Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Są pieniądze na dalszą część ścieżki rowerowej na Wisznickiej

Mariusz Szczygieł   
środa, 04 października 2023 06:00

W tym miejscu kończy się obecnie ścieżka rowerowaMamy dobre wieści dla mieszkańców ulicy Wisznickiej. Są pieniądze na rozbudowę ścieżki rowerowej.

- Staraniem naszym uzyskaliśmy dofinansowanie dalszego ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Wisznickiej - poinformował na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Łączny, przewidywany koszt wynikający z kosztorysu inwestorskiego wynosi 1.134 tys. zł. Miasto otrzymało dotację w wysokości 907 tys. zł.

Jak długa będzie dalsza część ścieżki?

- Odcinek, który planujemy wykonać jest rzędu 640 metrów - mówił burmistrz. - Trudno teraz wymierzyć co do metra, ile to będzie możliwość wykonania tego i jakie będą możliwości z naszej strony, jeśli chodzi o dołożenie do tej inwestycji - zaznaczył. Na miejskiej stronie czytamy jednak, że udzielone wsparcie pozwoli rozbudować istniejącą ścieżkę o dodatkowe 743 m.

Tu na razie jest klepisko, ale będzie...

 

Komentarze  

 
#1 RE: Są pieniądze na dalszą część ścieżki rowerowej na Wisznickiejrogazzzo 2023-10-04 08:16
Ścieżka będzie i bardzo dobrze, ale część rowerzystów i tak, jak obecnie, będzie jeździć jak im się podoba. Na Sitkowskiego jest ścieżka? Jest! I co z tego i tak jeżdżą jezdnią? Na Lubelskiej tak samo. Na mieście Dąbrowskiego i Ostrowiecką pod prąd, a co?! Przez przejścia dla pieszych tam gdzie nie ma przejazdów dla rowerów? Oczywiście! Po chodniku choć obok jest ścieżka rowerowa właśnie? No pewnie! Jeszcze oburzeni jak im się zwraca uwagę.

W samochodzie musisz mieć rejestrację, OC, prawo jazdy. Rowerem nic z tych rzeczy. I dlatego niektórzy jeżdżą, jak chcą i zupełnie bez zwracania uwagi na cokolwiek. Jeszcze najlepiej jak założą sobie wielkie słuchawki na uszy, a komórkę trzymają w ręce i się w nią gapią. Ty człowieku idąc chodnikiem albo jadąc samochodem masz myśleć za nich.

I niestety, ale Policja u nas na to w ogóle nie zwraca uwagi. W Łukowie jakoś nauczono rowerzystów....
 
 
#2 InwestycjeZenekOstry 2023-10-04 08:44
Władzo miejska, Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizację stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim . Zadaszoną główną trybunę oraz sztuczne boisko treningowe!
 
 
#3 RE: Są pieniądze na dalszą część ścieżki rowerowej na WisznickiejKamx 2023-10-04 11:33
AŻ 640 może 740m ścieżki WOW jestem pod wrażeniem, a ścieżka do Turowa kiedy? Na Święty dygdy. Chodniki krzywe w centrum miasta, drogi dziurawe ale mamy pięknie pomalowany pałac. Dla każdego priorytetem powinno być odsunięcie tych radzyńskich szkodników bo w powiecie, gminie pokazali że można mieć równe drogi i chodniki.
 
 
#4 RE: Są pieniądze na dalszą część ścieżki rowerowej na Wisznickiejrafal 2023-10-04 11:37
Żeby ta ścieżka miała jakikolwiek sens trzeba byłoby cały chodnik- od DK 19 przekształcić w ciąg pieszo- rowerowy..
 
 
#5 Ścieżkapitlit 2023-10-04 15:47
1. Przyjacielu rogazzzo, wniosek jest prosty - trzeba się przesiąść na rower.
2. Przyjacielu zenekostry - niech nie zadaszają nam trybun; w piękne słoneczne dni, gdy z boiska wieje beznadzieją i nidą, można się chociaż trochę poopalać.
3. Przyjaciele z Rady Miasta - a ja czekam na ścieżkę rowerową, która połączy Radzyń z Niewęgłoszem... hehe
 
 
#6 A droga w bedlnie na stację kiedy?FOX58 2023-10-04 22:49
uważam że zamiast kosztownego chodnika do brzostówca wójt powinien poprawić drogę na stację pkp,tam dziury na dziurze i jest spory ruch .
 
 
#7 Ścieżka rowerowa-> asfaltrobmar 2023-10-05 08:08
Ścieżka rowerowa jest użyteczna dla użytkowników i im przyjazna jeżeli jest z asfaltu. Jaki sens ma ścieżka rowerowa z kostki ? To porażka. Rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli korzystają to fakt. Sam ją bardzo doceniam, że jest (dla mnie to główna atrakcja -kontakt z naturą). Jednak nawierzchnia z kostki to porażka: dla jeżdżących np. na rolkach- trzęsie na każdej kostce, na hulajnodze to samo. Stawia przy tym opory toczenia. Podczas biegu taka nawierzchnia jest destrukcyjna dla stawów. Asfalt jest elastyczny i przyjazny.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam owies
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Opony letnie 235/45 R18.
Opony letnie 235/45 R18.
wtorek, 23 kwietnia 2024
Rower
Rower
środa, 17 kwietnia 2024