Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Dzień pierwszy – najpierw trzęsienie ziemi, a potem będzie ciekawiej

Zbigniew Smółko   
czwartek, 07 czerwca 2012 21:31

Kot ReginaNaszą zabawę zaczynamy zgodnie z radą Hitchocka, kiedy tłumaczył jak się robi dobry thriller.

My też na początku będziemy mieć emocje zupełnie niewyobrażalne, bo w pierwszym dniu turnieju do boju stają Polacy. Na ostatnich wielkich turniejach biało – czerwoni przyzwyczaili nas, że pierwszy mecz jest spotkaniem wielkich nadziei, drugi gramy o wszystko a trzeci już o honor. W piątek będzie inaczej: jeżeli przegramy z Grecją, to już drugi z Rusami będzie o honor a z Czechami to już o cokolwiek. Takiego meczu nie pamiętam.  Drzeć się będziemy przed ekranem jak opętani.

W drugim spotkaniu Rosjanie grają z Czechami i ten mecz ustawi dalszy przebieg wydarzeń w naszej grupie. „Sborna” zaimponowała ostatnio w meczu z Włochami lejąc ich z wdziękiem 3-0, Czesi zaś są zawsze groźni. Zakładając, że nasi ograją Greków, to w drugim meczu chyba najbardziej ucieszyłby nas remis.

W roli eksperta wystąpi red. Michał Szczygielski, podpora strony orlęta-spomlek.pl. Swoje przenikliwe opinie ujawnią również redaktorzy iledzisiaj.pl oraz rafcik242. (Już można typować - tak jak chcieliście - wszystkie mecze. Oczywiście można wstawiać typy także każdego dnia oddzielnie - to nie ma znaczenia)

goool

 

Zupełnie dla krotochwili do typowania wszystkich meczów zaprosiliśmy też jednego gościa nadzwyczajnego. Pamiętacie Państwo ośmiornicę Paula z Mundialu w RPA? Jeżeli nie, to przeczytajcie sobie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_%28o%C5%9Bmiornica%29. Głowonogów akurat w redakcji nie mamy (zjedliśmy…), więc poprosiliśmy o wsparcie kotkę Reginę (na zdjęciu głównym), która codziennie wybierając jedną z misek z żarciem będzie wskazywać zwycięzcę poszczególnych meczów. Gotów jestem przyjąć gruby zakład, że Regina znajdzie się w górnej połowie naszej Ligi Typerów. Do dzieła więc!

Michał SzczygielskiTako rzecze Michał Szczygielski:

1. Polska – Grecja 0:0
Serce chciałoby zwycięstwa, lecz rzeczywistość okaże się niezbyt różowa. Polska zremisuje na inaugurację z Helladą 0:0. Przewiduję sporą przewagę gospodarzy turnieju i bicie głową w szczelny grecki mur. Sytuacje, które zaprzepaszczą Lewandowski, Błaszczykowski czy Obraniak będą śniły się kibicom po nocach. Nie należy jednak zapominać, że podczas eliminacji do EURO tylko trzy drużyny straciły mniej goli, niż Grecja. W piątek wszyscy będą mieli okazję sobie o tym przypomnieć.

2. Rosja – Czechy 2:1

Raczej spokojne zwycięstwo „Sbornej”. Rosyjska drużyna dowodzona przez Dicka Advocaata udowodni, że jest głównym faworytem do zwycięstwa w grupie A. Na stadionie we Wrocławiu Rosjanie szybko zdobędą dwa gole po strzałach Kerżakowa i Pawliuczenki. Czesi odpowiedzą w końcówce meczu trafieniem Necida i pozostanie im walka o wszystko w kolejnym spotkaniu z Grekami.

 

Trzy szybkie do Redaktora:

Komu kibicujesz poza Orlętami?

Tak naprawdę, nikomu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że człowiek, który od 2007 roku obejrzał wszystkie ligowe mecze Orląt może kibicować (w pełnym tego słowa znaczeniu) tylko temu zespołowi. Owszem, nie opuszczam ważnych meczów międzynarodowych, staram się orientować, co dzieje się w lidze angielskiej czy hiszpańskiej, ale nie dałbym się „pokroić” za żadną inną drużynę poza tą z Radzynia.

Jak oceniasz ten sezon pod względem sportowym?
Bardzo dobrze, choć mogło być jeszcze lepiej. Przed sezonem prezes Andrzej Tarkowski zakładał, że zajęcie piątego lub szóstego miejsce będzie sporym sukcesem. Wówczas zgadzałem się z tymi słowami, dlatego obecnie należałoby stwierdzić, że drużyna wykonała plan z nawiązką. Owszem, niektórym kibicom marzyła się druga liga, lecz bądźmy szczerzy – to troszkę za wysoki poziom dla Orląt zarówno sportowo, jak też organizacyjnie. Czwarte miejsce należy docenić, ponieważ jest to miejsce odzwierciedlające aktualny potencjał drużyny.

Orlęciaki na wznoszącej czy niekoniecznie?
Na to pytanie da się odpowiedzieć dopiero za dwa – trzy miesiące, lecz wydaje mi się, że może być trudno kontynuować marsz rozpoczęty w 2010 przez trenera Rafała Wójcika. Należy liczyć się z odejściem kilku kluczowych piłkarzy po rundzie wiosennej. Przeszkodą w walce o wyższe cele okażą się też zapewne kwestie finansowe. W następnym sezonie przewiduję raczej spokojne wprowadzanie radzyńskiej młodzieży do składu i walkę o środek ligowej tabeli.

Zdaniem Kota: Wygrają Polska i Czechy. Na wszelki wypadek do miseczki z napisem „Grecja” w trakcie typowania włożono marynowaną paprykę chili.

rafcik242 - Wygra Polska 2:0, ponieważ wierzę w Naszych, a z takim rywalem jak Grecja można powalczyć. Mamy też dobrych zawodników z przodu: Lewy, Błaszczykowski, Obraniak (któryś z nich na pewno pojawi się na liście strzelców). Poza tym najwyższy czas się odblokować i zacząć grać jak za dawnych czasów :)

Mariusz Szczygieł - 2-1 dla Polski - jednak wierzę w wygraną naszych. Lewandowski da piękny popis - bedzie się działo; Czechy z Rosją... 3-1 dla Czechów, a co! Może kolejny "gest Kozakiewicza"?

Karol Niewęgłowski - Polska - Grecja 2:1; Rosja - Czechy 1:0

Zbyszek Smółko - 2-0 dla Polski oraz 3-1 dla Ruskich.

 

Komentarze  

 
#1 stronaforfiter 2012-06-08 13:04
Z innej beczki - czy to prawda, że już za kilkanaście dni strona Orląt zniknie na amen? I że zarząd klubu nie chce już tej strony? Krążą takie słuchy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.