Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczenia

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 16 sierpnia 2022 15:00

Passat na lawecieWycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, pęknięta szyba czołowa, zużyte nadmiernie opony, skorodowane tarcze hamulcowe, czy tablice pochodzące z innego auta - to tylko niektóre z 10 nieprawidłowości ujawnionych podczas kontroli volkswagena passata. 

Mundurowi z radzyńskiej drogówki podczas działań prowadzonych na drogach powiatu wczoraj wieczorem zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego volkswagenem passatem. Podczas kontroli policjanci dopatrzyli się szeregu usterek w pojeździe.

Okazało się, że tablice rejestracyjne należą nie do volkswagena, lecz BMW. Ponadto auto posiadało wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika, pękniętą szybą czołową, zużyte nadmiernie opony, skorodowane i zużyte tarcze hamulcowe.

To jednak nie wszystko. Auto nie posiadało polisy OC oraz przeglądu technicznego, zaś sam kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

34-letniemu kierowcy z Radzynia Podlaskiego został zatrzymany dowód rejestracyjny. Na tym jednak nie koniec, za stan auta jakim się poruszał otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych i 3 punkty karne. Pojazd z miejsca kontroli odjechał na lawecie, za którą również kierujący będzie musiał zapłacić.

Mandat

 

Komentarze  

 
#1 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-16 17:48
kciałbym się dowiedzieć od pana komendanta kto zrobił tą foteczkę, czym zrobił tą foteczkę, czy nośnik pamięci został zabezpieczony i jakim prawem są udostępniane przez policję zdjęcia z mandatów.
 
 
#2 pioterradzyniak13 2022-08-17 13:27
Podstawa prawna i faktyczna twoich pragnień i żądań? I nie chodzi tu o prawo prasowe lub informację publiczną. Podaj podstawę prawną obowiązku zabezpieczenia nośnika danych i zakazu publikowania odcinka mandatu, gdzie widać tylko kwotę, nie ma nawet serii mandatu. Pojechałem Ci jak suweren podczas czynności policyjnych.
 
 
#3 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-17 15:00
rodo, dalej nie mam odpowiedzi. Mam nadzieję że ten kto dostał ten mandacik złoży odpowiedni pozew. Informuję cie radzyniaczku że ja ,mogę opublikować swój kwit mandatu jeśi będe kciał ale policja już nie. Nawet jeśli tak durnowato rozmyje te literki.
 
 
#4 ?paweł 2022-08-17 18:12
Pioter a co widać na tym mandacie z danych posiadacza pojazdu?? I zastanawia mnie jeszcze to twoje kciał-to taki nowoczesny slang( stary jestem i nie nadążam za modą) czy tak uczyli w szkole?
 
 
#5 srodopaznokieć 2022-08-17 18:13
rodo - srodo, najgłupsze wytłumaczenie na wszystko. Ten kto dostał ten mandacik to sobie może składać pozew. Na mszę niech idzie i da żeby dużej kary nie dostał od UFG za jazdę bez OC. A ty pioter nie świruj
 
 
#6 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-17 18:44
jeszcze raz do was durni, Policja działa w ramach litery prawa. Proszę mnie wskazać litery prawa gdzie wskazuje to że można publikować dokumenty. Co czy odczytałem imię nazwisko pesel i adres tego kierowcy i jak to zrobiłem to inna sprawa. Słucham.
 
 
#7 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapaznokieć 2022-08-17 19:15
jakbyś po tym szrocie na lawecie nie rozpoznał swojego sąsiada ze wsi to g.wno byś odczytał. Z ciebie taki jasnowidz jak z koziej d.py trąba. Idź obejrzyj m jak miłość i do spania prawniku powiatowy
 
 
#8 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-17 20:43
nie pogrążaj komendanta jeszcze bardziej. według prawa nie wystarczy zasłonić tylko tablic jeżeli samochód posiada jakieś cechy charakterystyczne które mogą wskazywać właściciela samochodu.
 
 
#9 pioterradzyniak13 2022-08-17 20:50
Wg prawa to tablice rejestracyjne nie są danymi wrażliwymi a mandat na foto też ich nie zawiera. Tyle z twoich mądrych wywodów. A zadając pytanie urzędowi musisz się powołać na przepis. To nie działa na zasadzie bo kcem.
 
 
#10 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-18 16:53
Trudno byłoby znaleźć stanowisko organu ochrony danych w UE nieuznającego numerów rejestracyjnych za dane osobowe. Nie tylko ich, bo nawet numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) traktowany jest jako dane osobowe[..]
– Dobitnie wybrzmiało to np. we wspólnym stanowisku niezależnych organów ochrony danych Niemiec (Datenschutzkonferenz) z maja 2020 r. w sprawie usług StreetView i porównywalnych, w którym mówi się, że takie dane osobowe jak twarze i tablice rejestracyjne muszą być nierozpoznawalne. Radzyniaczku jesteś całkowicie pewny swego zdania? Europejski organ ochrony danych osobowych może być innego zdania.
 
 
#11 piotrusiuradzyniak13 2022-08-18 17:44
skąd ta maniera by zwracać się do obcego człowieka zdrobniale? Cytuję pierwszy z brzegu artykuł: "Możemy od razu odpowiedzieć na to pytanie. Według polskich sądów upowszechnianie zdjęć tablic rejestracyjnych jest zgodne z prawem. Tablica rejestracyjna nie jest daną osobową.

Ostatnie potwierdzenie takiej wykładni prawnej nastąpiło w czerwcu 2021 roku. Sąd rozstrzygał spór nt. publikacji zabytkowego samochodu z widocznymi tablicami rejestracyjnymi w jednym z motoryzacyjnych magazynów. Właściciel auta w pozwie wobec wydawcy domagał się odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych i prywatności w wysokości 50 tys. zł oraz 26 tys. zł zadośćuczynienia. Właśnie za publikację zdjęć z widocznym numerem rejestracyjnym.

Warszawski Sąd Okręgowy uznał, że numery rejestracyjne nie są danymi osobowymi i nie podlegają przepisom RODO. Sąd swoją decyzję uzasadniał w ten sposób, że na podstawie numeru rejestracyjnego nie można w prosty i szybki sposób ustalić właściciela samochodu, bo to można dopiero sprawdzić w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Wcześniej, w 2019 roku był wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który miał rozstrzygnąć czy legalny jest obowiązek wpisywania numerów rejestracyjnych przy zakupie biletu w warszawskich parkomatach. NSA stwierdził, że numer rejestracyjny pojazdu nie jest daną osobową, gdyż bez „nadzwyczajnego wysiłku i kosztów nie można na jego podstawie ustalić posiadacza auta”. perfectinfo.pl/.../
 
 
#12 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapioter 2022-08-18 20:12
i widzisz jest dysonans poznawczy. Sędzia swoje rzecznik swoje. Z tym że zdanie rzecznika jest oparte na prawie unijnym które jest nadrzędne do prawa polskiego. Prawo polskie ma się dostosowac do orzecznictwa organu ochrony danych osobowych UE. Sędzia może nawet nie wiedziec o istnieniu takiej instytucji oraz co ona ma do powiedzenia w sprawach tablic rejestracyjnych i ferowac wyroki niezgodne z prawem unijnym.
 
 
#13 RE: Dostał 5000 zł mandatu za niesprawne auto bez ubezpieczeniapaznokieć 2022-08-18 23:31
no, a tu ani numerów, ani danych osobowych, ale pjoter musi g.wnoburzę zrobić
 
 
#14 Jak ja to kochamfajny20 2022-08-19 05:15
Poczytać z rana Wasze komentarze - bezcenne. Humor na cały dzień gwarantowany ;) Cytuję: "Okazało się, że tablice rejestracyjne należą nie do volkswagena, lecz BMW." Jaki na to proponujecie paragraf?
 
 
#15 nie paragraf a zaledwieradzyniak13 2022-08-19 11:39
artykuł z KW. 94
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.