U nas wybierają osoby, które mówią po angielsku. Wydaje mi się, że bycie w grupie, która była pod Pałacem Kultury i Nauki nie jest niczym gorszym niż w telewizji. Tam jest tak samo fajne, tylko robi się  inne rzeczy.

Co sądzisz o ludziach, którzy tak negatywnie podchodzą do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Zamiast tracić czas na wypisywanie i gadanie o WOŚPie, niech zrobią coś dla kogoś, komu nikt nie chce pomóc. Byłem w tym roku wolontariuszem Szlachetnej Paczki i proszę mi uwierzyć że też przydałoby się więcej wolontariuszy. Można przecież oddać krew lub zająć się zwierzętami w schronisku. Jest tak wiele do zrobienia, wystarczy znaleźć w sobie odrobinę chęci oraz umiejętnie wykorzystać czas. 

Powtórzyłbyś to za rok?

Oczywiście. Tylko z jednej strony chciałbym być w Radzyniu, ale ta atmosfera, którą zrobiliśmy w Warszawie w studio, była wyjątkowa. Każdy ma potrzebę, by się w czymś realizować – ja się tam realizuję. Nie przynosi mi to pieniędzy, ale dużo satysfakcji.

Przed Tobą kolejny „Przystanek Woodstock” na którym będziesz?

Myślę, że tak, bo nigdy nie można powiedzieć, że będzie się na sto procent, ale najprawdopodobniej będę, bo to jest już uzależnienie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Co jest takiego fascynującego w tym wydarzeniu w trzech, czterech słowach?

Dobrze, będzie w czterech słowach: przyjaźń, radość i chęć poznawania.

I tymi pozytywnymi słowami zakończmy naszą rozmowę. Dziękuję za poświęcony czas.

22 Finał WOŚP okiem Marka

 

Komentarze  

 
#1 katolikelunia 2014-01-16 07:59
Marek opowiadasz ciekawe rzeczy o pomocy chorym pieskom starszym osobom a jaka jest za to zapłata za uratowanie Życia sąsiadowi czy znajomemu bo na Jagiellończyka 1 to żądają krocie
 
 
#2 RE: Radzyniak w studiu TVP podczas 22 finału WOŚPmmajeczkaa 2014-01-16 12:08
Cytuję elunia:
Marek opowiadasz ciekawe rzeczy o pomocy chorym pieskom starszym osobom a jaka jest za to zapłata za uratowanie Życia sąsiadowi czy znajomemu bo na Jagiellończyka 1 to żądają krocieJa mieszkałam do niedawna na Jagiellończyka 1 i tam za coś takiego nikt nikomu nie płacił....
 
 
#3 konkretynuska77 2014-01-16 13:50
poproszę o szczegóły, bo mieszkam na jagielończyka 1 i nie jestem w temacie :/
 
 
#4 WOŚPbukmacher 2014-01-16 14:18
Według mnie to WOŚP to tylko przychód owsiaka a nie pomaganie innym, nie rozlicza sie nawet z 2 % zebranych kwot, skąd miał na prywatny helikopter 8 mln na budynek.. ?
Jestem przeciwny WOŚP - przynajmniej prowadzonym przez OWSIAKA,
 
 
#5 do bukmacherazjp 2014-01-16 16:17
W świetle dostępnych dokumentów dotyczących WOŚP to co napisałeś nosi znamiona zniesławienia i oszczerstwa. A zatem jest ścigane z art. 212 § 1 Kodeksu Karnego:" sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do roku jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania".
Sądzę, że masz również świadomość, iż internet anonimowy nie jest i stosowne służby potrafią ustalać sprawców takich czynów.
 
 
#6 ileqwe 2014-01-16 18:59
Czy ktoś wie ile w tym roku uzbierała WOŚP w Radzyniu?
 
 
#7 do zjp i tym podobnychdr Piotr 2014-01-17 07:24
Po pierwsze wg min. pracy ze zbiórki WOSP na sprzęt idzie niecałe 92%, pytanie na co idzie pozostałe 8, skoro pieniądze zbierają wolontariusze. Po drugie tak powszechnie atakowany Caritas przeznacza 99% wpływów na potrzebujących a zbiera duzo więcej pieniędzy niz WOŚP i zatrudnia część opłacanych pracowników, po trzecie pracuję na oddziale, który ma pododdział geriatrii i nikt się nas nie pytał, jaki jest sprzęt potrzebny, kupili USG, którego się nie używa na takim oddziale a na radiologię nie można oddać, bo Owsiak zabierze, nie ma ani jednego materaca przeciwodleżynowego, który by się bardzo przydał, po czwarte przetargi sa niejawne a szpital ma brać, co dają i się cieszyć i jeszcze dziękować, po piąte zbiórka jaest w styczniu a sprzet trafia do szpitala w grudniu, odsetki, które narosną przez wieksza cześć roku są wydawane nie wiadomo na co, po kolejne Owsiak niby pomaga pacjentom geriatrycznym, żeby zapewnić im godna opiekę a z drugiej strony popiera eutanazję, z jednej organizuje akcje charytatywną, z drugiej spęd młodzieży z koncertami metalowców, pijaństwem i narkomaństwem pod bardzo madrym hasłem róbta co chceta...
 
 
#8 RE: Radzyniak w studiu TVP podczas 22 finału WOŚPpioter 2014-01-17 10:37
www.wiocha.pl/.../ no to się przyjrzyj Caritasowi i ciekawe ile jeszcze trupów z szafy wyskoczy.
 
 
#9 Zima Kompletnie Radzyn zaskoczyla!!!Agnieszka Ratajczyk 2014-01-17 10:53
Zero piaskarek Slisko na szosy gdzie plugo -piaskarki
 
 
#10 do matiradzyniak95 2014-01-17 12:03
Wszystko poszło na choinke :) wiesz przetarg, tam premia dla sztabu Kowalczyka to kosztuje. a i "ogrodzenie" choinki pewnie kosztowało o wiele wiecej niz mogłoby to kosztowac
 
 
#11 Do trupo-piotrawitek 2014-01-17 12:17
Jak podajesz link,to czytaj do końca ze zrozumieniem(jeżeli to jest u Ciebie możliwe)Zgodnie z wyrokiem sądu: "TVN Spółka Akcyjna przeprasza Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz Barbarę Czarnocką, Zastępcę Dyrektora Caritas Archidiecezji Warszawskiej, za naruszenie dóbr osobistych, w postaci dobrego imienia poprzez opublikowanie w programie Uwaga z dnia 10 lutego 2010 r. nieprawdziwych informacji co do nabycia przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej nieruchomości po zaniżonej cenie"
 
 
#12 do dra Piotrakrytyk 2014-01-17 12:17
Skoro czytałeś stanowisko MPiPS o tym, że 92 proc. zbiórki idzie na pomoc, to trzeba było doczytać, że 8 proc. to koszty administracyjne - chyba nie sądzisz, że jakakolwiek fundacja może działać w bliżej niekreślonej przestrzeni kosmicznej bez dostępu do mediów, lokalu itp.
Po drugie - popieranie eutanazji w żadnym stopniu nie koliduje z chęcią niesienia opieki osobom straszym, przede wszystkim dlatego, że eutanazja wiąże się z życzeniem nieuleczalnie chorego człowieka, który bez względu na poziom i dostęp do opieki lekarskiej chce zakończyć swoją mękę.
 
 
#13 do qwe - AutorMichał Maliszewski 2014-01-17 12:41
Podczas Finału WOŚP 2014 w Radzyniu Podlaskim zebrano 18617,36 zł. oraz
51,5 EURO, w tym z licytacji 5597,00 zł - taką informację wysłał nam szef sztabu Zbigniew Wojtaś. Więcej informacji o WOŚP w Radzyniu w tym linku:
iledzisiaj.pl/.../...
 
 
#14 do krytykdr Piotr 2014-01-17 15:00
I właśnie moje pytanie było, co to są te koszty administracyjne, skoro wolontariusze pracują za darmo, co w ogóle kryje się pod tym pojęciem? Bo nikt tego nie wyjaśnia, a co do drugiej kwestii, to szkoda komentować, eutanazja to nie jest niesienie pomocy chorym, tylko ich eliminacja, medycyna dysponuje środkami, które skutecznie niwelują nawet najsilniejszy ból.
 
 
#15 do dra Piotrazjp 2014-01-17 15:34
Nie bardzo rozumiem dlaczego głównie do mnie kierujesz swoją wypowiedź, bo zbytnim fanem akcji Owsiaka nie jestem. Ale takich głupot jak napisał bukmacher też czytać nie lubię. Jeżeli już mam odpowiedzieć to spróbuję.
Cytat:
co idzie pozostałe 8, skoro pieniądze zbierają wolontariusze.
Odpowiedź na to jest w corocznie składanym przez Fundację Owsiaka bilansie. Przejrzyj to się dowiesz.
Cytat:
powszechnie atakowany Caritas przeznacza 99% wpływów
Na jakiej podstawie twierdzisz, iż Caritas na pomoc przeznacza 99% wpływów? Poproszę o link do jakiegoś zweryfikowanego przez zewnętrzne instytucje bilansu. Po za tym widzę, że problem w "rentowności". Tam 92% tu 99%. Proszę w takim razie odpowiedzieć czy jest możliwe aby wyprodukowanie jednej najtańszej świecy Caritas kosztowało 5gr? Tak wynika z prostych obliczeń. Jeżeli datek za świecę wynosi 5zł, 99% przeznaczone na pomoc to świeca musi kosztować 0.05zł.
Cytat:
nikt się nas nie pytał, jaki jest sprzęt potrzebny, kupili USG, którego się nie używa na takim oddziale
To trzeba było nie przyjmować tego sprzętu albo go zwrócić . Komuś by się z pewnością przydał.
Cytat:
a z drugiej strony popiera eutanazję, z jednej organizuje akcje charytatywną, z drugiej spęd młodzieży z koncertami metalowców, pijaństwem i narkomaństwem pod bardzo madrym hasłem róbta co chceta
Nie ma żadnego obowiązku wpłacania na akcję Owsiaka. Nie podoba Ci się on czy jego działalność to nie płać. Przecież nie kupujesz wszystkich parafarmaceutyków, które reklamuje telewizja. Myślę, że masz wokół siebie mnóstwo ludzi potrzebujących i pośrednictwo jakiejkolwiek organizacji nie jest Ci potrzebne aby kogoś wesprzeć.
Są tacy co chcą się bawić z Owsiakiem to niech się bawią. Nic złego w tym nie widzę. Do Kostrzynia też nikt nikogo nie ciągnie.
 
 
#16 RE: Radzyniak w studiu TVP podczas 22 finału WOŚPkrytyk 2014-01-17 15:40
Skoro nie wiesz, na czym polegają koszty administarcyjne, pisz do samego Owsiaka. A co do eutanazji i leków na największy ból - wnioskuję, że żyjesz w jakiejś bajkowej nierzeczywistości, w której czarodziejskie trolle rozdają za darmo nieograniczone ilości morfiny. Chyba niewiele wiesz o prawdziwym ludzkim cierpieniu.
 
 
#17 Patriotaelunia 2014-01-17 17:00
Teraz Owsiak głośno krzyczy pomóżcie dostaniecie serduszko .Wałęsa też pokazywał na marynarce MATKIE BOSKIE i mamy dzisiaj efekty uczyć młodzież kraść i oszukiwać to dojdziesz do kariery i Biznesu innej drogi nie ma
 
 
#18 do zjp i krytykdr Piotr 2014-01-17 17:34
Szkoda czasu na dyskusje, jak czytam te wpisy, morfiny się praktycznie nie używa w leczeniu bólu przewlekłego, nie żyję w świecie bajek, tylko rzetelnej wiedzy, a juz tekst, że niewiele wiem o ludzkim cierpieniu jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że nie warto niczego komentować na tej stronie...
 
 
#19 RE: Radzyniak w studiu TVP podczas 22 finału WOŚPpioter 2014-01-17 18:42
warszawa.caritas.pl/.../ wiciu jak już coś cytujesz bądź tak miły i wklej również linka do pełnej wypowiedzi. Czasem i ja nie mogę ogarnąć wszystkiego.
 
 
#20 dr piotrkrampus 2014-01-17 20:12
dr Piotr- owszem, morfina w bolu przebijajacym nie przewleklym, ale inne leki, rowieniez opiaty w leczeniu bolu przewleklego- jednak nie wmawiaj, ze kazdy rodzaj bolu zalagodzisz farmakologicznie, bo tak nie jest. w niektorych przypadkach najsilniejesze leki p/bolowe jedynie potrafia zmniejszyc cierpienie, np w nowotworze trzuski naciekajacym sploty nerwowe, gdzie nawet ablacja alkoholowa przynosi tylko krotkotrwale efekty. W terminalnych stadiach czesto niestety farmakologia jest bezsilna.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.