Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 22 maja 2015 07:00 | Uroczysta sesja Rady Miasta odbędzie się w ramach obchodów 25 lat Samorządności.
28 maja o godzinie 11.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury w sali kinowej zobaczycie: - otwarcie uroczystej sesji - wykład okolicznościowy - wręczenie pamiątkowych medali - wystąpienia gości - zakończenie sesji - koncert zespołu ARTI SENTEMO | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 22 maja 2015 07:00 | Wczoraj od godzin porannych w I Liceum Ogólnokształcącym odbywał się Dzień Otwarty.
Po przekroczeniu progu tej placówki słychać było muzykę i dobra zabawę, jaką przygotowali uczniowie na swoich stanowiskach. Każdy profil oraz koła zainteresowań przyciągały tłumy potencjalnych uczniów I LO. Wydarzenie otworzyła dyrektor placówki: - Witam wszystkich zebranych na dzisiejszym święcie naszej szkoły – są to piąte dni otwarte dla gimnazjalistów – zaczęła dyrektor I LO Ewa Grodzka. – Cieszymy się, że tak wiele osób zaszczyciło nas swoją obecnością. Jesteśmy zadowoleni, że chcecie zobaczyć co mamy w ofercie naszej szkoły, a także to, co przygotowali dla was starsi koledzy, którzy rok czy dwa lata temu znajdowali się w waszej sytuacji - oznajmiła. | | Michał Maliszewski | | piątek, 22 maja 2015 07:00 | Wczoraj parę minut po godzinie 17.00 uroczystego odsłonięcia tabliczki przymocowanej do kamienia na Placu Wolności informującej o "Skweru Podróżników" dokonał burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz podróżnik Aleksander Doba.
Deszcz nie przeszkodził uczestnikom wydarzenia w obserwowaniu tej uroczystości. Każdy skrył się pod drzewem, parasolem lub kapturem. W czwatek otwarto pierwszy taki skwer w Polsce - będzie to miejsce, gdzie każdy znany podróżnik odwiedzający nasze miasto pozostawi po sobie ślad w formie tabliczki upamiętniającej. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 maja 2015 07:00 | 13 maja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim dotarły rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla uczniów, którzy mają problem z opanowaniem umiejętności jazdy na rowerze dwukołowym.
Darowiznę przekazała Fundacja EKO TEXTIL ze Skarżyska Kamiennej. Sprzęt wykorzystywany będzie na zajęciach sportowych i rewalidacyjnych. Wychowawcy w internacie będą mogli również zaplanować aktywny wypoczynek na ścieżce rowerowej, która znajduje się w pobliżu szkoły. Korzyść jest jeszcze jedna - uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w ramach zajęć z przysposobienia do pracy będą dbali o stan techniczny przekazanego sprzętu. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 maja 2015 07:00 | Gminny Ośrodek Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej organizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy Borki.
Uczestnicy mieli zobrazować swoje wyobrażenia o bitwie pod Wolą Osowińską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja wybierająca zwycięskie prace miała trudne zadanie, gdyż wszystkie prezentowały wysoki poziom. 11 maja 2015 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej konkursu plastycznego pt.: „Konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy bitwy pod Wolą Osowińską stoczonej przez 4 Pułk Piechoty i I Brygadę Legionów Polskich”. Wyniki zostały ogłoszone na V Memoriale Kawaleryjskim o szablę majora Jaworskiego. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1287 z 1876 |