Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Spore zainteresowanie kompostownikami

Michał Maliszewski   
czwartek, 07 marca 2019 08:00

TermokompostownikTrwa przyjmowanie zgłoszeń przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim na użyczenie kompostowników dla mieszkańców.

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości jednorodzinnej, płacisz terminowo rachunki za zagospodarowanie odpadów to możesz złożyć wniosek o termokompostownik. Jest to pojemnik o wymiarach 400 lub 700 l, który służy do zagospodarowania odpadów kuchennych i zielonych z ogrodu lub sadu. Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta radny Bartłomiej Miłosz pytał burmistrza o zainteresowanie tymi kompostownikami. Okazuje się, że mieszkańcy pozytywnie odebrali projekt burmistrza.

- Wpłynęło do nas już 280 wniosków – mówił Jerzy Rębek. – Jest decyzja o zapotrzebowaniu na kolejne 200 kompostowników. Apeluję do mieszkańców miasta – proszę śmiało zgłaszać swoje potrzeby jeśli chodzi o pozyskanie takich termokompostowników. My nie sprzedajemy ich tylko użyczamy na 5 lat, a po tym okresie ten sprzęt przechodzi na własność tych beneficjentów, czyli właścicieli gospodarstw domowych. To jest bardzo korzystne – oznajmił burmistrz.

Radny Waldemar Panasiuk dopytał włodarza miasta kto może ubiegać się o kompostowniki. Burmistrz odpowiedział: - Moje stanowisko jest takie, że wszyscy bez wyjątku mogą składać wnioski o użyczenie im termokompostowników, bez względu na to, czy ktoś segreguje czy nie. Wartością samą w sobie będzie to, że będzie mniejsza masa odpadów komunalnych – zakończył Jerzy Rębek.

Chcesz otrzymać termokompostownik? Złóż wniosek (który znajdziesz tutaj!) do Urzędu Miasta już dziś.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.