Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

ZUS: wypłata emerytur i rent jeszcze przed świętami

Maciej Raszewski   
środa, 20 grudnia 2023 07:00

ZUSEmeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.                           

"Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. Zadbaliśmy o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia" – zapowiada prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Świadczenia, z terminem płatności wyznaczonym na 25 grudnia, doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 19 grudnia, a przekazywane do banku – 21 grudnia.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2024 r. 22 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a do banku - 28 grudnia.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi około 78 procent. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, ZUS zachęca, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Zakupie Kombajn Bolko
poniedziałek, 08 lipca 2024
noimage
SPRZEDAM MIESZKANIE
niedziela, 30 czerwca 2024