Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Szef Sztabu WOŚP przy ROK - Zbigniew Wojtaś | | piątek, 16 stycznia 2015 08:00 | Radzyński Ośrodek Kultury po raz ósmy z rzędu utworzył Sztab WOŚP, który poprzez zaangażowanie osiemdziesięciu pięciu wolontariuszy przekaże do Fundacji WOŚP w Warszawie kwotę 20 823,05 zł (w tym 6 300 zł z licytacji) ze zbiórki ulicznej, zbiórki w szkołach powiatu radzyńskiego oraz licytacji przekazanych na ten cel przedmiotów.
Pełniąc zaszczytną funkcję szefa Sztabu przy ROK pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy wrzucili chociaż symboliczny grosik do puszek wolontariuszy. Wolontariuszom bardzo dziękuję za „mrówczą pracę” przy zbieraniu pieniędzy, byliście bardzo ważnym ogniwem pomiędzy ofiarodawcami a Fundacją. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 15 stycznia 2015 08:00 | Kraków, Wrocław, Poznań oraz wiele innych dużych miast posiada mosty, na których zakochani wieszają kłódki ze swoimi inicjałami, imionami i datami na znak swojej miłości.
Nasz Radzyń również ma się czym pochwalić – mowa o mostku na Grobli Kasztanowej. Jest to ulica prowadząca do parku, równoległa do Grobli Paradnej. Co prawda nie ma tam jeszcze tak dużej ilości kłódek jak w wyżej wymienionych miastach, ale z każdym rokiem pojawia się ich coraz więcej. Najstarsza kłódka miłości na naszym moście jest z roku 2011, natomiast najnowsza z ubiegłego. | | Ks. Mariusz Baran | | wtorek, 13 stycznia 2015 21:47 | Żyjemy w ciągłym strachu.
O lepsze jutro, o za późne wczoraj, o wynik egzaminu, o szczęście dzieci, o pieniądze na jedzenie. Święty Jan zaś nam podpowiada, że jest na to recepta. Mówi, że boi się tylko ten, kto nie wydoskonalił się w miłości, bo "doskonała miłość usuwa lęk" (J 4,18). Jesteśmy do szaleństwa krzyża kochani przez Tego, który nas stworzył, i który nie zostawił nas samych. Zostawił nam dowód swojej miłości - sakramenty, czyli to, co daje siłę. W parafii Trójcy św. 16 stycznia o osiemnastej odbędzie się msza z modlitwą o uzdrowienie. Czujesz się słaby? Przyjdź! | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 13 stycznia 2015 08:00 | Około 15 000 zł - to kwota jaka została zebrana podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez sztab zarejestrowany w Woli Osowińskiej, który liczył 30 wolontariuszy z puszkami oraz osoby wspomagające.
Organizatorem akcji w tej miejscowości był Gminny Ośrodek Kultury wspierany przez Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej. Szefem woleńskiego sztabu był Andrzej Kosek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Osowińskiej, a opiekę nad kwestującymi sprawowali: Małgorzata Caban - nauczyciel ZPO w Woli Osowińskiej, Małgorzata Rogulska, nauczyciel z ZSR, Aneta Lis, Sylwia Paskudzka – pracownicy GOK-u i rodzice. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 13 stycznia 2015 08:00 | Na ostatniej sesji Rady Powiatu metodą głosowania jawnego wyłoniono przewodniczących, wiceprzewodniczących oraz członków komisji powiatu radzyńskiego.
Głosowano za kandydatami na członków do komisji: gospodarczej i rozwoju społecznego, spraw społecznych, bezpieczeństwa i porządku publicznego, budżetowo-finansowej, zdrowia oraz do komisji rewizyjnej. Składy komisji Rady Powiatu wyklarowały się następująco: | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1338 z 1876 |