Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

XII Światowa Liga Siatkówki ROKiR

bojar   
piątek, 27 listopada 2009 12:48

playerZ opóźnieniem i małymi kłopotami rozpoczynają się rozgrywki amatorskiej ligi siatkówki organizowanej już po raz dwunasty przez Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Kolejny rok i kolejny rekord ilości występujących drużyn, w I lidze to tradycyjnie 10 drużyn a w II lidze jest już 15 ekip, więc może trzeba będzie pomyśleć w przyszłym roku o III lidze.

 

Drużyny i system rozgrywek

I liga liczy 10 drużyn – Straż (zwycięzca XI ŚLS), Ostrówek, Turovia, Czemierniki, ZSP Seniorzy, Białka, Bojanówka, Poczta, Wolanka (awans), Desperados (awans). W rundzie zasadniczej drużyny grają każdy z każdym a następnie 4 najlepsze zespoły zagrają w turnieju finałowym. W czasie tego turnieju odbędzie się także mecz barażowy, gdzie 9 drużyna I ligi zmierzy się z 2 drużyną II ligi a stawką będzie I liga w przyszłym roku. Ostatnia drużyna I ligi spada do niższej ligi.

II liga to 15 drużyn i zostały one podzielone na 3 grupy z rozstawieniem teoretycznie najsilniejszych drużyn (ZSP, LO, Polskowola).

Grupa A – ZSP, Magiczni Wojownicy, LO II, AKS, Są Gorsi, Grupa B – LO I, Kąkolewnica, Plus Minus 50, ZSP Dziewczyny, White Team, Grupa C – Polskowola, Monted, Ostrówek II, Płudy, Bulwary.

W grupach drużyny zagrają każdy z każdym a następnie po 3 najlepsze zespoły utworzą nową grupę, która będzie walczyć o miejsca premiowane awansem . Punkty z dwoma przeciwnikami z poprzednich grup zostaną zachowane, tak więc każda drużyna zagra w nowej grupie 6 meczów. Drużyny, które w grupach zajmą 4 i 5 miejsca także utworzą nową grupę, gdzie walczyć będą o 10 miejsce w II lidze, a to dałoby prawo występu w przyszłorocznej II lidze, jeśli taka powstałaby.

Zwycięzca rozgrywek grupy wyższej awansuje bezpośrednio do I ligi natomiast druga drużyna zagra baraż z 9 drużyną I ligi.

 

Rada Ligi

Ze względu na dużą ilość różnych spraw, które pojawiają się w czasie trwania ligi czy też w przypadku spraw spornych kapitanowie drużyn za zebraniu organizacyjnym wybrali 7 osobowa Radę Ligi, która praktycznie decyduje o kształcie tych rozgrywek a jej decyzje są ostateczne. Prowadzący ligę z ramienia ROKiR wszystkie sytuacje sporne czy też nie ujęte w regulaminie musi konsultować z Radą.

 

Zbigniew Wojtaś

Zbigniew Wojtaś

Organizator ROKiR

Andrzej Filipiuk

Andrzej Filipiuk

Białka

Wiesław Korólczyk

Wiesław Korólczyk

Plus Minus 50

Zdzisław Gmur

Zdzisław Gmur

Plus Minus 50

Mariusz Filipek

Mariusz Filipek

Czemierniki

Adam Pękała

Adam Pękała

opiekun drużyn LO

Bartek Bojarczuk

Bartek Bojarczuk

ZSP Seniorzy

sędzia główny

 

Ligę prowadzi Marek Topyła (Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji)

Marek Topyła

 

Mecze I kolejki (niedziela 29 listopada)

 

Boisko 1 10.00 – ZSP – LO II

11.00 – termin wolny

12.00 – ZSP – Magiczni Wojownicy

13.00 – LO I – ZSP Dziewczyny

 

Boisko 2 10.00 – Monted – Bulwary

11.00 – Monted – Płudy

12.00 – Bulwary – Płudy

13.00 – Plus Minus 50 – White Team

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze Światowej Ligi Siatkówki ROKiR

Hala ZSP na ulicy Sikorskiego.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

opel insignia
opel insignia
sobota, 13 kwietnia 2024