Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 lipca 2020 imieniny: Amelia, Filip, Witalis

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W Radzyniu Duda, w powiecie Duda

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 29 czerwca 2020 18:03

31.05.2016 r. - Andrzej Duda w Radzyniu Podlaskim Gdyby wyniki wyborów zależały tylko od naszego miasta i powiatu, to już w pierwszej turze prezydentem Polski zostałby Andrzej Duda.

W powiecie wyborcy oddali na kandydata PiS 64,09% (18 466) głosów na 28 812 oddanych, w mieście zaś na Andrzeja Dudę głosowało 52,28% (4 121) wyborców na 7 882 głosów ogółem.

W mieście kolejne miejsca zajęli: Rafał Trzaskowski - 1 515 głosów, Szymon Hołownia - 1 235 głosy, Krzysztof Bosak - 601 głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz - 194 głosy, Robert Biedroń - 136 głosów, Stanisław Żółtek - 26 głosów, Mirosław Piotrowski - 18 głosów, Marek Jakubiak - 17 głosów, Paweł Tanajno - 14 głosów i Waldemar Witkowski - 5 głosów.

W powiecie kolejność wyglądała następująco: Rafał Trzaskowski - 3 567 głosów, Szymon Hołownia - 3 030 głosów, Krzysztof Bosak - 2 295 głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz - 873 głosy, Robert Biedroń - 335 głosów, Stanisław Żółtek - 70 głosów, Mirosław Piotrowski - 64 głosów, Marek Jakubiak - 57 głosów, Paweł Tanajno - 39 głosów i Waldemar Witkowski - 16 głosów.

Najwyższą frekwencją może poszczycić się gmina Czemierniki - 67,67%, najniższą gmina Borki - 55,76%.

 

Komentarze  

 
#1 RE: W Radzyniu Duda, w powiecie Dudapanter 2020-06-29 19:15
Wygrywa rozdawnictwo wcześniej zagrabionych pieniędzy. Tak trzemac a nigdy nie zbliżycie się do zachodnich standardów i zarobków. Kiedy zrozumiecie, że aby dostać 500 zł jesteście obrabiany z 700 zł. Ja bym wolał, aby mi nie zabierali tych 700 zł i nie dawali 500 zł. Brawo dla wyborców Bosaka - po takiej antypropagandzie w tvpis w jego kierunku to dobry wynik. Proponuję 12 lipca zostać w domu bo nie m a na kogo głosować.
 
 
#2 PO co to....olka.123 2020-06-29 20:44
Słuchaj.... Jeśli mówią ,że Andrzej Duda to długopis bo podpisuje wszystkie ustawy -pytam ,a której to nie powinien podpisać - jeśli mówią ,że 500+ 300+, trzynastka, czternastka bon turystyczny itd to rozdawnictwo, pytam - dlaczego do niedawna zazdrościliśmy Anglikom czy Niemcom wysokich dodatków na dzieci teraz macie tu w swoim kraju nie musicie wyjeżdżać i nagle rozdawnictwo? - Już zapomniałeś drogi rodaku jak pracowałeś za 4zł na godzinę - już zapomniałeś szanowny emerycie jak wychodziłeś z apteki nie wykupując leku - już zapomniałeś mieszkańcu Ślaska ,drogi górniku jak rzad Tuska do Ciebie strzelał kiedy protestowałeś - a Ty szanowny nauczycielu zerknij na odcinki z przed lat,przez cztery lata nie dostałeś ani grosza podwyżki i p.Broniarz nie organizował strajku, na 2016 też nie zaplanowali ,policz ile dostałeś od tego rządu ? - I Ty drogi Rolniku ,pamiętasz jak po powodzi zamiast pomocy od rządu PO usłyszałeś ,że wybrałeś sobie kiepskiego wójta"Ja wam wójta nie wybierałem "zostałeś sam ze swoimi stratami - i Ty lekarzu porównaj swoje zarobki - już nie pamiętacie jak sprzedawali wszystko co się da ,nawet kolejkę na Kasprowy ,żeby ratować budżet -zapomnieliście jak zrabowali nasze pieniądze z OFE a Tusk cynicznie się śmiał "Jeśli ktoś twierdzi ,że to jego pieniądze to niech sobie weźmie " - Teraz Trzaskowski deklaruje ,że nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny ,kiedy PO podnosiło -głosował za ,kiedy w 2016 PiS obniżało wiek emerytalny głosował przeciw, Teraz wszystko pudruje, co chcecie to Wam obieca ,aby tylko wygrać a po wyborach , jak powiedział kiedyś p.Tusk /benzyna może być nawet po 7zł/ Nie dajmy się zwieść przypominajmy tym ,którzy łatwo zapominają .
 
 
#3 olka.123lukas1 2020-06-29 21:21
Nie zachwycaj się tak tymi podwyżkami płac tylko zobacz co ile kosztuje, bo takiej drożyzny to nigdy nie było
 
 
#4 Do Olkaradzyniak95 2020-06-29 21:33
Żeby mi nikt krytyki nie zarzucił to proszę

Besztajac Anglię i inne kraje za socjal to proszę sprawdzic przede wszystkim
- czy mają zbędne ministerstwa u siebie
- czy mają od groma podatków ktorymi odbijają
-ile ludzie płacą faktycznie mając o wiele większą kwotę wolna od podatku.

I się zdziwisz że za cały socjal to się kreatywna ksoegowosc w Polsce odnajduje
 
 
#5 Do olka.123snajper116 2020-06-29 21:58
Zobacz na Podkarpacie mają powódź i co? 6 tyś zapomogi i wypad z baru bo nie ma towaru? Odbudują domy za te 6 tyś? Spytaj kogoś kto prowadzi swoj biznes ile przez 5 lat rządów wzrosły składki na ZUS, gdzie jest kwota wolna od podatku 8 tyś zł dla każdego? Gdzie jest obniżenie VATu które obiecywali przez 5 lat i nie obniżyli? Jałmużna raz w roku dla emeryta albo 5 stów tylko za to że masz dzieciaka? Obiecują jakieś bajki o lotnisku za 100 mld dolarów elektrowni atomowej a głupiej S19 nie umieją zrobić od 20 lat. i to w regionie który zawsze na nich głosował. Jeśli pojedziesz na wakacje za bon turystyczny który dostaniesz za posiadanie dzieciaka to zobacz jaki na wschód zacofany jak wyglądają drogi kolej w Polsce za zachód od Wisły. Głosujcie jak głosujecie to nic się nie zmieni. Jak można nic nie robić i mieć 70 % poparcia to po co cokolwiek robić?
 
 
#6 Do olka.123bzien 2020-06-30 06:43
Na pewno jesteś elektorat z podstawowym wykształceniem 60 + a więc w Radzyniu norma. Opadają ręce ale cóż takich jak Ty jest większość i niestety trzeba jeszcze 3 lata z tych żyć i czekać na ......
 
 
#7 Jest głupio a bedzie głupiejWuk 2020-06-30 08:53
Ludzie podejmują decyzje intuicyjnie, emocjonalnie i z wysoką preferencją czasową.Nikogo więc nie obchodzi,że polski dług publiczny oznacza dla przeciętnej 4-osobowej rodziny ok. 100.000 zł kredytu do zapłacenia i że każdy polski niemowlak rodzi się z tym długiem na karku. Do tego za 20 lat na jednego emeryta, będzie przypadał jeden pracujący i nie da się już tego zmienić. +500 kosztuje w przeliczeniu na każdego Polaka rocznie 2500 zł. Jeden emeryt będzie tyle kosztował miesięcznie! Doliczmy do tego 3 mld roszczeń z ustawy 447 i przyszłe zadłużenie (również to unijne) a zobaczymy, że gotujemy własnym dzieciom niewolnictwo. Ale to nikogo oczywiście nie obchodzi. W demokracji po prostu musi być głupio.
 
 
#8 Jest głupio a bedzie głupiejWuk 2020-06-30 09:03
W demokracji pozyskuje się masy a masy są głupie. Jest to naturalne: koszt energetyczny mózgu jest duży, zatem nie trzeba wielkiego mózgu,gdy można przeżyć z małym. Natura jest oszczędna.
Masami steruje się za pomocą TV. Na tym polega "misja publiczna mediów". Różnica między PO a PIS jest taka, że pierwsi mamili wyborców a drudzy ich kupują. Wyborcy PO to zatem pożyteczni idioci a wyborcy PIS to po prostu ludzie sprzedajni.
 
 
#9 Jest głupio a bedzie głupiejWuk 2020-06-30 09:21
W zdrowym ustroju rządzi elita, czyli ludzie odróżniający prawdę od fałszu. Cała reszta może tylko naśladować elitę. Tradycyjnym modelem takiego ustroju jest w naszej kulturze Kościół Katolicki. Cywilizacja łacińska uznaje wszakże (jako jedyna) godność każdej jednostki, czyli wolność działania i odpowiedzialność za jego skutki. Jest to przedłużenie rządzącej ewolucją selekcji naturalnej: nie ma działań bezskutkowych. Dlatego: "po owocach ich poznacie". W praktyce to nic innego jak wolny rynek. "Niewidzialna ręka" to metafora oznaczająca wolne wybory jednostek i ich spontaniczną współpracę. Ktoś kto z tego kpi, kpi z samego siebie a to jest specjalnością lewicy. Utrzymywanie ludzi przez państwo zaprzecza tak pojętej godności. Po prostu zabieramy jednym a dajemy drugim, traktując jednych i drugich jak bydło.
 
 
#10 Jest głupio a bedzie głupiejWuk 2020-06-30 09:32
Nasz "prawicowy" rząd jest zwolennikiem europejskiej armii i waluty, czyli chce likwidacji suwerenności Polski. Pójdzie to łatwo, gdyż suwerenność cenią sobie tylko ludzie wolni i dzielni. A nie są nimi mazgaje płaczący nad tym jak to pracowali po 4zł na godzinę, wychodzili z apteki nie wykupując leku albo przez 10 lat nie dostali grosza podwyżki. To są dylematy chłopów pańszczyźnianych.
Dlatego wszyscy Polacy miłują UE. A UE już nawet nie kryje, że realizuje manifest Spinellego. To był taki włoski komunista wyrzucony z komunistycznej partii Włoch za odchylenie lewicowe. Poczytajcie sobie "patrioci z PIS-u" Manifest z Ventotene, który jest oficjalnym dokumentem programowym Unii. Może niektórych z Was ruszy sumienie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.