Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

"Pierwszy krok" w judo, tym razem w Lublinie

Waldemar Podsiadły   
środa, 12 czerwca 2013 07:00

Radzyniacy w LublinieW hali AOS w Lublinie 9 czerwca odbył się turniej judo dla młodych zawodników, którzy mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami, którzy nie maja jeszcze długiego stażu zawodniczego.

Turniej tego typu daje możliwość zdobycia doświadczenia czy nawet udziału po raz pierwszy w zawodach bez groźby  spotkania się w pierwszym swoim pojedynku z przeciwnikami znacznie silniejszymi,  dużo lepiej wyszkolonymi technicznie.

Nic dziwnego, że do Lublina przyjechało ponad 60 młodych zawodników z województwa lubelskiego (Lublin 3 kluby, Chełm, Zamość, Puławy, Modliborzyce i kilkoro gości ze Lwowa i oczywiście z Radzynia). Do Lublina udała się również 11 młodych Radzyniaków i ich start można uznać za bardzo udany. Wygrali zdecydowaną większość swoich pojedynków i zajęli  7 pierwszych miejsc.

Wśród młodzików w wadze 40 kg zwyciężył Kacper Hołownia wygrywając wszystkie swoje (3) walki.  W wadze 48 kg 2 miejsce zajęła Maja Karolak pokonując 3 przeciwników (chłopców), a jedyna porażkę ponosząc ze swoją koleżanką z Puław w dogrywce, w wyniku kontuzji kolana. W wadze 42 kg 3 miejsce zajął Jakub Ciemny.

Wśród dzieci w wadze 24 kg walczyło 2 naszych zawodników (rocznik 2005). Franek Gepner z „Technika” pewnie wygrywał swoje pojedynki i zajął 1 miejsce, a Andrzej Kowalik był drugi ulegając tylko swojemu klubowemu koledze.   

W wadze 28 kg bardzo dobrze walczyła i wygrała Daria Hołownia, a jej o dwa lata młodsza siostra Anita (2005 rocznik) była 3, dzielnie walcząc ze starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwniczkami.

W kat 30 kg zdecydowanie  wygrał Jakub Chudek, równie dobrze walczył pierwszy w kategorii 38 kg Maciek Ciemny. Nie gorsze były dziewczynki i tak w kategorii 38 kg zwyciężyła Kasia Kowalczyk, a w kategorii 44 kg Ola Jaszcz.

O tym, że był to udany start świadczy fakt, iż na 28 stoczonych walk zawodnicy MULKS „Technik-Orion Radzyń Podlaski wygrali aż 25 walk. Nic dziwnego,  że rodzice i trener Waldemar Podsiadły w dobrych nastrojach wracali do Radzynia.

130609-JUDO-01130609-JUDO-02130609-JUDO-03130609-JUDO-04130609-JUDO-05130609-JUDO-06

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.