Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"

Jakub Hapka   
poniedziałek, 20 listopada 2023 07:00

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"W sobotni wieczór, 18 listopada w przytulnej Pracowni Artystycznej "Faktory Hand" odbył się promocyjny wieczór najnowszego, 25. zeszytu Nieregularnika Kulturalnego "Kozirynek".  Publikacja powstałą dzięki wsparciu Powiatu Radzyńskiego.

- Nasze wieczory promocyjne chcemy organizować w nietypowych miejscach. Kiedyś zorganizowaliśmy promocję w sklepie meblowym, dziś spotykamy się także w niebanalnej przestrzeni. Wydaje mi się, że ostatni numer „Koziegorynku” to numer zbilansowany, z bardzo dobrą poezją, z jeszcze lepszą prozą. Zachęcamy do zakupu, w wewnątrzredakcyjnej ocenie ten zeszyt uchodzi za jeden z lepszych - powiedział prowadzący spotkanie Adam Świć.

W najnowszym numerze znajdziemy m.in.: fragmenty książki Laury Barszczewicz i Lidii Zielonki" Weksler. Opowieść o Rudolfie Probście" oraz zdjęcia, ilustrujące 115 lat radzyńskiego PSS „Społem”. Nie tylko radzyniaków zaciekawi niebanalna podróż po stolicy powiatu w powieści "Purgatorium" Adama Świcia (znajdziemy ją także na łamach portalu kozirynek.online). Znajdziemy także rozmowę Jakuba Hapki z historykiem Grzegorzem Karpińskim i Tomaszem Grudzińskim - wnukiem "Żołnierza Wyklętego" - Jana Grudzińskiego ps. "Płomień".

"Kozirynek" gromadzi poetów i prozaików początkujących i z dorobkiem. Skupia twórców z całej Polski, silnie reprezentowana jest w nim Lubelszczyzna. Jak zwykle dużą wartością zeszytu są świetne zdjęcia, także autorstwa członków Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka": Magdaleny Kiewel, Moniki Dudzik, Przemysława Krupskiego, Maksa Skrzeczkowskiego, Roberta Sołtana, Jarosława Matuszewskiego oraz Tomasza Młynarczyka.  Łamanie i skład to zasługa niezastąpionego Przemysława Krupskiego.

Licznie zgromadzonych radzyniaków energią i dobrym "flow" zarażał Mateusz Misiak, czyli  Sor Słowak, który rymował do słów, proponowanych przez publiczność.

O miejscu, w którym spełniają się marzenia opowiedziała gospodyni wieczoru - Monika Zalewska. To we wnętrzach jej pracowni artystycznej przez cały tydzień trwają warsztaty szycia na maszynie i ceramiki. Zgromadzeni mogli podziwiać ręcznie wykonane ubrania, naczynia, nerki, torby itp. 

Zespół redakcyjny "Koziegorynku" tworzą: Dariusz Magier, Adam Świć, Przemysław Krupski oraz Jakub Hapka.

Konfraternia "Kozirynek" funkcjonuje w ramach Instytutu Bronisława Szlubowskiego - radzyńskiego oddziału Towarzystwa Nauki i Kultury "Libra" w Lublinie. 

Najnowszy (i poprzednie) numery "Koziegorynku" można nabyć w księgarniach: Hermes i Zaborek. Cena ost. numeru to 20 zł.

231120-kozi-1231120-kozi-2231120-kozi-3231120-kozi-4231120-kozi-5231120-kozi-6231120-kozi-7231120-kozi-8

 

Komentarze  

 
#1 RE: Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"niepokorny 2023-11-22 23:07
Cudowna inicjatywa
Nic dziwnego że trudno dostępna (dla mnie)
Za mało rozreklamowana
Chyba dlatego że niezbyt
"POprawna POlitycznie"
ale mniejsza o to.
BRAWO!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Zabytkowa krajalnica wÄdlin KUPIE
Zabytkowa krajalnica wędlin KUPIE
niedziela, 19 maja 2024
noimage
KLIMATYZACJA
wtorek, 21 maja 2024
obciÄzenie
obciązenie
piątek, 10 maja 2024