Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Kierownik Filii UTW Dariusz Gałan | | wtorek, 09 grudnia 2014 08:00 | Działalność edukacyjna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radzyniu Podlaskim nie ogranicza się do uczestnictwa w regularnych wykładach powszechnych.
Na zaproszenie sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego 4 grudnia słuchacze UTW uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Była to kolejna wycieczka edukacyjna, a zaczęła się w Sejmie Rzeczypospolitej, gdzie wysłuchali wystąpienia Tadeusza Sławeckiego, który następnie zaprosił uczestników do gmachu MEN. Obejrzeli tam projekcję filmu dokumentalnego o historii tego budynku, a także odbyli krótką dyskusje o problemach naszego miasta i seniorów w nowej rzeczywistości. | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 08 grudnia 2014 20:31 | Dzisiaj (8.12) o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski odbyła się II sesja Rady Miasta.
To właśnie dziś miało miejsce ślubowanie Jerzego Rębka na burmistrza naszego miasta. Zaświadczenia o wyborze na burmistrza miasta Radzyń Podlaski dokonał przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej – Sławomir Korulczyk. Na II sesji stawili się: mieszkańcy miasta Radzynia Podlaskiego, zastępca burmistrza Mirosław Kałuski, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, wójt gminy Borki Radosław Sałata, dyrektorzy i pracownicy Urzędu Miasta. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 08 grudnia 2014 08:00 | Kolejna zbiórka żywności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii św. Anny w sklepie Topaz pod nazwą „Dla dzieciaka na lizaka".
Szósty rok z rzędu możecie wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny z tej parafii. Zbierane są artykuły żywnościowe długoterminowe i pieniądze, z których zostaną przygotowane paczki i rozdane dzień przed wigilią dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Za pieniądze będą kupowane takie produkty jak: proszki do prania, mydła, pasty do zębów itp. | | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 08 grudnia 2014 08:00 | 
| | Michał Maliszewski | | sobota, 06 grudnia 2014 08:00 | To już jedenasty wernisaż jaki odbył się w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego.
Swoje prace pokazała nasza czytelniczka - Sabina Przewor. Spotkanie z malarstwem rozpoczęła dopiero w 2008 roku, a zainspirowała ją chęć posiadania dzieła sztuki. więc postanowiła namalować je sama. Zaczęła przeglądać fachową prasę, podręczniki oraz uczestniczyła w zajęciach w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1350 z 1876 |