Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 lipca 2022 imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Uczniowie SP nr 1 w Radzyniu czwartą najlepszą drużyna Województwa Lubelskiego

Michał Maliszewski   
piątek, 15 kwietnia 2016 07:00

Reprezentacja naszego miasta w turnieju TymbarkaW tegorocznej 16 edycji turnieju "Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” rywalizowały drużyny w Kategorii U8, U10 oraz U12 chłopcy - w Zamościu na finałach wojewódzkich. W Kategorii U8 chłopcy rywalizowało 20 drużyn w U10 było ich 28 natomiast w U12 niespełna 24 ekipy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim pod wodzą trenera Patryka Śmiecińskiego próbowali swoich sił w Zamościu 11 oraz 12 kwietnia 2016r. Jeżeli chodzi o kategorię U8 chłopcy walczyli bardzo dzielnie i dla nich występ był wspaniałą przygodą dzięki której nabiorą pewności i za rok dzięki ciężkiej pracy będą mogli powalczyć o lepsze lokaty. 12 kwietnia swoje mecze rozgrywały drużyny chłopców z kategorii U10. Skład z Radzynia dzięki swoim dobrym zawodnikom zajął pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło zmierzyć się w ćwierćfinale, w którym pokonali po bardzo efektownym meczu drużynę z Hrubieszowa 2-1 i dzięki temu zwycięstwu otworzyły się im drzwi do pierwszej czwórki turnieju.

Nadszedł czas na półfinał zawodów gdzie drużyna SP nr 1 podejmowała zwycięzcę poprzedniej edycji drużynę MSKS Puławiak Puławy i niestety po pięknym meczu przegrała 2-1 po samobójczej bramce, co dało awans do finału drużynie z Puław, a Radzyń grał o 3 miejsce z drużyną z Łęcznej. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, a przewagę w tym meczu miała pogoda - była bardzo intensywna zlewa. Nie przeszkodziło to jednak strzelić gola dla naszej drużyny w ostatnich sekundach meczu na 6-6 co spowodowało ze walka trwała jeszcze w karnych i niestety drużyna z Łęcznej okazała się lepsza - wygrała 3-2 w karnych. Tak więc chłopcy musieli zadowolić się 4 miejscem po bardzo pechowych półfinałach.

Dzięki dobrej postawie po za miejscem czwartym zawodnicy otrzymali Puchar fair play co jeszcze bardziej podbudowało młodych piłkarzy. Tak dobry występ zawodników to zasługa również trenera Daniela Syty, który część chłopców prowadzi w Orlętach. Z tego miejsca składamy podziękowania za dofinasowanie wyjazdu Ddrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Danucie Bukryj-Pałce, oraz rodzicom za czynny udział i wyjazd razem na zawody w roli kibiców.

160414-tymbark-01160414-tymbark-02160414-tymbark-03160414-tymbark-04160414-tymbark-05160414-tymbark-06160414-tymbark-07160414-tymbark-08

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.