Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2020 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Turniej Judo dzieci w Zamościu

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 07 marca 2016 07:00

Zawodnicy na podiumW Zamościu, 7 lutego br. odbył się, po wieloletniej przerwie, turniej judo dzieci.

Zawody można uznać za mistrzostwa województwa lubelskiego w kategorii dzieci. W rywalizacji wzięły udział wszystkie kluby z Lubelszczyzny. Walczyło ponad 100 zawodników z: Zamościa, Chełma, Lublina, Puław, Świdnika, Modliborzyc i oczywiście nasi judocy z MULKS „Technik-Orion”, klubu działającego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. Do Zamościa udała się spora grupka radzyńskich judoków (21) i wszyscy zasłużyli na słowa uznania. Dla kilkorga z nich start w zawodach był niemałym przeżyciem, gdyż wcześniej rywalizowali tylko raz w formule sumo. Rywalizacja odbywała się w kategorii dzieci w podziale na roczniki 2004-2005 r., 2006-2007 r. i  2008 i mł.

Organizatorzy podzielili młodych (i bardzo młodych) uczestników w ten sposób, aby w każdej wadze walczyło min. 4 zawodników, co powodowało, że musieli oni stoczyć co najmniej 3 walki. Dla zawodników taki system to zdobywanie bezcennego doswiadczenia, które jest niezbędne w dalszym rozwoju i rywalizacji na wyższym ogólnopolskim poziomie. Był to także świetny sprawdzian dla zaczynających starty w zawodach najmłodszych kategorii wiekowych. Radzyniacy walczyli dzielnie i skutecznie, co przyniosło drugie miejsce w ogolnej klasyfikacji dróżynowej i wiele indywidualnych zwyciestw. Na podkreslenie zasługuje fakt, że w punktacji w najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej tj. 2005-2006 (najstarsi uczestnicy) zdecydowanie zwycieżyli nasi zawodnicy.

Medale i punkty do rywlizacji dróżynowej wywalczyli:

W rocznikach 2005-2006:

Złoty medal w wadze 30 kg zdobył bardzo skutecznie walczący Janek Zajko, który wszystkie swoje pojedynki zakończył przed czasem. 

Pierwszy był również Andrzej Kowalik w wadze 34 kg, w tej wadze na podium także staneli: drugi Franek Gepner oraz trzeci Michał Obrębski. W finale, jak w wielu ostatnich zawodach (w tym ogolnopolskich), bardzo wyrównaną walkę stoczyli Andrzej Kowalik i Franek Gepner. Zwyciężył Andrzej, który w końcówce dogrywki pokonał Franka.

Pierwsza była startująca w wadze 46 kg Agnieszka Kałuska.

2 miejsce i srebrny medal, w wadze 36 kg, wywalczyła jak zwykle zwycięska Anita Hołownia, pokonana w finale przez starszą o rok koleżankę z Zamościa. 

W rocznikach 2006 – 2007  świetnie spisał się Adam Kałuszyński - zwycięzca wagi 27 kg.

W wadze 30 kg trzecie miejsce zajął coraz lepiej walczący Alek Muniowski.

W wadze36 kg drugi był Marcin Kałuski, a trzeci Oskar Pawlik.

W wadze 39 kg dziewcząt Martyna Muniowska zajęła dobre 2 miejsce.

W wadze29 kg druga była Zofia Grzywacz, a trzecia Oliwia Frankiewicz.

W wadze33 kg 4 miejsce zajął Janek Grzywacz.

W wadze 36 kg 4 miejsce wywalczyla Laura Pawlik, której walkę o wyższą lokatę uniemożliwiła  kontuzja.        

Wśród najmłodszych walczących w rocznikach 2008 i mł. najlepiej spisali się pierwszy w wadze  36 kg Stasio Krupa, oraz zwycięzca kategorii 30 kg Julek Chudek, w tej samej wadze 2 miejsce wywalczył Nikodem Boreta. Ponadto w kategorii  wagowej 22 kg trzeci  był Wojtek Mazurek, a 4 miejsce wywalczyła Ola Obrębska. W wadze 26 kg czwarta była Zosia Golecka.

Łącznie młodzi radzyńscy judocy wywalczyli 17 medali: w tym 6 złotych, 6 srebrnch i 5 brązowych. Start był więc bardzo udany i dostarczył wielu emocji nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, którzy licznie, wraz ze swymi pociechami, udali się na turniej do Zamościa.

160305-zamosc-1160305-zamosc-2160305-zamosc-3160305-zamosc-4

 

Komentarze  

 
#1 Turniejpiki piki 2016-03-07 18:02
Super , gratuluje młodym zawodnikom :-) i trenerowi oczywiście !

Kiedy będzie organizowany podobny turniej w Radzyniu by można było zobaczyć na żywo walki naszych Radzyniaków w walce ?
Czy będzie taka informacja na stronie ?
Było by EXTRA !
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.