Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

LO Komarówka Podlaska w gronie najlepszych liceów w rankingu Perspektyw - Srebrna tarcza dla Liceum w Komarówce Podlaskiej

Michał Maliszewski   
sobota, 11 stycznia 2020 08:00

Uczennica LO w KomarówceLiceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej zdobyło w Rankingu Perspektyw 2020 SREBRNĄ TARCZĘ i 24 miejsce w województwie lubelskim.

Analizując wszystkie licea z terenu dawnego województwa bialskopodlaskiego w czołówce znajdują się:

Katolickie LO im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej

I LO im. J. I. Kraszewskiegow Białej Podlaskiej

I LO w Radzyniu Podlaskim

LO im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej.

Warto zauważyć, że komarowskie liceum awansowało o 350 miejsc w rankingu.

Jest to bardzo duże osiągnięcie, tym bardziej że w 2016 r. i 2019 r. szkoła uzyskała Brązową Tarczę.

Podstawowym kryterium branym pod uwagę w rankingu są wyniki maturalne oraz udział uczniów w olimpiadach. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Jest to także doskonały dowód na to, że jako niewielka szkoła w województwie pracujemy solidnie stawiając na jakość kształcenia.

Okazuje się, że małe, wiejskie liceum może konkurować z renomowanymi, miejskimi szkołami osiągając dobre wyniki maturalne, wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Możemy się też poszczycić rosnącymi wskaźnikami Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). Atutem szkoły są dobre relacje uczniów, rodziców i nauczycieli, dzięki czemu nie ma większych problemów wychowawczych, czy zagrożeń dla bezpieczeństwa naszych wychowanków. Sukcesy naszej młodzieży doceniane są w województwie i w kraju.

Na miarę swoich możliwości organ prowadzący nasze LO – Gmina Komarówka Podlaska zapewnia optymalne warunki kształcenia, w tym możliwość korzystania z dodatkowych zajęć z języków obcych, stypendia dla wyróżniających się w nauce i w sporcie uczniów, darmowe podręczniki w klasie pierwszej, dofinansowuje wyjazdy krajowe i zagraniczne.

Absolwentów klas VIII szkoły podstawowej zapraszamy już teraz do korzystania z naszej oferty. Dysponujemy doświadczoną, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która naucza tak, że młodzież uzyskuje wysokie wyniki na egzaminie maturalnym i zajmuje wysokie lokaty w konkursach i zawodach sportowych. Zapewniamy możliwość zamieszkania w internacie, smaczne i tanie obiady w stołówce szkolnej (nie catering), klub strzelecki, siłownię oraz możliwość pracy w charakterze wolontariusza, radiowca czy redaktora szkolnej gazety.

 

Komentarze  

 
#1 są wynikiP.K. 2020-01-11 09:12
bo zajęli się nauką a nie polityką jak w Radzyniu
 
 
#2 RE: LO Komarówka Podlaska w gronie najlepszych liceów w rankingu Perspektyw - Srebrna tarcza dla Liceum w Komarówce Podlaskiejaira 2020-01-11 20:43
A czy radzynskie licea wypadły aż tak źle na tle Komarowki? I LO ma też chyba (nie jestem na 100 % pewna) srebrna tarcze, ZSP (pewnie jako technikum) też. Czy ktoś kompetentny może przedstawić sprawę rzeczowo? Jakie są lokaty zajmowane przez szkoły? Z kim należy się porównywać? Bo może dla Komarowki to pierwszy taki awans, i nie jest związany z polityką(lub jej brakiem) jak twierdzi przedmowca. A może wiarze się to z liczebniscia uczniów, etc. Kto pomoże?
 
 
#3 do airaPaolo Borsellino 2020-01-11 22:22
wszystko w tabeli, również z miejscami w latach poprzednich
perspektywy.pl/.../...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.