Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 grudnia 2022 imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wojewoda apeluje o przestrzeganie ograniczeń

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 16 września 2021 05:00

Apel wojewodyApel Wojewody Lubelskiego Lech Sprawka do mieszkańców w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną

Szanowni Państwo,

w związku z trwającym stanem epidemii wywołanej wirusem #SARSCoV2, zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów oraz poddanie się szczepieniu przeciw #COVID19. Od naszej wspólnej odpowiedzialności i zachowania dyscypliny społecznej zależy to, jak szybko powstrzymamy dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2021 roku okres obowiązywania dotychczasowych obostrzeń został wydłużony do 30 września br. W związku z tym, na terenie całego kraju niezmiennie obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w przestrzeniach zamkniętych, w miejscach publicznych. Apeluję o przestrzeganie obostrzeń w tym zakresie zwłaszcza przez organizatorów różnego rodzaju wydarzeń, a także w kontekście funkcjonowania zakładów pracy i budynków użyteczności publicznej.

Ponadto, zwracam się z prośbą o otwartość i dobrą współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną szczególnie w zakresie ujawniania osób z kontaktu z tymi, u których zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2, w celu ewentualnego objęcia kwarantanną, a w ten sposób zahamowania rozwoju pandemii COVID-19.

Przypominam, że szczegółowe informacje dotyczące aktualnych zasad i ograniczeń można znaleźć na stronie internetowej pod adresem ???? https://www.gov.pl/.../kor.../aktualne-zasady-i-ograniczenia

Lech Sprawka

Wojewoda Lubelski

 

Komentarze  

 
#21 Test polskich uczelniWuk 2021-09-17 15:01
Deklaracja z Great Barrington z zeszłego roku podpisana przez czołowych uczonych z Cambridge, Oksfordu i Stanforda o epidemiologicznej bezsensowności tzw. lockdawnów nie doczekała się żadnej reakcji polskich uczelni. Ani za ani przeciw. Polskie uczelnie na temat palących społecznie problemów naukowych nie mają żadnego zdania. Wszystko w temacie dla kogoś, kto kończył polską uczelnię i wie co się nam uprawia.
 
 
#22 Test pandemiiWuk 2021-09-17 15:15
Statystyka - jak wiadomo choćby z klasycznych prac Kahnemana - ma kiepski społeczny odbiór. Ludzie nie rozumieją oderwanych danych i potrzebują treningu, żeby je pojąć. Dlatego można z nią zrobić wszystko np. wykreować pandemię z niczego albo wmówić ludziom, żeby się szczepili bo inaczej umrą z prawdopodobieństwem 0,23% lub żeby szczepili swoje dzieci bo tak trzeba, chociaż te nie chorują wcale.
Ale są dziedziny, które istnieją dzięki statystyce i rachunkowi prawdopodobieństwa jak np. ubezpieczenia. Tam żartów nie ma. Mimo tzw. pandemii składki ubezpieczeń na życie zupełnie nie wzrosły (umierają tylko . Jest to dowód, że żadnej pandemii nie ma dla tych osób, które nie potrafią wyczytać tego z danych publikowanych przez Ministerstwo Choroby. Jeśli i ten dowód ktoś odrzuca, to mamy do czynienia z debilem w stanie czystym.

Wypadł mi wers z poprzedniego wpisu: "umierają tylko osoby starsze, których ubezpieczanie i tak jest nieopłacalne".
 
 
#23 Panie yzzumzjp 2021-09-18 07:54
Panie yzzum tydzień temu napisał Pan Cytat:
to juz ostatni raz - naprawdę
Zdanie jak widać Pan zmienił :P no więc:
Cytat:
ale z kim jeśli uczelnie nie są wiarygodne to z kim debatować i o czym to jakieś żarty. co do Izraela ( ulubiony temat niedouczonych)
Jakim prawem nazywa Pan niedouczonymi ludzi o innych poglądach niż pańskie i ekspertów którym Pan wierzy? Eksperci nie kończą się na Horbanie, Simonie, Grzesiowskim itd.... Są inni. Wymieniłem ich tydzień temu, więc nie będę się powtarzał.
A pańskim ekspertom i Panu, idąc pańską terminologią o poziomie wykształcenia, można zarzucić elementarne luki w wiedzy z pierwszych klas szkoły podstawowej. Chodzi o brak umiejętności porównywania liczb co najwyżej 5-cyfrowych.
Jest oczywiste, że szczepionka jest podawana po to aby zlikwidować problem zachorowań. No więc jest takie fajne urządzenie-nazywa się „wujek gogle”. Wystarczy wpisać nazwę państwa i słowo „koronawirus”. Pokaże się grafika i można porównywać ilości zakażeń wirusem celebrytą rok do roku. Żeby sprawę ułatwić to kilka przykładów oczywiści z pominięciem Izraela, który tak Panu uwiera.
A więc średnia tygodniowa na dzień 17 września: Litwa w 2020r -44, 2021r-1919; Łotwa w 2020- 7, 2021-464; Polska w 2020 -588, 2021-565; Niemcy w 2020-1557, 2021-9346; Francja w 2020-8752 w 2021 – 7759, no i Wielka Brytania w 2020r. – 3354, 2021-28 928!!!
Wniosek z powyższego porównania jest prosty. Szczepionki nie działają lub przynoszą wręcz odwrotny skutek!
Panie yzzum jak dla mnie może Pan dalej zaklinać rzeczywistość i zachwalać skuteczność szczepioneczek. Problem w tym, że jak widać liczby przeczą Panu i pańskim pożal się boże ekspertom.
 
 
#24 Szczepionki nie działają lub przynoszą wręcz odwrotny skutek!Wuk 2021-09-18 11:39
Właśnie tak jest. Choć twarde dane w postaci zgonów osób zaszczepionych i zgonów osób niezaszczepionych jakoś nie są podawane. Podaje się "zakażenia" czyli pozytywne PCR, a PCR wykonuje się ... niezaszczepionym. Pozytywne wyniki testów są tylko u tych, którym się je wykonuje.

I dlatego należy szukać ekspertów, którzy proponują wyjaśnienie fatalnego skutku w populacjach zaszczepionych, nie opowiadających andronów, jak choćby wojewoda lubelski, którzy namawia do udziału w nieskutecznych eksperymentach medycznych i noszenia równie bezsensownych masek.
 
 
#25 RE: Wojewoda apeluje o przestrzeganie ograniczeńferdynand1 2021-09-18 12:01
Wuk, Zjp, dziękuję za Waszą pracę włożoną tutaj, logiczny wywód i rzeczowe argumenty. Może dzięki temu choć jednej oszukanej osobie otworzą się oczy. Na pewno jednak nie dotyczy to takich osobników jak yzzum - tutaj"jeżeli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów".
 
 
#26 znowu kłamią lub manipulująi manipulacjeyzzum 2021-09-18 20:11
Tradycyjnie znowu kłamstwa i manipulacje w odpowiedzi na mój wpis. a więc po kolei.
Do zjp
1 Różny pogląd to możemy mieć czy dziewczę jest ładne lub brzydkie nauka opiera się na czymś innym i jeśli ktoś twierdzi że wszystkie uczelnie ( które przytoczyłem ) nie mara racji, twierdzi dalej że badania amerykańskiej agencji są nieprawdziwe a jako kontrargument podaje link do youtube to niestety jest nieukiem lub cynikiem
2 Nie podałem żadnych nazwisk tylko podałem stanowiska szacownych w Polsce uczelni
3, nie napisałem że szcepionka chroni przed zakażeniem tylko chroni przed ciężkim przebiegiem- hospitalizacja oraz przed śmiercią zresztą potwierdziły to badania amerykańskiej CDC. Zreszta potwierdzają to tez dane statystyczne. Proszę prześledzić przyrównując liczbę zgonów teraz i rok wcześniej w krajach gdzie większość jest zaszczepionych kto tego nie widzi jest po prostu ignorantem lub cynikiem.
jeszcze tu wrócę :-)
 
 
#27 RE: Wojewoda apeluje o przestrzeganie ograniczeńWuk 2021-09-18 21:20
Nie znam żadnych BADAŃ polskich uniwersytetów na temat covid. Jak ktoś je zna, to niej je przytoczy. Ja już zrezygnowałem z ich poszukiwania.

Badania skuteczności szczepionek robi się przez porównanie z niezaszczepioną grupą kontrolną. Masowe szczepienie dąży do eliminacji takiej grupy. Zastanawiam się, czy nie to jest właśnie jego celem. Przyrównywanie "liczby zgonów teraz i rok wcześniej w krajach gdzie większość jest zaszczepionych" oczywiście nic nie daje.
 
 
#28 sceptycyzm nie mile widzianyJanek Cerdowski 2021-09-18 22:14
Pan "yzzum" zdaje się, jest przekonany do tego co mówi, nie dopuszcza żadnych wątpliwości i wygląda na to, że zamierza bronić swoich poglądów jak niepodległości. Nie podaje też na jakiej podbudowie naukowej oparta jest jego wiedza. W takiej sytuacji psycholodzy mówią o efekcie Dunninga-Krugera.
 
 
#29 @Janek Cerdowskiyzzum 2021-09-19 07:31
Drogi Panie jeśli chodzi o szczepionki to nie mam pojęcia o tym ( no może tyle co przeciętny absolwent szkoły średniej) i dlatego że nie mam pojęcia to zdaje się na tych co w moim mniemaniu takie mają i jeśli widzę stanowisko największych polskich uczelni, stanowisko agencji rządowych z różnych krajów a na przeciw tego jakieś filmiki z Youtube czy też wpis w "renomowanej bibule" to wybieram oczywiście to pierwsze. co do podbudowy już o tym pisałem i naprawdę łatwo znaleźć w internecie stanowiska poszczególnych uczelni w sprawie szczepionki czy też jak pisałem badania amerykańskiej rządowej agencji. każda szczepionka zarówno na poziomie europejskim jak i krajowym jest dopuszczana przez odpowiednie gremium w którym 9 co prawda nie ma Wuka i jego kumpli) ale zasiadaja specjaliści. i na koniec bawi mnie to "rzucanie " przez panów nazwiskami jakiś tam autorów książek czy też naukowców jest to infantylne.
 
 
#30 Panie yzzumzjp 2021-09-19 08:55
Cytat:
znowu kłamią lub manipulująi manipulacje
Panie yzzum to powyżej to pańska bezczelna insynuacja!

1-2.Panie yzzum za stanowiskiem każdej uczelni stoją konkretni ludzie z krwi i kości. Jaka jest wiarygodność tzw. zespołów covidowych, które funkcjonują np. na UW to już pokazywałem. Ale żeby to się Panu utrwaliło to jeszcze raz: wiadomosci.wp.pl/.../
To dzięki rekomendacjom tzw. ekspertów, którym Pan wierzy zamknięto nas jak bydło w zagrodach wiosną 2020 roku. Zabroniono spacerów, a nawet odwiedzania grobów bliskich na cmentarzach. Jeżeli chce Pan dalej im wierzyć, to Pana prywatna sprawa.
Linków do youtuba nie wklejałem. Ale jak Pan sobie życzy to bardzo proszę: www.youtube.com/.../
Twierdził Pan, że grypy czy covida się nie leczy. No więc pod tym linkiem jest wystąpienie dr. Bodnara na konferencji zorganizowanej przez Włoski Senat poświęconej leczeniu choroby wywoływanej przez wirusa celebrytę!

3.Jakoś w styczniu nikt nie słyszał, że szczepionka będzie chroniła przed hospitalizacją lub zgonem. Miała chronić przed zachorowaniem. Jak się okazało, że zaszczepieni chorują, no to zmieniono narrację. Jak jesteśmy szczepieni przeciwko gruźlicy, ospie itd… to szczepionka chroni nas przed zachorowaniem, a nie przed ciężkim przebiegiem np. gruźlicy Panie yzzum
Statystyki zgonów Panie yzzum niewiele powiedzą, bo jest na to za wcześnie. Jest oczywiste, że w pierwszym okresie po pojawieniu się mutacji jakiegoś wirusa uderza on w najsłabszych i w pierwszych miesiącach będzie najwięcej zgonów. Przecież większość zgonów to osoby z tzw. chorobami współistniejącymi. Po drugie ludzie nabywają własnej odporności. Jeżeli nawet zmniejszy się ilość zgonów, to twierdzenie że stało się to wyłącznie dzięki szczepieniom jest kompletną bzdurą!
Panie yzzum nie jestem przeciwnikiem tych modnych szczepioneczek. Kto chce niech się szczepi. Jestem jednak przeciwnikiem jakichkolwiek przywilejów z tytułu przyjęcia preparatu okraszonego oświadczeniem o treści:
"Oświadczam, że dobrowolnie wyrażam zgodę na wykonanie szczepienia przeciw COVID-19. ..."
 
 
#31 Tacy też są między namieSPe 2021-09-19 10:50
Pseudonaukowa dysputa, pseudofachowców, na tematy o których nie mają zielonego pojęcia okraszona zasłyszanymi z trzeciej ręki pseudoargumentami nie mającymi logicznych podstaw.
 
 
#32 Wszyscy czekali na ten rozstrzygający głosJanek Cerdowski 2021-09-19 13:37
No i teraz wszystko jasne :)
 
 
#33 statystykazjp 2021-09-19 19:41
Padały opinie jakoby szczepionki miały chronić przede wszystkim przed śmiercią osoby zakażone. Statystyka nie da nigdy prawdziwego obrazu, bo na ten wpływ ma bardzo dużo składowych.
Ale jeżeli już takie argumenty o ilości zgonów padały to może przykład Portugalii. Kto wie czy nie najbardziej "wyszczepionego" państwa w Europie. Dwie dawki eliksiru przyjęło ok 85%, przynajmniej jedną ok 97%
W 2020 roku (kiedy zaszczepionych było dokładnie 0%) w okresie od 15 sierpnia do 14 września odnotowano 103 zgony przypisane wirusowi. W tym samym okresie w 2021 roku 329!!!
Wnioski proszę sobie wyciągnąć.
 
 
#34 Jak czegoś nie zrobimy to obudzimy się w dole z wapnem.Wuk 2021-09-19 19:58
Widziałem występ dr. Warwasa mianowanego na "eksperta covidowego" z SP ZOZ Radzyń Podlaski na wywiadówce w I LO w Radzyniu Podlaskim (kiedyś im. Manifestu Lipcowego, obecnie proponuję J. Goebbelsa na patrona tej byłej szkoły). Nie nauczył się tekstu i dlatego trzęsły mu się ręce, gdy czytał z notesiku zapodany mu do wykonania zestaw kłamstw, idiotyzmów i manipulacji. Szczepionki lub śmierć w samotności - oto dzisiejsza medycyna wg "eksperta". Facet powinien stracić prawo wykonywania zawodu a dyrektorka szkoły (niejaka Grodzka) funkcję. Reklama eksperymentów medycznych, skierowana do dzieci, wykonywana przez podmiot nieuprawniony. Tacy ludzie nas leczą i uczą nasze dzieci. Zero rozumu i brak moralności. Cała osobowość to służalstwo dla władzy. Jak czegoś nie zrobimy to obudzimy się w dole z wapnem.
 
 
#35 Padały opinie jakoby szczepionki miały chronić przede wszystkim przed śmiercią osoby zakażone.Wuk 2021-09-19 20:03
Szczepionki miały zapobiegać objawom choroby, ale to było kiedy nadawano narrację o bezobjawowej transmisji. Teraz o bezobjawowej transmisji jest zupełna cisza bo wmawia się ludziom (owszem dzieciom w szkołach - vide materiały na stronie MON!), że szczepionki chronią przez zakażeniem. A zaszczepiony to wszak bezobjawowy nosiciel o ile tylko szczepionka zadziałą.
 
 
#36 Karawaluś 2021-09-19 20:38
A ja proponuję by tzw.Wuka ukarać jak posła Brauna za ubliżanie innym i szerzenie nie prawdziwych wiadomości
 
 
#37 yzzumyzzum 2021-09-20 06:51
Wuk znowu kłamie nie podając żadnych badań a swoimi przemyśleniami to niech sie Pan dzieli z ksiedzem spowiednikiem lub psychoterapeutą
 
 
#38 RE: Wojewoda apeluje o przestrzeganie ograniczeńWuk 2021-09-20 07:10
Dziękuję za porównanie z Braunem.
Badania nic nie dają ludziom, którzy programowo nie używają własnego rozumu i ten właśnie fakt nazywają inteligencją. Tacy nie potrafią odróżnić nauki od propagandy, co jest wynikiem odpowiedniego zaprogramowania mentalbnego.

4 tomy książki "Fałszywa pandemia" zawiera zestawienie kilkuset badań naukowych wraz z podaniem źródeł. Jak kto ciekawy niech sobie sprawdzi.

Reklama produktów medycznych, skierowana do dzieci, wykonywana przez podmiot nieuprawniony jest w Polsce zakazana pod karą grzywny - Prawo farmaceutyczne.

Wyniki oddziału covidowego dr. Warwasa można porównać z wynikami oddziału covidowego dr. Basiukiewicza. Dwie różne metody - dwa różne skutki.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.