Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Roman, Romuald

Weronika Sposób w finale krajowym konkursu Państwowej Inspekcji Pracy

Michał Maliszewski   
sobota, 11 stycznia 2020 08:00

Uczennice z ZSP

Weronika Sposób z klasy trzeciej Technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym konkursu Państwowej Inspekcji Pracy i jako jedna z trojga uczniów będzie reprezentowała województwo lubelskie w finale centralnym.

Jest to duże osiągnięcie, gdyż uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim po raz pierwszy brali udział w tym konkursie.

Konkurs Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy” sprawdza wiedzę uczniów szkół ponadpodstawowych dotyczącą przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Konkurs realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” przeprowadzony jest w trzech etapach. W etapie szkolnym trzy nasze uczennice rozwiązały test bezbłędnie: Weronika Sposób, Kinga Walczyna i Dominika Matuszewska. By wyłonić dwóch regulaminowych przedstawicieli do etapu wojewódzkiego trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

Weroniko GRATULUJEMY i życzymy powodzenia.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.