Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 września 2020 imieniny: Konstancji, Januarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chcą poprawienia ulicy przy szpitalu. Będzie tylko remont

Michał Maliszewski   
sobota, 04 stycznia 2020 08:00

Radni Rady MiastaNiedługi odcinek drogi prowadzący do budynku, w którym mieści się oddział psychiatryczny przy SP ZOZ w Radzyniu jest prawdziwą katorgą dla pieszych i aut nią podróżujących.

Podczas XV sesji Rady Miasta zwrócił uwagę na fatalny stan tej drogi radny Bartłomiej Miłosz - Chciałem zapytać, czy byłaby możliwość poprawienia drogi dojazdowej do szpitala psychiatrycznego od bramy w kierunku budynku? – pytał radny. - Jeśli chodzi o drogę do pawilonu psychiatrycznego ja nie mogę obiecywać, że wykonamy tam nakładkę – odpowiedział Jerzy Rębek.

– Na pewno postaramy się to wyremontować w taki sposób, by wzmocnić tę drogę poprzez trwałe plomby, natomiast nie mogę złożyć deklaracji, że ta droga zostanie wykonana, ponieważ to jest wydatek rzędu 100 tysięcy złotych, gdyby zrobić to w sposób dokładny – kontynuował. - Remont ten będzie uwzględniony i przekazuję to do naczelnika by się tą sprawą zająć i jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, jeśli nie będzie minusowych temperatur to takie remonty przeprowadzimy. Panie dyrektorze tam naprawdę już nie da się przejechać? – zapytał burmistrz radnego, a zarazem dyrektora radzyńskiego szpitala Marka Zawady.

- Tak panie burmistrzu, rozmawialiśmy już kilka razy na ten temat – odpowiedział Zawada. – Bardzo dziękuję panu radnemu za wsparcie tej inicjatywy. Tam rzeczywiście potrzebny jest remont – zakończył.

- Przyjmuję to przy czym przypominam, że będzie to remont a nie inwestycja bo wiem jak wygląda budżet miasta dlatego też nie mogę takich śmiałych deklaracji składać. Proszę pana naczelnika by ta sprawa nie umknęła nam – spuentował burmistrz Rębek.

 

Komentarze  

 
#1 Ulicarobi807 2020-01-04 10:53
Ul Przemysłowa będzie i to w dobrej lokalizacji co dla niektórych A drogę do szpitala ciężko zrobić przecież tam jest tragedia tego dojazdu nie można nazwać drogą to jest pobojowisko
 
 
#2 Do robi807stadionowy 2020-01-04 12:26
Stadion także ciężko wyremontować a stan obiektu beznadziejny :sad:
 
 
#3 do #2for_sale 2020-01-04 18:35
Proponuję Ci spacer tą drogą wprost do szpitala psychiatrycznego. Trzeba żebyś w końcu się zbadał. Nie przejmuj się, to nie Twoja wina. To wina opłakanego stanu stadionu i braku zadaszenia trybun.
 
 
#4 młodymnich 2020-01-05 01:56
skate park potrzebny jak wrzód na d...e po 22 tylko imprezy ale fajnie . drogi nie wyremontowane , brak parkingów , stadion , ale kośćioły ok. droga wewnętrzna to chyba należy do szpitala .Przedszkola to masakra . w jednym z przedszkoli jest mowa o wykształceniu pomocy a tak naprawdę jej brak , przyjmuje się do pracy dziewczynę syna dyrektorki . to jest żenada Panie Burmistrzu.
 
 
#5 marnotrastwozenek44 2020-01-05 11:58
Burmistrz wie jak wygląda budżet miasta i "lekką ręką " topi kilkanaście tysięcy w stawie, który po wykoszeniu szuwarów ,latem zostanie w większości zarośnięty przez inwazyjne rośliny, trochę wyobraźni Panie władco.
 
 
#6 Skończyły się igrzyska , świętogospodyni 2020-01-05 12:11
Przed wyborami imprezy, świętowanie na całego. Czy już są na koncie te 20 milionów którymi kupował głosy Sasin ?. Czy zawierzenie Jezuskowi zaczęło działać ? Ja sama nic nie chcę z zawierzenia, ale niech spłynie trochę rozumu dla rządzącego miastem. Koniec igrzysk, jest d.pa.
 
 
#7 utopione pieniądze,,,FOX58 2020-01-05 15:58
takze w muzeum katownia gestapo,tam nikt nie pójdzie chyba dzieci zagonione przez nauczycieli.
 
 
#8 Ja wam mówię do katowni będą przyjeżdżać z kraju i zagranicyAga39910 2020-01-05 20:28
Na środku największego pomieszczenia katowni UB będzie stało łóżko a na nim pierzyna. Na tym łóżku pod tą pierzyną podczas stanu wojennego ukrywał się prezes Jarosław K. Chcesz zobaczyć ? Zapisz się w kolejkę.
 
 
#9 Ktoś to przeoczyłeSPe 2020-01-05 21:36
O remoncie tej "ulicy", należało pomyśleć w momencie otwierania lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. Dziwne, że żaden pacjent nie wypadł przez okno karetki wiozącej go do lądowiska!
 
 
#10 do mnichadrianboss11 2020-01-06 12:42
wrzód na dup'e to ty jesteś gamoniu, ciekawe w jaki inny sposób wyciągnąłbyś dzieciaki z domu z przed komputerów. Podobnie myslałem jak go budowali, ale jak widze ile dzieciaków biega po tym obiekcie to sam bije sie w pierś. A imprezy dla młodych też są potrzebne niech uczą sie życia.
A szpital to przypadkiem nie jest sprawa powiatu?
 
 
#11 gospodyniKrzysiek01 2020-01-06 13:06
Lepiej zajmij się garami i pajęczyno w domu a Boga zostaw w spokoju,
 
 
#12 To prawda...Bury2012 2020-01-06 19:51
Wyrzucanie pieniędzy na głupoty, z których garstka ludzi będzie korzystała (katownia, później Pałac...dla kresowiaków) - wszystko ściema, mydlenie oczu naiwnym. Czy Burmistrz nie buduje sobie przypadkiem małego imperium przy ul. Przemysłowej..? To za nasze 1,5 miliona złotych włodarz buduje ulice na peryferiach miasta ... naturalnie dla mieszkańców!
Pozdrawiam naiwnych i życzę zdrowego rozsądku przy analizowaniu wypowiadanych głupot przez burmistrza.
 
 
#13 ZAMIAST...WRZOS 2020-01-06 23:15
Zamiast wyrzucać pieniądze na ul.Przemysłowej,na której nic się nie dzieje ,to dla pożytku wspólnego zrobienie dojazdu do tzw.Psychiatryka jest jak najbardziej zasadne.Mało tego parkingi przy szpitalu aż się proszą o remont.Wówczas idąc za przykładem bialskiego szpitala można byłoby zainstalować parkomaty. Pozyskane pieniądze z kolei szpital mógłby przeznaczyć na zagospodarowanie terenu wokół budynku.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.