Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

W Judo nie ma na nas mocnych!

Waldemar Podsiadły   
piątek, 30 października 2015 07:00

Podczas walk25 października 2015 r. radzyńscy judocy uczestniczyli w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo.

W zawodach rozegranych w lubelskiej Sali MOSiR wzięło udział ponad 350 zawodników z wielu polskich klubów (głównie z województw: lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego) ale również młodzi judocy klubów z Ukrainy i Białorusi. W tym gronie dzielnie walczyli i bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszegoj reprezentacji, w tym szczególnie zdobywcy pierwszych miejsc: Emila Samólnik, Daria Hołownia, Andrzej Kowalik i Martyna Muniowska.

Na pochwały zasłużyli również inni medaliści, srebrne medale zdobyli: Alicja Szewczak, Maja Karolak, Zuzia Krupa oraz Julian Chudek (debiutujący wśród najmłodszych) oraz zdobywcy brązowych medali: Mateusz Kwaśny, Anita Hołownia, Agnieszka Kałuska oraz Franek Gepner.

Na szczególne słowa uznania zasłużyła Daria Hołownia, która wśród wszystkich dziewcząt swojej grupy wiekowej została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju i uhonorowana pucharem ufundowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Kandydatem do tej nagrody wśród chłopców był również Andrzej Kowalik, który efektownymi rzutami rozstrzygnął swoje walki w licznie i b. dobrze obsadzonej wadze 30 kg. W finale Andrzej efektownie pokonał przeciwnika z Ukrainy, jednak wobec kontr kandydatury zawodnika gospodarzy turnieju musiał ustąpić.


 

Wyniki naszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych:

Wśród juniorów: (roczniki 1998 – 2000)

I miejsca zajęli: Emila Samólnik  waga 70 kg

II miejsca – Alicja Szewczak -70 kg, Maja Karolak 52 kg

III miejsce Mateusz Kwaśny w wadze -90 kg

VII miejsca Paweł Kowalczyk - waga 60 kg) i  Dawid Rybicki - 73 kg

IX miejsce Marcin Skarżycki w 60 kg

 

Młodzicy (2001-2002)

IV miejsce Jakub Chudek w wadze 38 kg

 

Dzieci Starsze (2003 – 2004)

I miejsce Daria Hołownia - waga 33 kg.

II miejsce Zuzia Krupa 52 kg

 

Dzieci młodsze (roczniki 2005  -2006)

I miejsce Andrzej Kowalik (waga 30 kg)

I miejsce Martyna Muniowska (waga 40 kg)

III miejsce Agnieszka Krasuska (waga 40 kg)

III miejsce Franek Gepner (waga 30 kg) i Anita Hołownia  (waga 36 kg)

VII miejsce Michał Rybicki w wadze 33 kg

 

Dzieci najmłodsze (roczniki 2007 i mł.)

II miejsce Julian Chudek w wadze 27 kg.

V miejsce Stasio Krupa w wadze 33 kg

151029-judo-01151029-judo-02151029-judo-03151029-judo-04

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.