Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pomysły Związków Zawodowych lekiem na komercjalizację?

czwartek, 26 kwietnia 2012 06:00

SP ZOZ Radzyń PodlaskiWładze powiatowe wraz z członkami komisji zdrowia oraz dyrekcją szpitala z Markiem Zawadą na czele, chcąc poznać wizję szpitala, jaką mają jego pracownicy, zorganizowali spotkanie ze związkami zawodowymi.

Na kilka dni przed spotkaniem, rozesłano pisma do związków zawodowych z prośbą o przygotowanie i przedstawienie swoich pomysłów, jednak jak się okazało na spotkaniu związkowcy przyszli nieprzygotowani.

- Podczas spotkania związki zawodowe miały za zadanie wyrazić swoje podejście do kwestii przyszłości szpitala, jednak nie były przygotowane i tej koncepcji zabrakło. Wcześniej ustaliliśmy na komisji zdrowia, że związki zawodowe przygotują taką koncepcję. Cieszę się bardzo z tego pomysłu, bo od samego początku próbuję aktywizować związki zawodowe w kontekście działań na rzecz przyszłości szpitala. Pierwsze spotkanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Planuję zorganizować kolejne spotkanie ze związkami celem określenia informacji, jakie potrzebują związki do przygotowania takiej koncepcji. Co prawda takie informacje są systematycznie przekazywane przez dyrekcję związkom, np. o sytuacji finansowej szpitala, o tym co się dzieje i co jest planowane w szpitalu, jednak w ramach dostępnych możliwości jesteśmy gotowi udostępnić wszystkie informacje jakie tylko związki będą potrzebowały – tłumaczył dyrektor SP ZOZ Marek Zawada.

Już we wrześniu, Rada Powiatu będzie musiała podjąć ważną decyzję odnośnie komercjalizacji placówki. Spotkanie miało ułatwić podjęcie tej decyzji, jednak jak mówił starosta radzyński Lucjan Kotwica jest rozczarowany postawą związków i brakiem koncepcji.

- Komercjalizacja to kwestia wyboru organu założycielskiego, bo on tutaj podejmuje główne decyzje. Ja jestem tutaj tylko od tego, aby właściwie zarządzać placówką, aby szpital miał jak najlepszą kondycję finansową i aby pacjenci, którym realizujemy świadczenia medyczne powinni być obsłużeni jak najlepiej. W tamtym roku, pomimo dramatycznej sytuacji, w jakiej znajdował się szpital udało nam się tego dokonać, dzięki czemu szpital może dalej poprawnie funkcjonować – dodał Zawada.

Jak się dowiedzieliśmy, związki swoje nieprzygotowanie tłumaczyły brakiem danych, które przedstawiono im dopiero na początku piątkowego (20.04) spotkania. Radni wyznaczyli więc kolejny termin (20.05), gdzie związki po wcześniejszym zapoznaniu się z potrzebnymi informacjami, mają przedstawić wymagane od nich koncepcje.

 

Komentarze  

 
#1 Dyrekcja o wszystkim informuje ?radzyniacy.pl 2012-04-26 09:32
Bzura!!
Przykład to forum..
forum.(...)/viewforum.php?f=134
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.