Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 października 2020 imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Nowy kierunek nauczania w radzyńskim ZSP szansą dla gimnazjalistów

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 00:00

Gimnazjalisto, zostań monterem izolacji przemysłowychWszystko wskazuje na to, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim zostanie utworzona nowa klasa kształcąca absolwentów w zawodzie monter izolacji przemysłowych. Czy i kiedy powstanie zależy od zainteresowania naszych gimnazjalistów i ich rodziców.

Dlaczego zawód montera izolacji przemysłowych jest warty zainteresowania?

Po pierwsze dlatego, że jest to zawód niszowy. Duże, prężnie działające na rynku krajowym i zagranicznym firmy izolacyjne, będące w strukturach międzynarodowych koncernów, borykają się z niedoborem fachowców w tej dziedzinie. Gwarantują zatem zatrudnienie każdego absolwenta zaraz po skończeniu szkoły.

Jest to zawód perspektywiczny. Rynek krajowy i zagraniczny jest bardzo chłonny. W każdej gałęzi przemysłu, czy to energetyce, przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, cementowo-wapienniczym, chemicznym, metalurgicznym, papierniczym, spożywczym, gospodarce komunalnej, budownictwie czy hutach szkła zawsze jest front robót dla prac izolacyjnych, zarówno w zakresie projektów inwestycyjnych jak i modernizacyjnych.

Jest to zawód dający możliwość stabilnej pracy w kraju i za granicą, a tym samym dający okazję do poznawania świata.

Jak deklarują pracodawcy, jest to zawód dobrze płatny, z możliwością rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia kwalifikacji.

Czy warto kształcić się w tym kierunku, musicie ocenić sami. Zanim podejmiecie decyzję, zapoznajcie się z jedną z firm izolacyjnych www.izomar.com, która czeka na młodych adeptów sztuki blacharskiej.

Obejrzyjcie też film i posłuchajcie co mówią o zawodzie Ci, którzy dzisiaj piastują wyższe stanowiska, a swoją karierę zawodową rozpoczynali pracując jako monter izolacji przemysłowych.

Po obejrzeniu filmu zapraszamy Was do wypełnienia ankiety - to od Waszego zdania zależy, czy w Radzyniu Podlaskim będą szkolili się przyszli monterzy izolacji przemysłowych!


{xtypo_info}Kliknij TUTAJ i wypełnij ankietę! ZADECYDUJ, czy radzyńscy gimnazjaliści potrzebują nowego kierunku nauczania!{/xtypo_info}

 

http://www.youtube.com/watch?v=EHDUgo9-CUw

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.