Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zapowiedź marszałka: Ponad 20 milionów dla Radzynia na pałac Potockich!

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 maja 2019 07:00

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Jarosław StawiarskiPodczas spotkania mieszkańców Radzynia Podlaskiego z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim (8.05) marszałek województwa lubelskiego zapowiedział duży zastrzyk środków na pałac Potockich.

- Ten pałac to piękny zabytek, to duma tego miasta, no ale to jest miejsce, które wymaga dużej inwestycji i odnowy, z resztą jak inne miejsca w Radzyniu Podlaskim – mówił Jarosław Kaczyński. – Do tej pory nie było tutaj szans. Ja nie jestem upoważniony, żeby o tym mówić, mam nadzieję, że zabierze głos pan marszałek. Powiem tylko jedno, szansa jest. Takich szans w Polsce, na tej ziemi lubelskiej jest naprawdę bardzo wiele i można je wykorzystać, tylko trzeba kierować się w swoich decyzjach właściwymi kryteriami. Trzeba chcieć by w Polsce było lepiej i Polakom było lepiej, a nie tylko jakiejś grupie – mówił prezes PiS.

W spotkaniu uczestniczyli: wiceminister Krzysztof Michałkiewicz, wojewoda Przemysław Czarnek, wicewojewoda Robert Gmitruczuk, marszałek województwa Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Dariusz Stefaniuk, poseł Marcin Duszek, przewodniczący sejmiku Michał Mulawa, radny sejmiku Marek Wojciechowski, burmistrz Jerzy Rębek, starosta Szczepan Niebrzegowski a także lokalni działacze PiS.

Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego poinformował o wielkiej szansie na dużą dotację przed którą stoi nasze miasto. Zapowiadał on ponad 20 milionów złotych, dla Radzynia Podlaskiego. – Znajdujemy się w pięknym pałacu, który jest perłą sztuki rokoko w całej Europie. Ten przepiękny zabytek przywrócimy Jurku, drogi burmistrzu do prawidłowego wyglądu. Mój poprzednik był z okolicy Radzynia Podlaskiego i było tam zapisane w tym programie na rewitalizację miast powiatowych 14 milionów złotych z tego 11 milionów z RPO. Burmistrz wasz odwołał się od tej nieprawidłowej decyzji, a następnie sąd przyznał mu rację, ale on zrezygnował. Zrobił to tylko po to, by pójść inną ścieżką, na którą zasługuje ten zabytek, jeden z najpiękniejszych zabytków tej sztuki w Polsce. Pójdzie ścieżką, którą my pomożemy zrobić panu burmistrzowi. Ścieżką, że ten zabytek musi być wpisany na listę obiektów strategicznych dla strategii rozwoju województwa lubelskiego na lata 2014-20. Dzisiaj wyszło z Urzędu Marszałkowskiego stosowne pismo do pana burmistrza o możliwości ze wskazaniem drogi w jaki sposób mamy przeprocedować. Wydaje mi się, że jest to bezprzedmiotowe, że ten zabytek może się nie znaleźć na tej liście – on się znajdzie i dostanie dofinansowanie o wiele większe. Mam nadzieję, że będzie to grubo ponad 20 milionów złotych. Pamiętamy, że taką naszą historię, która jest w Radzyniu Podlaskim, historię, która ma ileś wieków i może być dumą i chlubą Radzynia i województwa lubelskiego trzeba pieścić, bo to jest perełka. Drogi Jurku, zrobimy wszystko żebyś razem z radzyniakami, którzy tutaj są otrzymał te pieniądze, zrewitalizował ten obiekt i żebyś on dobrze wyglądał, a gdy pan prezes ponownie przyjedzie za dwa czy za trzy lata to będziemy w pięknej sali tegoż pięknego obiektu i będziemy mogli w dobrych warunkach przeżywać kolejne twoje i nasze sukcesy – mówił marszałek.

Wojewoda Przemysław Czarnek wspominał również o 500 milionach złotych, które mają być przeznaczone na drogi województwa lubelskiego. Informował również, że jest to także szansa także dla Radzynia Podlaskiego na poprawę dróg lokalnych.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Zapowiedź marszałka: Ponad 20 milionów dla Radzynia na pałac Potockich!for_sale 2019-05-09 07:35
Nikt wam tyle nie da co ja wam obiecam. Będę klaskał jak Radzyń dostanie te pieniądze.
 
 
#2 robią z Rębka idiotęP.K. 2019-05-09 07:37
wskazują mu drogę, obiecują, a ten błądzi jak dziecko we mgle, a wszystko żeby przetrwać do kolejnych wyborów, żeby ciemny lud zapomniał że partyjny kolega uwalił wniosek i stracił dla miasta pewne 10 milionów, ile to już razy przyjeżdzał do Radzynia Bierecki i obiecywał złote góry, co z tego mamy? nic - kolejne obietnice, żal mi że mieszkam z takimi głupimi mieszkańcami którzy w to wierzą
 
 
#3 10 milionowradko95 2019-05-09 08:22
juz mieliśmy 10 milionow :lol: jestem ciekaw jak się Pan burmistrz bedzie tłumaczył w kampani jak padnie pytanie co zrobił z pałacem :D każdy chyba wie, że te 20 milionów skonczy się na obietnicach
 
 
#4 RE: Zapowiedź marszałka: Ponad 20 milionów dla Radzynia na pałac Potockich!Kamx 2019-05-09 09:22
Nie było 10 mln, to nie będzie też 20 mln. Kolejne kłamstwo przedwyborcze bo ciemny lud radzyński to kupi? Pałac to skarbonka bez dna ile by nie wsadzić w niego kasy to wiecznie będzie mało, a za tą kasę można zrobić coś innego dla mieszkańców, jak chodniki, drogi, ścieżki rowerowe i wiele innych. Chociażby jakiś skwerek z ławkami, drzewami i fontanną jak mają inne miasta.
 
 
#5 Spadek poprzedniego MarszałkaCzytaj 2019-05-09 12:00
Tak by było jak piszecie gdyby pozostał Marszałek z PSL-u Sosnowski.
 
 
#6 co do wypowiedzi marszałkaradzyniak95 2019-05-09 14:00
Nie tyle co sąd przyznał racje JURKOWI ale dał do ponownego rozpatrzenia wniosek, co Jureczkowi nie było na reke :)


Zatem prosze o Pisowska klike o nie manipulowaniu faktami jak to teraz zrobił.
I yeraz pytanie- to jakiej funkcji bedzie ten Pałac? Teraz czytamy ze bedzie on do goszczenia jakichs tam niewyrosnietych szyszek z PiS.
Wiec mam mniemac ze dla "szaraczków" Pałac na 4 spusty bedzie zamkniety?
 
 
#7 RE: Zapowiedź marszałka: Ponad 20 milionów dla Radzynia na pałac Potockich!kinga75 2019-05-09 14:11
dziwnie to wszystko pachnie kiełbasą wyborczą
gdyby chcieli dać te 20 mln to daliby te prawnie uzasadnione 10 już a obiecaliby kolejne potem. ale tu chyba chodzi o co innego.
 
 
#8 pałacalafortis 2019-05-09 16:20
..."nie płaczmy, bo nie o to chodzi by złowić króliczka, ale by gonić go, ale by gonić go, ale by gonić go!" :P
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.