Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Środki z "Działaj Lokalnie" podzielone

Jakub Jakubowski   
czwartek, 08 lipca 2021 06:00

WynikiKolejna edycja programu „Działaj Lokalnie” rozstrzygnięta.

Edycja rekordowa! Wpłynęło aż 17 wniosków, z których wyłoniono 11 najlepszych pomysłów! Dzięki funduszom z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gminom Wohyń, Borki, Ulan Majorat, Czemierniki, Kąkolewnica i Komarówka Podlaska, Spółdzielczej Mleczarni „Spomlek” a także zbiórce społecznościowej zwiększono kwotę na dofinansowania do aż 48 335 złotych.

Wygrały projekty ze wszystkich zakątków powiatu. Doświadczone organizacje i grupy, które wnioskowały o swoją pierwszą dotację.

W gminie Wohyń zostanie odrestaurowana kapliczka oraz przeprowadzony cykl działań integracyjnych i warsztatów dla młodzieży połączony z ukwieceniem otoczenia i zbudowaniem stolików do gry w warcaby. W gminie Komarówka Podlaska zadzieją się warsztaty przyrodnicze i ekologiczne, młodzież pozna arkana dawnych zawodów a także różnice pomiędzy rolnictwem dawniej i dziś. W Kąkolewnicy dzieciaki będą uczyć się jeszcze lepiej segregować odpady dzięki wirtualnej rzeczywistości. Ulan Majorat postawił na warsztaty teatralne a Borki na warsztaty fotograficzne, dziennikarskie i filmowe. W gminie Czemierniki stawiają na integrację lokalnych społeczności, warsztaty plastyczne i wystawy, a w mieście Radzyń Podlaski na warsztaty i konkursy fotograficzne, druk kalendarzy i pocztówek oraz wystawy. Oj będzie się działo! Będziemy Państwa informować o przebiegu działań i zapraszać do uczestnictwa w nich.

Wyniki

Oficjalne wręczenie dotacji odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu, we wtorek 13 lipca, o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.