Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

ZUS: w jednej kopercie dwie decyzje

Małgorzata Korba   
czwartek, 27 lutego 2020 07:00

ZUSEmeryci i renciści dostaną w tym roku dwie decyzje od ZUS w jednej przesyłce pocztowej.

W kwietniu rozpocznie się wysyłka informacji o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji i o przyznaniu tzw. trzynastki.

W marcu emeryci i renciści otrzymają swoje świadczenia już w zwaloryzowanej kwocie. Decyzje o nowej wysokości emerytur i rent dostaną pocztą. W tym roku w tej samej kopercie znajdą również informację o przyznaniu i wypłacie dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego, tzw. trzynastki.

Po przeanalizowaniu kosztów zdecydowaliśmy, aby obie ważne dla naszych świadczeniobiorców informacje znalazły się w jednym liście. Wysyłkę listów rozpoczniemy w kwietniu – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy zarówno do waloryzacji, jak i wypłaty trzynastych świadczeń.

W tym roku waloryzacja ponownie będzie procentowo-kwotowa. To znaczy, że emerytury i renty wzrosną o 3,56 proc., ale z gwarancją minimalnej podwyżki. W przypadku rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, rent rodzinnych i większości emerytur podwyżka wyniesie minimum 70 zł brutto. Renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy będą wyższe o co najmniej 52,50 zł brutto. Rosną również kwoty minimalnych gwarantowanych świadczeń: emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej – do 1200 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 900 zł.

 

Komentarze  

 
#1 pytankoP.K. 2020-02-27 13:45
kiedy będzie można pojeździć bryczką po mieście? co z tym dofinansowaniem dla miasta, które obiecał Rębek
 
 
#2 Bełkot do czytaniaradzyniak95 2020-02-28 15:02
radzyn-podl.pl/.../...

Czyli opiewamy zwycięstwo w SG zapominając że decyzja SN była totalnie inna. Ale każdy wie jak PiS ma mniemanie o sadach
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.