Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2017 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Już niedługo

Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat image
Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat, 21.10.2017, 15:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Wesołych Świąt!

Jakub Płecha   
sobota, 24 grudnia 2016 08:00

"Kolędę dla nieobecnych" zaśpiewał nasz Świąteczny Chór, który spotyka się tylko w święta w parafii św. Trójcy. Jeśli chcecie posłuchać ich na żywo, zapraszamy w I i II dzień Świąt na mszę o godz. 12.oo. 

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia, ale społeczeństwo jest podzielone. Po jednej strony barykady osoby cieszące się z tych przygotowań, a z drugiej ludzie zmęczeni od początku listopada trwającym bardzo długim okresem przedświątecznym.

Czas biegnie nieubłaganie, wielkimi krokami zbliża się kolacja wigilijna. Mimo to każdy z nas jeszcze krząta się po domu przygotowując potrawy lub kończy świąteczne porządki. Wielu z Państwa na pewno woli mieć to już za sobą, ponieważ wielki przebój - Last Christmas, bez którego święta nie mogą się odbyć, źle działa na spokojną psychikę oraz ma dość nawet bardzo wzruszającej i chwytającej za serce reklamy pewnego portalu aukcyjnego. Tak na marginesie w tym roku Polsat również nie zawiódł. Nie mylą się Państwo, po godzinie dwudziestej spotkanie z Kevinem McCallisterem.

Każdy rok przynosi zarówno wzloty i upadki, łzy rozpaczy lub szczęścia. W pracy, w szkole, ale także w domu nie bywa kolorowo, wiele kłótni oraz sprzeczek. Często bywa tak, że po wypowiedzeniu kilku słów za dużo zastanawiamy się nad ich znaczeniem. To nieistotne. To ten wigilijny urok sprawia, iż to nie ma największego sensu, czy szef dowalił nam dodatkową robotę, czy mama nie zwraca uwagi na nasze zdanie. Dzisiaj liczy się tylko i wyłącznie pięknie przystrojona choinka, karp na stole oraz gruby dziadek cały na czerwono i pokrzykujący HOHOHO, ale najważniejsze z tego wszystkiego to spędzenie tych świąt w szczęściu, wraz z bliskimi.

Jedynie co sprawia nam smutek tego dnia to brak białego puchu za oknem, ale po kilku latach bez śniegu 24 grudnia, chyba każdy się do tego przyzwyczaił. Chociaż nawet typowo jesienna pogoda, mimo że zaczęła się już zima, nie zepsuje tej bożonarodzeniowej atmosfery. Może to właśnie podczas tych świąt usłyszymy, jak zwierzęta przemawiają ludzkim głosem? Nie zwracajmy uwagi na często szarą i doprowadzającą do szału codzienność, po prostu w Wigilię cieszmy się chwilą, chyba nic więcej nam nie potrzeba. Na świecie bardzo źle się dzieje i trzeba o tym mówić otwarcie, mimo wygodnego życia - w ciepłym domu, przy pełnej lodówce oraz syto napełnionych brzuchach. Warto chociaż na chwile pomyśleć o tragicznych chwilach tego roku. Najświeższym zamachu w stolicy naszych zachodnich sąsiadów - Berlinie lub wybuch w kopalni na Dolnym Śląsku, czy też kopalni w Chinach oraz informacja, która wstrząsnęła całym piłkarskim światem. Mowa o katastrofie lotniczej, w której zginęli prawie wszyscy piłkarze brazylijskiego Chapecoense. To i tak (tylko, bądź aż) wydarzenia ostatnich kilku tygodni.

Aby nie zabierać wam Czytelnikom tak bardzo cennego czasu w dzisiejszym dniu, krótko i zwięźle. Wraz z całą redakcją życzymy, żeby każdy poranek w zbliżającym się roku był tym wigilijnym pełnym radości oraz bez zbędnych trosk. Aby każda kolacja była tą wigilijna, każde rodzinne spotkanie było tym wigilijnym spotkaniem, każdy uśmiech był tym, który towarzyszy nam podczas dzielenia się opłatkiem. Pozwolę sobie także zacytować słowa z kultowego serialu ostatnich lat oraz ławeczki znanej na całą Polskę: I na miłość boską ludzie, lubcie się, trochę bardziej.
Wesołych, spokojnych i  spędzonych w gronie rodzinnym świąt Bożego Narodzenia, a także zgody i  lepszego, nadchodzącego 2017 - życzy Redakcja iledzisiaj.pl.

Wszystkiego Najlepszego

 

Komentarze  

 
+2 #1 RE: Wesołych Świąt!znajomy 2016-12-24 15:35
I ja coś dorzucę do tego tematu. Jak zawsze pozdrawiam. Nieśmy radość innym, a świat zapewne będzie lepszy.
www.youtube.com/.../
 
 
+5 #2 Wzajemnie!!!base 2016-12-24 23:45
Wesołych Świąt!
 
 
+12 #3 Znalezione w sieciAdnim 2016-12-24 23:50
iledzisiaj.pl/index.php/ogloszenia-radzyn-podlaski.html?page=show_ad&adid=155731&catid=20
Panie Januszu, życzenia mistrzostwo świata. Kciuki lecą a górę :lol:
 
 
+6 #4 HitL32012 2016-12-24 23:56
Panie Januszu oczywiście łapka w górę:) A na jakiej ulicy takie bajlando?
 
 
+1 #5 RE: Wesołych Świąt!znajomy 2016-12-25 16:44
Zapraszam Państwa na krótką przejażdżkę po Radzyniu przybranego w świąteczną szatę.
Pozdrawiam.
www.youtube.com/.../
 
 
-6 #6 Wesołych Świąt do znajomybolo2 2016-12-26 14:55
:-) Bardzo fajny z filmik z udekorowania Radzynia.Wiadomo od zawsze że Spomlek i PUK zawsze dekorują choinki światełkami.lecz nasz Urząd Miasta i Gminy gdzie siedzą zagorzali katolicy z przykrością muszę stwierdzic że śię NIE POPISALI I OLELI DEKORACJĘ ŚWIĄTECZNĄ,A SZKODA,Kler równierz NIE OŚWIETLA KOŚCIOŁÓW,SZKODA KASY, ;-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.