Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Zuzanna Mierkiewicz, Aleksandra Kopiś i Miłosz Wrotniak II Wicemistrzami Polski

Łukasz Ciężki   
piątek, 31 maja 2019 07:00

Wspólne zdjęcie24 - 26 maja w hali przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Nowa Ruda-Słupiec, ponad 280 wojowników z 54 klubów zrzeszonych w Polski Związku Taekwond-do ITF, walczyło o medale XXVI Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Możliwość startów w tych zawodach otrzymali zawodnicy, którzy zdobyli kwalifikacje podczas dwóch turniejów międzywojewódzki w swoich regionach.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do było reprezentowane przez jedenastoosobowy skład, który w dużej mierze opierał się na osobach dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodniczą. Podopieczni Łukasza Ciężkiego zdobyli trzy brązowe medale plasując się na 9 miejscu w klasyfikacji punktowej wśród wszystkich startujących klubów.

Tytuły II Wicemistrzów Polski powędrowały do Zuzanny Mierkiewicz, która zdobyła brązowy medal w walkach do 50 kg, Aleksandry Kopiś, która powróciła również z brązowym krążkiem w walkach do 46 kg oraz Miłosza Wrotniaka plasującego się na trzecim stopniu podium w walkach + 70 kg. Oprócz wyżej wymienionych medalistów w zawodach wzięli udział Karolina Ludian, Bartłomiej Niebrzegowski, Maciek Świć, Michał Andryszczyk, Dominika Andryszczyk, Jakub Cieślak, Filip Kuszpa, Bartosz Chadaj.

Rywalizacja zawodników w kategorii wiekowej 14-16 lat jest wstępnym przeglądem i selekcją na potencjalnych następców obecnych reprezentantów kraju w kategorii juniora. Miejmy nadzieję, że wśród młodych zawodników RSCTKD startujących w ostatnich zawodach znajdą się przyszli reprezentanci Polski, którzy z duma będą walczyć na arenach międzynarodowych z orzełkiem na piersi sławiąc nasz klub, miasto i region.

Udział w wyżej wymienionych zawodach jak i samo przygotowanie było możliwe dzięki wsparciu ze strony:

- Urzędu Marszałkowskiego województwa lubelskiego i programu "Lubelskie smakuj życie!"

- WAT Producent blachy dachowej,

- Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim,

- Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

- Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

- Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

- Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

- Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

- Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

- Firmy Pawła Olejniczaka VOBOS.

190529-taekwon-1190529-taekwon-2190529-taekwon-3190529-taekwon-4190529-taekwon-5190529-taekwon-6190529-taekwon-7190529-taekwon-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.