Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2021 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Od czerwca 50 km/h w terenie zabudowanym i jeszcze kilka innych zmian

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 01 czerwca 2021 15:00

Przejście dla pieszych. Ulica Dąbrowskiego przy poczcieOd 1 czerwca zmieniły się przepisy dotyczące kierowców i pieszych. 

Oto zmiany w kolejności najważniejszej dla mieszkańców naszego miasteczka. 

Po pierwsze: PIESI

Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzącyna „zebrę” MA PIERWSZEŃSTWO PRZED POJAZDEM, z wyłączeniem tramwaju, dlatego kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu, albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Ale! Telefon do kieszeni!

Pieszym zabrania się korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Po drugie: PRĘDKOŚĆ

Dopuszczalna prędkość pojazdu lub zespołu pojazdów w terenie zabudowanym to od dzisiaj 50 km/h przez CAŁĄ DOBĘ. Nie ma już sześćdziesiątki w nocy. Nadal obowiązuje 20 km/h w strefie zamieszkania.

Po trzecie: ODLEGŁOŚĆ

Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową musi zachować minimalny odstęp pomiędzy pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określać się będzie jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Na przykład jadąc samochodem z prędkością 100km/h należy zachować co najmniej 50 m odległości od poprzedzającego go pojazdu. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Od czerwca 50 km/h w terenie zabudowanym i jeszcze kilka innych zmianpioter 2021-06-01 23:42
a przedsiębiorcy zmieniają kasy fiskalne na kasy online.
 
 
#2 RE: Od czerwca 50 km/h w terenie zabudowanym i jeszcze kilka innych zmianlukas1 2021-06-03 18:45
Po czwarte: pieszy nie może wtargnąć bezpośrednio przed pojazd, żeby sobie nie myśleli że im wszystko wolno
 
 
#3 GDZIE TA POLICJA...FOX58 2021-06-04 08:28
Wieczorami na ulicach naszego miasteczka szaleją młodzi kierowcy i w nosie mają ograniczenia prędkośći i hałasu bo mają poprzerabiane wydechy tak by być głośnym.a w piątek wieczorem policjanta nie uświadczysz.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.