Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"

Jakub Hapka   
poniedziałek, 20 listopada 2023 06:00

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"W sobotni wieczór, 18 listopada w przytulnej Pracowni Artystycznej "Faktory Hand" odbył się promocyjny wieczór najnowszego, 25. zeszytu Nieregularnika Kulturalnego "Kozirynek".  Publikacja powstałą dzięki wsparciu Powiatu Radzyńskiego.

- Nasze wieczory promocyjne chcemy organizować w nietypowych miejscach. Kiedyś zorganizowaliśmy promocję w sklepie meblowym, dziś spotykamy się także w niebanalnej przestrzeni. Wydaje mi się, że ostatni numer „Koziegorynku” to numer zbilansowany, z bardzo dobrą poezją, z jeszcze lepszą prozą. Zachęcamy do zakupu, w wewnątrzredakcyjnej ocenie ten zeszyt uchodzi za jeden z lepszych - powiedział prowadzący spotkanie Adam Świć.

W najnowszym numerze znajdziemy m.in.: fragmenty książki Laury Barszczewicz i Lidii Zielonki" Weksler. Opowieść o Rudolfie Probście" oraz zdjęcia, ilustrujące 115 lat radzyńskiego PSS „Społem”. Nie tylko radzyniaków zaciekawi niebanalna podróż po stolicy powiatu w powieści "Purgatorium" Adama Świcia (znajdziemy ją także na łamach portalu kozirynek.online). Znajdziemy także rozmowę Jakuba Hapki z historykiem Grzegorzem Karpińskim i Tomaszem Grudzińskim - wnukiem "Żołnierza Wyklętego" - Jana Grudzińskiego ps. "Płomień".

"Kozirynek" gromadzi poetów i prozaików początkujących i z dorobkiem. Skupia twórców z całej Polski, silnie reprezentowana jest w nim Lubelszczyzna. Jak zwykle dużą wartością zeszytu są świetne zdjęcia, także autorstwa członków Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka": Magdaleny Kiewel, Moniki Dudzik, Przemysława Krupskiego, Maksa Skrzeczkowskiego, Roberta Sołtana, Jarosława Matuszewskiego oraz Tomasza Młynarczyka.  Łamanie i skład to zasługa niezastąpionego Przemysława Krupskiego.

Licznie zgromadzonych radzyniaków energią i dobrym "flow" zarażał Mateusz Misiak, czyli  Sor Słowak, który rymował do słów, proponowanych przez publiczność.

O miejscu, w którym spełniają się marzenia opowiedziała gospodyni wieczoru - Monika Zalewska. To we wnętrzach jej pracowni artystycznej przez cały tydzień trwają warsztaty szycia na maszynie i ceramiki. Zgromadzeni mogli podziwiać ręcznie wykonane ubrania, naczynia, nerki, torby itp. 

Zespół redakcyjny "Koziegorynku" tworzą: Dariusz Magier, Adam Świć, Przemysław Krupski oraz Jakub Hapka.

Konfraternia "Kozirynek" funkcjonuje w ramach Instytutu Bronisława Szlubowskiego - radzyńskiego oddziału Towarzystwa Nauki i Kultury "Libra" w Lublinie. 

Najnowszy (i poprzednie) numery "Koziegorynku" można nabyć w księgarniach: Hermes i Zaborek. Cena ost. numeru to 20 zł.

231120-kozi-1231120-kozi-2231120-kozi-3231120-kozi-4231120-kozi-5231120-kozi-6231120-kozi-7231120-kozi-8

 

Komentarze  

 
#1 RE: Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"niepokorny 2023-11-22 22:07
Cudowna inicjatywa
Nic dziwnego że trudno dostępna (dla mnie)
Za mało rozreklamowana
Chyba dlatego że niezbyt
"POprawna POlitycznie"
ale mniejsza o to.
BRAWO!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
niedziela, 10 grudnia 2023
Kurtka zimowa damska H&M
Kurtka zimowa damska H&M
wtorek, 05 grudnia 2023