Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pomóżmy Dawidowi!

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 06:00

Dawid ŚliwińskiDawid Śliwiński mieszka w Woli Chomejowej. Ma 29 lat.

We wrześniu 2019 r. zdiagnozowano u niego chłoniaka śródpiersia z dużych komórek typu B. Początkowo największy guz w śródpiersiu miał wymiary 14,8x7,3 cm. Do tej pory zastosowano trzy linie leczenia: terapia wg GMALL, R-CHOP, GemOx. Niestety stwierdzono oporność na podjęte leczenie. W rezultacie największy guz zmniejszył się do 6 cm, ale pojawiło się wiele nowych. Włączono Dawida do badania klinicznego z przeciwciałem bispecyficznym anty CD20/anty CD3. Terapia została przerwana w listopadzie 2020 r. ze względu na infekcję COVID-19. Dawid wrócił do niej, lecz niestety leczeniu towarzyszyły ciężkie powikłania neurologiczne: ogromne bóle głowy i całego ciała, aż do braku kontaktu i majaczenia.

Tak kiedyś wyglądał DawidObecnie utrzymuje się wiele guzów, m.in. na płucach o wymiarach 47x19 mm i w śródpiersiu – 61x53 mm. Każde kolejne niepowodzenie w leczeniu to był dla nas ogromny cios. Teraz pojawiła się wielka szansa. W tym momencie jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia CAR T-cells. Metoda ta polega na pobraniu z Dawida organizmu limfocytów T, wysłaniu ich do USA, gdzie zostaną wyspecjalizowane do walki z nowotworem, a następnie wszczepione mu ponownie. Jest to  skuteczna i bardzo droga metoda leczenia. Leczenie może być zrealizowane w NIO Gliwice pod warunkiem zgromadzenia odpowiednich środków. Aktualny koszt leku wynosi ponad 1,5 mln.

Dawid i Dominika- W pojedynkę nic nie zdziałamy! Sami nie damy rady zgromadzić takich środków i wygrać z nowotworem i czasem, który ucieka. 20 września 2020.r wzięliśmy ślub pomimo przeciwności losu. Chcemy dostać szansę na życie Dawida i w przyszłości powiększenie naszej rodziny. Do czasu choroby ciężko pracował fizycznie. Zawsze byliśmy chętni do pomocy i nadal pomagamy w tym co jesteśmy w stanie. A teraz nam przyszło prosić o pomoc. Długo się wstrzymywaliśmy z tą decyzją ale teraz już nie mamy wyjścia, to jest nasza ostatnia szansa na powrót do spokojnego życia. Nasza miłość zaczęła się przed chorobą i z każdym dniem jest coraz silniejsza. Dlatego proszę bardzo o wsparcie. Chcielibyśmy dotrzeć do dużej ilości osób ponieważ liczy się każdy dzień. Niebezpieczne guzy cały czas rosną dlatego czas gra dużą role. - pisze żona Dawida, Dominika.

Pomóżmy im!

Link do zbiórki : https://www.siepomaga.pl/zycie-dawida

Link do licytacji dla Dawida: https://www.facebook.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.