Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Michał Kołodziejczak na proteście w Radzyniu

Mariusz Szczygieł   
środa, 25 sierpnia 2021 14:10

Michał Kołodziejczak na proteście w Radzyniu

 

Komentarze  

 
#1 obludazimny 2021-08-25 16:53
garstka nierobów dwa dni paraliżuje okolicę narażając ludzi na stratę czasu, pieniędzy i nerwów. Hańbą, o której tak ochoczo wykrzykują, jest to, że nikt im nie wygarbował skóry i nie rozgonił na 4 wiatry. Postulaty, jak za komuny. Przecież jest wolny rynek a przy aprobacie większości demokratycznej, własność spółdzielcza lub państwowa stała się prywatną. Trzeba było wtedy wołać hańba a nie teraz wykrzywiać twarz. Ze wszystkich programów wsparcia rolnictwa od 2004 roku (to był Sapard) za PIS-u dostaliście najwięcej. Mnie nie obchodzi czy będziecie za PI-em czy przeciwko. To Wasza sprawa. Mnie jedynie ciekawi co będziecie robić gdy PIS-u dla Was zabraknie. Nie oszukujcie się. Ten komediant już zapowiada, że będzie powracał na Lubelszczyznę. On ma gdzieś wieś, on szykuje sobie katapultę wyborczą bo mu się praca na gospodarce zwyczajnie znudziła.
 
 
#2 To z nudówgustaw75 2021-08-25 18:23
Co oni chcą osiągnąć jeszcze? Widać, że biedy nie mają, robota w polu się skończyła to się bawią w sterowanie ruchem drogowym. Ciekawe, co im winni ci kierowcy, bo nikt inny na tym nie cierpi. Jaki związek ma ta blokada na DK 19 z ich korytem?
 
 
#3 RE: Michał Kołodziejczak na proteście w RadzyniuJoeyBarton87 2021-08-26 07:14
Miastowi zamiast popierać wieś i żyć z nią w zgodzie chyba zapominają kto ich żywi. Korporacje gdy całkowicie przejmą rynek nie będą mieć litości dla ludzi. Będzie liczył się tylko zysk. Czyli faszerowanie trzody, drobiu białkiem i innymi suplementami, na polu będzie królował roundup. Poza tym rolnictwo jest strategicznym interesem państwa. Dzisiaj opluwasz wieś ale gdyby nie daj Boże przyszła wojenna zawierucha jak to nieraz było w naszej historii miasta zdechłyby z głodu. Ty co tam opluwasz się z jadu gogusiu pamiętaj kto Ci zboże dostarcza na mąkę i świeży chlebek i bułeczki. Kiełbaska też nie bierze się z powietrza. Krzyczysz, że drogo? Idz do rolnika zapytaj po ile nawóź,pasza, energia elektryczna, paliwo, PRACA CZŁOWIEKA, maszyny też się psują, są na kredyt. Tak, tak mamy traktory a nie jakby co niektórzy chcieli kuniem w polu. Czemu skoro tacy wykształceni jesteście nie pomożecie utworzyć kół producenckich? Wiesz, że za samą kapustę w markecie przepłacasz 7-razy? Za inne produkty też. Nafaszerowane chemią, żeby było szybko,tanio. A potem szary człowiek dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Nigdy nie palił, nie pił. Skąd to się bierze? Chcemy żyć godnie w kraju o który walczyli nasi przodkowie? nie plujmy jadem na siebie, jednoczmy się. Tylko naród zjednoczony może osiągnąć sukces. No chyba, zę niektórych satysfakcjonuje zbieranie jabłek w Austrii, tulipanow w Holandii, podcieranie (...) niemcom za najniższe stawki.
 
 
#4 Obluda jesteś nikimmakarskiz1 2021-08-26 07:23
Od dziś dostajesz gospodarke 50h i zobaczymy na co będziesz miał czas idioto tępy! I dobrze niech blokują cały rok to stracisz swój dorobek i będziesz obornik wywalał za 15zl hahahha
 
 
#5 Do JoeyBarton87cason 2021-08-26 09:35
Jak miastowi mogą popierać wieś, jak wieś robi im na przekór? Czemu nie pojadą z całej polski na wiejską i tam robią zadymę, a nie utrudniają życie normalnym ludziom którzy nie mają nic z tym wspólnego?
Pamiętaj że to działa też w drugą stronę. Gdyby nie miasto to by rolnicy swoje uprawy wozili na pole żeby je tam zaorać, a potem płakać że nikt nie chciał tego kupić.
 
 
#6 Ło matkopaznokieć 2021-08-26 09:46
Tak bardzo Wam "Miastowym" rolnicy przeszkadzali na proteście? Żyć się nie dało? "Miastowi" gdzie jednemu i drugiemu jeszcze słoma z butów wystaje bo nie zdążył wyjąć jak od matki i ojca spod Radzynia do "Miasta" jechał mieszkać. Tfu!
 
 
#7 Zgody Moś(...)nowie ...i zrozumienia nam trzeba.Janek Cerdowski 2021-08-26 10:57
JoeyBarton87 - Mądrze piszesz, zgadzam się z Tobą w pełni. Naród jest tak podzielony i skłócony, że bierze się za łby przy każdej okazji. O to przecież chodzi tym którzy są Polsce niechętni i robią tutaj co chcą. Stara rzymska metoda "dziel i rządź" doskonale się sprawdza, szkoda tylko że rozgrzane głowy nie mają czasu na myślenie ...bo nie wierzę żeby nie byli do tego zdolni.
Z pewnością przyjdzie kiedyś czas na refleksję, tylko czy nie będzie za późno ?
Pewnie znowu będą nam cytować słowa mistrza Jana - że "Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".
 
 
#8 RE: Michał Kołodziejczak na proteście w RadzyniuListopad1 2021-08-26 13:24
Jak się nie podoba to było noże ie głosować na Jarka a teraz to trzeba się z tym pogodzić a nie blokować drogi zasmrodzić całe miasto .Teraz trzeba popierać Politykę rzadu i się cieszyć z tego co jest.Chłopy macie władzę przy Urnie a nie na ulicy,Moze macie i rację ale jak się wybiera jak się wybiera to trzeba swoje poparcie popierać a nie blokować ulicę.
 
 
#9 odpowiemzimny 2021-08-26 16:13
Makarskiz1. Jeśli przy 50ha narzekasz, to ty się do niczego nie nadajesz. JoeyBarton87. No to się Ciebie pytam co robiłeś jak te korporacje wchodziły?. Czego teraz chcesz?. Ja mam Ci pomagać zakładać grupy producenckie?. Wam się w rodzinach trudno dogadać a ja mam się mieszać i organizować Wam koła?. To korporacje, powiadasz, każą wam faszerować hodowlę białkiem i suplementami?. To powiedz mi ilu jest takich co tradycyjnie pasie świnie czy krowy, bez suplementów i bez pasz?. Kogo ty oszukujesz?. Rundap to przecież nie jest nowy wynalazek. Chcesz wzmóc wiarę, że wasza żywność jest zdrowa?. Coś o tym wszystkim wiem. Nie oszukuj i nie wybielaj. To, że preferuję polską żywność, polskiego producenta nie wynika z jakości waszych produktów, tylko z przekonania, że jak dam zarobić Kowalskiemu to Kowalski, szybciej niż jakiś Helmut, da zarobić mnie. Na początek strajku na skrzyżowaniu było 10-ciu, nawet nie wiem czy rolników. Bo rolnicy w tym czasie pracowali. Tak naprawdę to nikt nie wie czego wy chcecie. Podobno Premier się dowie. Zmiany własnościowe trwały lata. A ciekaw jestem, jaki wy, producenci macie wpływ np. na kierunek rozwoju waszej spółdzielni Spomlek, bo coraz więcej z Was jest albo w Michowie, w Rykach w spółdzielniach mazurskich czy mazowieckich. Więc jak, ja mam wam pomóc tworzyć grupy a wy nie umiecie utrzymać nawet swojej spółdzielni. Ile macie do powiedzenia w Radzie?. Dobry rolnik został w domu .
 
 
#10 Paznokiećolo 2021-08-26 16:32
Tu nie chodzi o to co komu skąd wyłazi, kto gdzie mieszka czy skąd pochodzi. Problem polega na złym adresowaniu Waszego protestu. Bo póki co wygląda to w ten sposób, że masz problem z sołtysem, ale nie pójdziesz z nim porozmawiać bo szwagier zdecydował, również za ciebie, że zablokujecie podwórko sąsiadowi w ten sposób że aby mógł dojść do obory mówi zasuwać przez działkę innego sąsiada. A wszystko po to, żeby szwagier w niedalekiej przyszłości sam mógł zostać sołtysem a wówczas prawdopodobnie przestanie zajmować się twoimi problemami.
 
 
#11 drogiadrianboss11 2021-08-26 16:49
zwróćcie uwagę na rozjeżdżane drogi powiatowe, dopiero co były remontowane, to kosztowało krocie z podatków nas wszystkich. Te drogi nie są dostosowane do ciężkiego transportu. Ciekawe kto zapłaci za remonty. Przecież to Wy z nich korzystacie z tych dróg powiatowych a nie mieszczuchy ale to my wszyscy zapłacimy za ich remont. To jest też Wasz interes drodzy rolnicy.
 
 
#12 Ciekawygustaw75 2021-08-26 21:33
I co? Po strajku 48 godzinnym oprócz umilania życia kierowcom wrócili bogatsi do domu?
 
 
#13 RE: Michał Kołodziejczak na proteście w Radzyniupaweł 2021-08-27 05:38
Posłuchali gwiazdora,który robi sobie kampanię ich kosztem i wrócili jak baranki do domu.
 
 
#14 efekty?waluś 2021-08-27 17:26
w normalnym kraju to by zapłacili za zepsute przez tiry drogi powiatowe i gminne odechciało by się im niszczyć wspólne dobro a komornicy mają u nich co zajmować oj mają .że też tego szczurka i jego krzykaczy nie mogą usadzić ?
 
 
#15 @waluś, zimny i kilku innychyzzum 2021-08-28 05:53
Co do rolnictwa i zasadności strajków nie wdaje się z panami w dyskusję bo nie macie bladego pojęcia na temat pracy na wsi. Bardzo ładnie tutaj widać priorytety. Na pomoc rolnikom w związku z ASF 220mln zł na telewizję pisowską dodatkowe 2 mld zł. Skutki widać rolnicy "padają" a telewizja "ćwiczy" takich "janczarów " jak waluś, zimny itp. Ot takie radzynskie "kukizy" dla obiecanej kasy, stanowiska czy nawet poklasku są gotowi powiedzieć wszystko, opluc każdego itp.
 
 
#16 taki tam Yzzumzimny 2021-08-28 09:57
aspirujący do miana mistrza ostatniego słowa. Nie pierwszy to raz kłamstwem lub tylko sobie znanymi danymi kreuje wirtualną prawdę. Może kiedyś Ci się uda, więc na wszelki wypadek szczujnia musi być w pogotowiu.
 
 
#17 poztywyzzum 2021-08-28 10:20
jest jeden pozytyw tego wpisu nie pisze pan o rolnictwie o którym nie ma pojęcia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Zakupie owies lub mieszankę paszowa
niedziela, 26 listopada 2023
noimage
makita
sobota, 25 listopada 2023