Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Światowy sukces wychowanka MULKS TECHNIK–ORION

Michał Maliszewski
czwartek, 02 czerwca 2016 06:00

SiatkówkaMateusz Paszkowski - radzyniak, wychowanek MULKS TECHNIK – ORION Radzyń Podlaski - reprezentujący nasz kraj, w parze z Mateuszem Łysikowskim zajął piąte miejsce na rozgrywanych w maju w Lucernie Mistrzostwach Świata do lat 21 w siatkówce plażowej.

W mistrzostwach wystartowało 37 reprezentacji krajowych. Do zawodów głównych awansowały 32 zespoły podzielone na 8 grup. Nasza reprezentacja znalazła sie w grupie G, którą zdecydowanie wygrała tracąc tylko jednego seta. W 1/16 finału pokonaliśmy zespół z Brazylii. Pierwsza porażka na turnieju nadeszła dopiero w ćwierćfinale. Polacy ulegli drużynie z Wenezueli i ostateczne zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w świecie w kategorii wiekowej do lat 21, mimo że obaj mają dopiero po 19 i 18 lat.

Wielkie gratulacje, oraz serdeczne życzenia kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej dla obydwu chłopaków.

W miejscu tym należy nadmienić że dzięki Mateuszowi o Radzyniu i klubie MULKS TECHNIK-ORION usłyszał cały siatkarski świat. Oficjalna informacja o przynależności klubowej znajduje się na stronach internetowych FIVB w profilu zawodnika.

160601-orion-02160601-orion-03160601-orion-04160601-orion-05160601-orion-06160601-orion-07160601-orion-08160601-orion-09160601-orion-10160601-orion-11160601-orion-12

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.