Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 września 2023 imieniny: Justyny, Cypriana

Zuzanna Budzyńska Młodym Promotorem Polski!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 06 czerwca 2023 06:00

Zuzanna BudzyńskaZuzanna Budzyńska otrzymała nagrodę w konkursie pt. „Młody Promotor Polski” w kategorii działalność kulturalna.

Konkurs organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta RP pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Ma na celu uhonorowanie młodych Polaków, którzy dzięki swoim dokonaniom w działalności naukowej, kulturalnej oraz sportowej przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku Polski, w kraju jak i za granicą.

Zuzanna urodziła się w Radzyniu Podlaskim.

Jest jedną z najlepszych polskich skrzypaczek młodego pokolenia, silnie zaangażowaną w popularyzację polskiej muzyki klasycznej, a w szczególności w przywracanie na estrady polskich i światowych utworów zapomnianych lub niesłusznie niedocenianych. Za wydanie płyty, sukcesy międzynarodowe oraz promocję muzyki polskiej otrzymała prestiżową nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej w kat. "Odkrycie Roku" 2019. Zuzanna jest zwyciężczynią międzynarodowych konkursów skrzypcowych i kameralnych m.in. w Paryżu, Londynie, Quebec czy Singapurze. Jako solistka i kameralistka koncertowała m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Czechach, Francji, Finlandii, Ukrainie, na Litwie, we Włoszech i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zuzanna jest także stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brawo!

Zuzanna Budzyńska

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2023-06-06 06:49
Brawissimo! Kultura, edukacja - chociaż nie dotyczy wszystkich - jest podstawą rozwoju społeczeństwa i jednostki
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Citroen
sobota, 23 września 2023
noimage
Sprzedam działkę budowlaną w Radzyniu Podl
poniedziałek, 18 września 2023
noimage
Korepetycje
poniedziałek, 18 września 2023