Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

PiS ogłosił listy kandydatów na wybory

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 września 2015 06:00

pisW piątek, 11 września, Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listę w okręgu wyborczym nr 7.

Z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Beata Mazurek, "dwójkę" objął poseł Sławomir Zawiślak, a z "trójki" do wyborów "idzie" główny ekonomista SKOK Jan Szewczak. Dobrze znany w Radzyniu, bo miejsce w sejmie zajął po obecnym burmistrzu Jerzym Rębku, poseł Marcin Duszek jest kolejny (czwarty) na liście PiS.

Z 16 miejsca do sejmu będzie kandydował reprezentant naszego miasta - Robert Mazurek - obecny radny miejski, nauczyciel w radzyńskim LO, inicjator "Spotkań z podróżnikami".

A kto do senatu z naszego okręgu wyborczego?

Nikt. Na jesienne wybory PiS nie wystawił żadnego kandydata w okręgu nr 17 do Senatu RP. Grzegorz Bierecki - wybrany na senatora 4 lata temu z list Prawa i Sprawiedliwości, startuje w tych wyborach jako kandydat niezależny z własnego komitetu: Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Biereckiego, w naszym okręgu wyborczym.

Oto pełna lista kandydatów PiS do sejmu:

 1. Beata Mazurek
 2. Sławomir Zawiślak
 3. Jan Szewczak
 4. Marcin Duszek
 5. Teresa Hałas
 6. Wiesław Holaczuk
 7. Maria Gmyz
 8. Piotr Olszówka
 9. Agata Borowiec
 10. Lucjan Cichosz
 11. Tomasz Zieliński
 12. Lech Szopiński
 13. Jerzy Szwaj
 14. Jakub Banaszek
 15. Barbara Barszczewska
 16. Robert Mazurek
 17. Halina Czarnecka
 18. Jerzy Kwiatkowski
 19. Anna Subocz-Chachuła
 20. Agnieszka Skubis- Rafalska
 21. Zdzisław Szwed
 22. Franciszek Kawa
 23. Małgorzata Suszyńska
 24. Adam Abramowicz
 

Komentarze  

 
#1 Mojego głosu nie dostanieciehans 2015-09-17 07:16
Nigdy nie zagłosuję na tych ludzi.Co zrobili dla Radzynia? Czy ktoś większość z nich kiedykolwiek widział? To tak jak z pewnym znanym senatorem z Radzynia ( czy z Gdanska?) niby był, a jakby go nie było?
 
 
#2 ???zjp 2015-09-17 07:24
Cytat:
To tak jak z pewnym znanym senatorem z Radzynia ( czy z Gdanska?) niby był, a jakby go nie było?
No właśnie, a kto jest kandydatem PiS na senatora z naszego okręgu? Czyżby partia nie znalazła żadnego godnego kandydata :P ?
 
 
#3 do zjpAdmin iledzisiaj.pl 2015-09-17 08:29
Z senatorem sprawa nie była taka prosta, ale uzupełniliśmy już nasz materiał. Pozdrawiamy.
 
 
#4 Bez zmiancpniarz 2015-09-17 12:08
PiS w Radzyńskim dziś jest mocny ale... tylko poparcie na partię PiS a ludzie słabiuteńcy słabiuteńcy. Większość Radzynian chce rządów PiS po części zawiedzeni i rozczarowani panującą sytuacją ale żeby wystawiać aż prawie na siłę takich kandydatów? Moim zdaniem PiS ogólnie większość głosów, PO no ktoś tam zagłosuje..., PSL silne lokalne struktury i typu mąż ciotki ojca...zobaczymy
 
 
#5 pytanieP.K. 2015-09-17 15:02
a piaskowa baba startuje w tym roku?
 
 
#6 ???zjp 2015-09-18 07:06
Cytat:
Nikt. Na jesienne wybory PiS nie wystawił żadnego kandydata w okręgu nr 17
Dobre! Czyli najdelikatniej rzecz ujmując mamy do czynienia z polityczną hipokryzją. Oficjalnie PiS odciął się od senatora Biereckiegi i go nie popiera. No ale nieoficjalnie poprzez nie wystawienie własnego kandydata aby w ten sposób umożliwić mu reelekcję jak najbardziej wspiera. Inaczej tego zinterpretować nie można. Jak widać stara łacińska sentencja - pecunia non olet wiecznie żywa! No, a że senatorowi owej pecunii nie brakuje to i z wyborców można zakpić w imię jej pozyskania :P !
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.