Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 maja 2022 imieniny: Tymoteusza, Wiktora

465 mln zł zasiliło portfele emerytów i rencistów

Małgorzata Korba   
czwartek, 02 grudnia 2021 07:00

14-tka wypłaconaTzw. czternastki na łączną kwotę 465 mln zł trafiły do 393 tysięcy emerytów i rencistów z województwa lubelskiego. 1 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty.

Czternastka to dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. ZUS wypłacał je w listopadzie, razem z comiesięcznymi emeryturami i rentami. Prawo do czternastki dostały osoby, które na 31 października miały wypłacane jedno z długoterminowych świadczeń z ZUS.

Czternastkę w pełnej wysokości (1250,88 zł brutto) otrzymały osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 zł brutto. Klientom z wyższymi dochodami przysługiwały czternastki pomniejszone zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Na kolejne bonusowe świadczenie emeryci i renciści mogą liczyć w kwietniu przyszłego roku. Wtedy w planie jest wypłata tzw. trzynastek.

 

Komentarze  

 
#1 Milionykomentator1233 2021-12-03 16:43
No dobrze, a kiedy wreszcie te miliony zasilą portfele uczciwie pracujący?
 
 
#2 PiS ci raz da, a trzy razy zabierze. Drożyzna szaleje , a będzie jeszcze drożejpięty pielgrzyma 2021-12-10 00:24
To co daje PiS nie pokryje wzrostu cen. Link bankier.pl/.../...
 
 
#3 NIGDY nie POKRYJEBycy 2021-12-11 05:20
nigdy za zadnej partii zadne dodatki nie pokryją wzrostu inflacji. kiedyś juz jedni krzyczeli: PIENIEDZY NIE MA i NIE BEDZIE. o dziwo się później znalazły i to w nominałach jakich ten pan nigdy nie widział, są do dzis, gospodarka ma się dobrze, firmy rosną i się bogacą. wystarczyło pogonić złodziei VAT i gospodarować wpływami podatkowymi a nie rozdawaniu kolesiom, specom od zegarków, ośmiorniczek itd. nawet firmy i ich właściciele z Radzynia zarabiają krocie. wystarczy w KRS online wpisać tylko nazwę firmy i KRS (ten można znaleźć z łatwością w Internecie) a zobaczymy w sprawozdaniach finansowych ile firma zarobiła, ile mln zgarnął właściciel. kuzynka sprawdzała znanego lokalnego producenta okien wiec kasa się kreci. wy tez możecie sobie to sprawdzić.
 
 
#4 Do BACY z PiSKraków 2021-12-11 20:41
Ośmiorniczki są po 24 złote, zegarek za 10 tys złotych. A przekręty Mejzy za którym murem stoi PiS są łącznie rzędu paru milionów. Do tego oszukane chore dzieci i inni chorzy. PiS Mejzą stoi
 
 
#5 Do PiSu w KrakowieBycy 2021-12-11 23:07
@Kraków jesteś takim radzyńskim farbowanym lisem z PiS-u udającym krakowiaka a PoKo czy Konfederacji ? taka mania wyższości krakusa. Za 10tys zl to możesz sobie chińczyka kupic a nie porządny zegarek. to juz w Radzyniu lokalny producent lepsze produkuje. Jak tam w tym Sru-Kowie na was na tym "polu" wołają: centusie, cętki, centki czy jak ? nie wstydź się panie Krak swojego PiSu,partia jak kazda.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.