Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2024 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Przyjdź zobaczyć Błaszczyka w akcji

Mariusz Szczygieł   
środa, 05 grudnia 2012 08:00

Radek Mrkvicka kontra Łukasz NadolskiDzisiaj o 17 w radzyńskiej hali przy ZSP Alfa BS Radzyń Podlaski zmierzy się z drużyną ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Będzie to 8 mecz radzyńskiego zespołu rozegrany w tej rundzie, przeniesiony z 11 grudnia na prośbę zespołu gości. ZKS po wczorajszym (wygranym 1:3) meczu w Reszowie, zagra przed radzyńską publicznością i... najprawdopodobniej wywiezie od nas kolejne punkty. W drużynie gości gra m.in. 34-krotny Mistrz Polski seniorów, Lucjan Błaszczyk

Siódma kolejka (mecz został rozegrany wczoraj) zakończyła się porażką naszej drużyny z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego wynikiem 1:3.

W pierwszym pojedynku, który rozegrali Radek Mrkvicka i Łukasz Nadolski, sympatyczny, znany nam dobrze z zeszłego sezonu Czech, ograł Nadolskiego 0:3. Gra była bardzo ciekawa i mimo całej sympatii dla Mrkvicki, mieliśmy nadzieję na zwycięstwo Łukasza. Silniejszy okazał się jednak Mrkvicka. 

Jako druga para, przy stole pojawili się Martin Olejnik i Anton Sopelew. Drugi z Czechów grających w zespole z Gorzowa nie pozostawił Sopelewowi złudzeń. Pojedynek zakończył się również wynikiem 0:3.

W trzecim spotkaniu wieczoru, garstkę kibiców spotkała miła niespodzianka. Michał Wierzchowski pokonał grającego trenera gorzowian - Szymona Kulczyckiego. Po dwóch przegranych setach (11:5), Wierzchowski wyrównał, po czym w piątym secie przypieczętował swoją wygraną. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2.

Rozbudzone nadzieje publiczności ostudził w ostatniej grze tego wieczoru Martin Olejnik. Przy stole spotkał się z Łukaszem Nadolskim, który nie potrafił skutecznie powstrzymać napierającego Czecha. Set za setem, 0:3 zakończył wizytę w Radzyniu Olejnik.

W trakcie spotkania rozmawialiśmy z Radkiem Mrkvicką. Radek jak zwyle powitał nas ciepło. W Gorzowie gra razem ze swoim kolegą z Czech - Przyjeżdżamy razem z Martinem z Ostrawy. Razem gramy, razem tu i tam (w Czechach) trenujemy. To nam dużo ułatwia - mówił. Zapytany o to jak wspomina Radzyń, odpowiedział - Tu było super. Ludzie byli super - wspominał radzyńskich kibiców i kolegów grających razem z nim w Alfie w ubiegłym sezonie. Pożegnał się z nami z nadzieją, że być może jeszcze kiedyś tutaj zagra... Kto wie?

Po siedmiu kolejkach radzyński zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski - Gorzovia Gorzów Wielkopolski 1:3

Łukasz Nadolski - Radek Mrkvicka 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)
Anton Sopelew - Martin Olejnik 0:3 (4:11, 5:11, 7:11)
Michał Wierzchowski - Szymon Kulczycki 3:2 (5:11, 5:11, 11:9, 12:10, 12:10)
Łukasz Nadolski - Martin Olejnik 0:3 (7:11, 5:11, 10:12)

 

Komentarze  

 
#1 i kolejna porażkagkzm 2012-12-06 19:27
3 razy po 0-3. Przykro się teraz patrzy na mecze Alfy. Mecze bez emocji. To już chyba koniec tenisa w Radzyniu
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Dmuchawa
sobota, 06 lipca 2024
noimage
Kierowca busa kat. B
niedziela, 30 czerwca 2024
noimage
Pokoje-dom wolno stojący!!!
czwartek, 04 lipca 2024