Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Topaz otrzymał koncesję

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 01 lipca 2010 12:31

Radzyński sklep sieci TOPAZMimo tego, że na ostatniej sesji Rady Miasta nie zwiększono liczby punktów sprzedaży alkoholu, od 1 lipca 2010r. alkohole powyżej 4,5% kupimy również w Topazie.

30 czerwca br. wygasły zezwolenia na sprzedaż alkoholu w dwóch sklepach PSS- przy ul. Międzyrzeckiej i Ostrowieckiej. Radzyńscy przedsiębiorcy ubiegający się o takie zezwolenie, złożyli stosowne wnioski do Urzędu Miasta. Burmistrz Witold Kowalczyk rozpatrując je, nie przedłużył zezwolenia sklepowi przy ul. Międzyrzeckiej. Zezwolenie takie otrzymał natomiast sklep Topaz.

Jak się dowiedzieliśmy, o przydzieleniu koncesji Topazowi decydowało rozmieszczenie punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta Radzynia- 3 takie punkty znajdują się już w centrum miasta, 3 kolejne mieszczą się (od dzisiaj) w pobliżu ul. Zabielskiej (2 przy Zabielskiej, 1 przy ul. Wyszyńskiego). Pozwolenie zostało wydane na okres 2 lat.

 

Komentarze  

 
#1 koncesjaRadzynianka 2010-07-01 14:16
Nareszcie jedna mądra decyzja,
w końcu będzie miał klient jakiś wybór ;-)
 
 
#2 jganonim 2010-07-02 00:13
Widać tu albo słabość władzy, albo siłę zarządzającego Topazem.
 
 
#3 wszystko zostało pod kontroląferbie 2010-07-02 07:51
a jaki ptaszek jest najsprytniejszy? a co on ma, ten ptaszek? śliczny czerwony brzuszek...
spoko,ta koncesja była dawno obiecana, bo teraz trzeba wszystkie siły zbierać. pss musiał się lekko posunąć, ale i tak wszystko zostało w ramach jednej ekipy.
 
 
#4 ALKOHOL....majster58 2010-07-02 10:04
A mnie to wisi jak kilo kitu u sufitu bo nie piję............
 
 
#5 Niepoprawny tytuł.panter 2010-07-05 21:51
Osoba pisząca artykuły powinna mieć choć zalążek wiedzy na temat jaki opisuje. W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "koncesja na alkohol"!!! Nie ma!!! Koncesja jest potrzebna przy:
- wydobywaniu kopalin
- obrocie mat. wybuchowymi, bronią, paliwami, energią
- ochronie osób i mienia - rozpowszechnianiu programów radiowych i telewizyjnych
- przewozach lotniczych
Koncesję wydaje minister lub prezes odpowiedniego urzędu a nie jakiś tam burmistrz.
Niemalże zacytowałem ustawę. Widzicie tu gdzieś koncesję na alkohol? Mam nadzieję że mój komentarz zostanie przeczytany przez odpowiednie osoby a tytuł zmieniony na np: "Topaz otrzymał zezwolenie na sprzedaż alkoholu" Jest zezwolenie na posiadanie broni, jest także na sprzedaż alkoholu. Proste?
 
 
#6 Poprawny... niepoprawny...Admin iledzisiaj.pl 2010-07-05 22:04
panter... osoba pisząca artykuły doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że tytułowa koncesja to zezwolenie na sprzedaż alkoholu (co jest zresztą wyraźnie napisane w treści artykułu)... Sformułowanie zostało celowo użyte w ten sposób. Czy nie wiedziałeś/wiedziałaś o co chodzi, czytając tytuł? Na przyszłość- podobne tematy proszę na maila (który znajdziesz w stopce). Komentarze o podobnej treści będą usuwane, ponieważ nie wnoszą niczego do treści artykułu. Gratuluję znajomości ustawy... Temat uważam za zamknięty.
 
 
#7 Niepoprawnypanter 2010-07-06 14:25
Gratulacje znajomości ustawy są tu zbędne. Nie zmam na pamięć ustaw (uważam że jest mi to niewiele potrzebne), ale jakieś podstawy powinien mieć każdy. Czytając tytuł domyśliłem się o co chodzi i w związku z rażącym błędem postanowiłem zainterweniować. Ludzie czytają z błędem i powtarzają to z błędem a chyba nie powinno się uczyć społeczności z błędami. Postępowanie Admina też pozostawia wiele do życzenia... Zamiast zmienić tytuł na poprawny (bo czyta to sporo osób i cześć z nich zapewne się z tego śmieje) to próbuje wytłumaczyć swoje postępowanie, ale nie czyni tego do końca. Dużo ludzi w tym regionie myli te pojęcia i to jest mój drugi powód dla którego napisałem ten komentarz. Specjalnie w komentarzach aby zobaczył to nie tylko Admin, ale i tak wiem że ta wypowiedź znajdzie się w koszu. A swoją drogą, cieszę się że w Topazie będzie wysokoprocentowy alkohol. Osobiście nie spożywam takowego, ale lubię dużą konkurencję i rywalizację pomiędzy sklepami o klienta. Alkoholu w Topazie dużo a cena na początku powinna być trochę niższa od ceny w innych sklepach co zmusi pozostałych sprzedawców do lekkiej obniżki cen.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.