Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych już otwarta!

Ewelina Berczyńska   
piątek, 03 sierpnia 2018 06:00

RoweryW piątek 27 lipca w Radzyniu przy ul. Parkowej 2 - w tak zwanej „wodomistrzówce” - została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych.

Pojazdy pozyskało stowarzyszenie „Ósmy Kolor Tęczy” we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Z rowerów bezpłatnie mogą korzystać: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

Wszystko dzięki współpracy z fundacją Eco Textil. W wypożyczalni jest do dyspozycji 5 rowerów w trzech rozmiarach. Wypożyczalnia liczy pięć trójkołowych rowerów- dwa dla osób dorosłych, dwa dla młodzieży i jeden dla przedszkolaków. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. To trzecia taka wypożyczalnia w województwie lubelskim, po Włodawie i Chełmie.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel.  534-811-171.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.