Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 grudnia 2019 imieniny: Nina, Celina, Walerian

VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wesoła nowina”.

Michał Maliszewski   
sobota, 15 grudnia 2018 08:00

Podczas wydarzenia13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Białce od samego rana śpiewano kolędy. Tego dnia odbył się bowiem VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wesoła nowina” pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.

Dyrektor szkoły Dariusz Jurek przywitał zaproszonych gości - wójta Wiesława Mazurka, przewodniczącą Rady Rodziców Ewelinę Batyra–Wiatr. Przedstawił jury, które w składzie: przewodnicząca Elżbieta Tarasiuk, członkowie: Agnieszka Nurzyńska i Tomasz Szczygielski miało niełatwe zadanie przyznania nagród i wyróżnień solistom oraz zespołom w pięciu kategoriach. Młodzi artyści prezentowali na scenie wybrane przez siebie utwory, wprowadzając słuchaczy w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs prowadziły uczennice kl. III gimnazjum: Marta Jaroń i Izabela Borysiuk.

Organizacją konkursu zajmowali się nauczyciele: Halina Mironiuk, Agnieszka Lewczuk, Piotr Skowron, Katarzyna Ostrowska. Przepiękne dekoracje wykonały: Grażyna Hankiewicz, Mirosława Duk i Małgorzata Sieńska.

Przedsięwzięcie wsparli sponsorzy: Jan Pacyna prezes firmy AGRIFIRM, Krzysztof Manowiec – firma AUTO MAN, Damian Duda – Zakład Usługowo – Handlowy ADEPT.

Komisja oceniła wszystkie występy. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii I.  Przedszkola - soliści: I miejsce zajęła Oliwia Gos ze Szkoły Podstawowej w Białce, II miejsce Alicja Ciok ze szkoły Podstawowej w Białej, III miejsce Kamil Migal ze Szkoły Podstawowej w Białce.

W kategorii I. Przedszkola – zespoły: I miejsce zajął Zespół „Biała” ze Szkoły Podstawowej  w Białej, II miejsce Zespół „Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, III miejsce Zespół „Limonki” ze Szkoły Podstawowej w Białce.

Wyróżnienia zdobyli: Zespół „Zabielaczki” ze Szkoły Podstawowej w Zabielu, Zespół „Jedynaczki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Zespół „Muzyczni” ze Szkoły Podstawowej w Białce, Zespół „Zerówiaki” ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej.

W kategorii II. Klasy I-III – soliści: I miejsce zdobyła Gabriela Ciemna ze Szkoły Podstawowej w Brzostówcu, II miejsce Iga Uss ze Szkoły Podstawowej w Białce, III miejsce Marlena Stefaniak ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie.

Wyróżnienia: Lena Kojtych ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Gabriela Szcześniak ze Szkoły Podstawowej w Białce, Weronika Kozieł  ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej.

W kategorii II. Klasy I-III- zespoły: I miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białce, II miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie.

W kategorii III. Klasy IV- VI – soliści: I miejsce zdobyła Wiktoria Gmur  ze Szkoły Podstawowej w Zabielu, II miejsce Malwina Andrzejczuk ze Szkoły Podstawowej w Białce, III miejsce Wiktoria Zając ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie.

Wyróżnienia: Radosław Stefaniak reprezentujący  Żabików, Julia Uss ze Szkoły Podstawowej w Białej.

W kategorii III. Klasy IV – VI - zespoły: I miejsce zajął Zespół  ze Szkoły Podstawowej w Białce, II miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, III miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Brzostówcu.

Wyróżnienia: Zespół wokalny z Żabikowa, Zespół ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej.

W kategorii IV. Klasy VII-VIII - soliści: I miejsce zdobył Jakub Gmur ze Szkoły Podstawowej w Białce, II miejsce Julia Łozowska ze Szkoły Podstawowej w Zabielu.

W kategorii IV. Klasy VII-VIII - zespoły: I miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, II miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białce.

W kategorii V. Gimnazjum – zespoły: I miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białce.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

181214-koledy-1181214-koledy-2181214-koledy-3181214-koledy-4181214-koledy-5181214-koledy-6181214-koledy-7181214-koledy-8

 

Komentarze  

 
#1 Konkurs pod patronatembolo2 2018-12-16 19:40
;-) Tak się zastanawiam tym pojęcie [pod patronatem] mam rozumieć że gdyby NIE Wójt Mazurek to konkurs by się NIE odbył.Nie widać na zdjęciach Księdza ,który byłby w komisji----NIE ładnie tak postępować. :oops:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.