Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Znęcał się nad rodziną. Grozi mu 5 lat

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 12 grudnia 2023 07:00

Zatrzymany mężczyznaW miniony czwartek w późnych godzinach nocnych policjanci z radzyńskiej komendy podczas interwencji domowej zatrzymali 37-latka, mieszkańca gminy Ulan Majorat.

Funkcjonariusze ustalili, że od dawna znęcał się nad żoną i swoimi nieletnimi dziećmi. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Wszczynał awantury, poniżał, wyzywał i bił kobietę, groził jej i dziecku pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją wdrożona została procedura „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku i zastosował wobec 37 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn jakiego się dopuścił mężczyzna zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie może przybierać różną formę, zarówno psychiczną jak i fizyczną. Jeżeli czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. W celu uzyskania pomocy, możesz również skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub zadzwonić na tzw. „Niebieską Linię” pod numerem 800 120 002.

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy!

 

Komentarze  

 
#1 s(...)ladrianboss11 2023-12-12 22:03
bedzie (...) rozje*ana cwelu
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kupię ziemie orną w Radzyniu Podl
piątek, 12 kwietnia 2024
Sprzedam rower
Sprzedam rower
niedziela, 07 kwietnia 2024