Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Udane starty radzyńskich judoków

Waldemar Podsiadły   
piątek, 31 października 2014 08:00

Na podium...W V edycji Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego walczyło ponad 400 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów z kraju i za granicy (w tym z Litwy, Białorusi i Ukrainy).

W turnieju w Białymstoku uczestniczyło 6 chłopców i 5 dziewcząt Radzyńskiego MULKS „Technik-Orion”. Start można zaliczyć do udanych. Chociaż nie startowali - z uwagi na kontuzje - najbardziej doświadczeni i utytułowani zawodnicy „Technika” (w tym Kamil Samólnik, który w rozegranym 27-28 września na warszawskim Torwarze z udziałem około 1300 zawodników z ponad 20 krajów WARSAW JUDO OPEN, największym turnieju w Polsce i jedny z największych w Europie, w grupie wiekowej do 17 lat zajął wysokie 5 miejsce w kat. wagowej 55 kg) to pod ich nieobecność młodsi zaprezentowali się, co najmniej dobrze i wywalczyli 6 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Bardzo dobrze zaprezentowały się radzyńskie dziewczęta:

Swoje wagi w ładny stylu (przed czasem) wygrały siostry Anita i Daria Hołownia odpowiednio w wagach 33kg. Anita wygrała w dzieciach do 11 lat, a Daria w dzieciach starszych do 13 lat.  Srebrny medale w tej wadze wywalczyła Kamila Bigoraj. W młodziczkach w kat. 52 kg brązowy medal zdobyła Maja Karola.

4 miejsce wywalczyła Zuzia Krupa w wadze 52 kg dziewcząt do 13 lat, był to jej pierwszy start na zawodach.

Chłopcy zdobyli również 3 medale jednak wrócili bez medalu złotego.

W grupie dzieci: 2 miejsce wywalczył w dobrym stylu Franek Gepner w wadze 27 kg, w tej samej wadze 3 był również dobrze walczący Andrzej Kowalik, w drodze po medale pokonali reprezentantów Białorusi i Litwy. Brązowy medal zdobył młodzik Jakub Ciemny w wadze do 50 kg co można uznać za miłą niespodziankę.

W dzieciach do 13 lat Maciej Ciemny był 5 w kategorii 42 kg.

W młodzikach 7 był Piotr Podsiadły w wadze 46 kg i Wiktor Miszczuk w 60 kg.  

Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo 25.10.2014 r.
25 października 2014 r. radzyńscy judocy uczestniczyli w Otwartych (Międzynarodowych) Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo w Lublinie.
W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z klubów z województw lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz klubów zagranicznych tj. ze Lwowa, Łucka, Kowla
i Lubomla, łącznie niemal 400 zawodników w IV kategoriach wiekowych.

 W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu, których wystartowało trzynastu. Na uznanie  szczególnie zasłużyli  zdobywcy pierwszych miejsc: Anita Hołownia i Franek Gepner. Drugie miejsce zajął  Kamil Samólnik, Piotr Kowalczyk i Maja Karolak oraz starsza siostra Anity Daria Hołownia. Na najniższym stopniu podium stanął również Piotr Podsiadły.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

Juniorzy młodsi:

 II miejsce zajął Kamil Samólnikstartujący w wyższej niż zwykle kategorii wagowej 60 kg

Wśród młodzików:

II miejsca zajęli: Maja Karolak w wadze 53 kg i Paweł Kowalczyk w wadze 50 kg, startujący w tej wadze Jakub Ciemny był 9.

III miejsce w wadze 46 kg wywalczył Piotr Podsiadły

VII miejsce zajął Wiktor Miszczuk w wadze 60 kg.

W grupie dzieci starszych:

 II miejsca zajęła – Daria Hołownia (33 kg)

III miejsce Zuzia Krupa w wadze 48 kg

IV miejsce Kamila Bigoraj w wadze 33 kg

V miejsce Michał Hawryluk w kategorii 36 kg

W grupie dzieci:

Świetnie spisali się zwycięzcy Anita Hołownia w wadze 30 kg i Franek Gepner w wadze 27 kg, w tej wadze 5 był dobrze walczący Andrzej Kowalik.

141031-judo-1141031-judo-2141031-judo-3141031-judo-4141031-judo-5141031-judo-6141031-judo-7141031-judo-8

 

Komentarze  

 
#1 wywalczone medalegordon 2014-11-02 09:38
Zainteresowałem się wysokimi osiągnięciami radzyńskich judoków i obejrzałem komunikat z zawodów w Białymstoku. I tu zdziwienie. Okazuje się, że 5 z 6 medali zostało przyznanych za ostatnie lub przedostatnie miejsca! Oczywiście można ująć to jak autor artykułu i uznać to za wywalczony sukces, ale troszeczkę to jest przesada.
 
 
#2 Sukcesy.PolkaDot 2014-11-04 15:44
Gordonie, aby nieco zmienić twój obraz judoków proponuję szerzej zainteresować się ich dokonaniami. Mamy naprawdę znakomitych zawodników w Radzyniu co potwierdzają licznie zdobywane medale i nie tylko z zasady "drugie miejsce się zdobyło, bo gorszego już nie było". Można przegrać walkę, ale nie jest to ujmą dla sukcesu i pracy jaką wkładają w swoje przygotowania.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.