Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2020 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

To już pewne – nie będzie Biblioteki Powiatowej

Michał Maliszewski   
środa, 12 czerwca 2019 07:00

Radni Rady PowiatuPodczas ubiegłej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji samorządowej instytucji kultury - Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Radzyniu Podlaskim.

W uchwale czytamy: 20 listopada 2019 roku zamierza się zlikwidować Powiatową Bibliotekę Publiczną. W 2017 roku Rada Powiatu w Radzyniu Podlaskim utworzyła Powiatową Bibliotekę, jednak wysokość dotacji z budżetu powiatu na jej działalność (30 tysięcy zł w 2017 roku, niecałe 54 tysiące złotych w 2018 r. i 50 tysięcy złotych w 2019 r.) nie pozwala na właściwą realizację jej statutowych działań. Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim nie widzi możliwości zwiększenia dotacji. Aby poprawić efektywność realizacji jej zadań Rada Powiatu wyraziła wolę powierzenia Miejskiej Bibliotece Publicznej wykonywanie zadań biblioteki powiatowej.

Aktualnie siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej składa się z jednego pomieszczenia o powierzchni 30 metrów kwadratowych w budynku przy ulicy Ostrowieckiej 18. Jest tam zatrudniona na pół etatu dyrektor Beata Szczeszek oraz na jedną ósmą etatu księgowa. Biblioteka jest dostępna trzy dni w tygodniu. Na koniec 2018 roku biblioteka posiadała 472 pozycje książkowe oraz 5 zbiorów specjalnych. Zarejestrowanych czytelników było tylko 24-ech.

Miejska Biblioteka Publiczna będzie wykonywała zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej od 1 stycznie 2020 roku na podstawie stosownego porozumienia zawartego przez zarząd powiatu z burmistrzem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.