Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 30 czerwca 2015 07:00 | 5 lipca, w niedzielę od godziny 14.00 na stadionie sportowym w Starej Wsi odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny.
Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przybyli goście będą mogli sprawdzić się między innymi w biegu przełajowym, strzelaniu z wiatrówki, przeciąganiu liny, a nawet w łowieniu ryb czy rzucie podkową. Dla dzieci przewidziane są atrakcje w postaci wesołego miasteczka, waty cukrowej, malowania buziek czy tatuaży z henny. Podczas festynu wystąpią: Zespół dziecięcy „Kropki”, Kabaret Starszych Panien, zespół „Komisariat”, chór męski „Bas Canto” i inni. Zabawa zakończy się dopiero o północy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 30 czerwca 2015 07:00 | W niedzielę 28 czerwca po raz kolejny drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radzyńskiego rywalizowały o tytuł najlepszej grupy strażackiej w powiecie.
Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podzielone na dwie grupy: żeńską i męską. Jak co roku ekipy strażackie musiały sprawdzić się w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej. W szranki stanęło pięć drużyn żeńskich oraz szesnaście męskich. Na zawody przybyli również: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, starosta radzyński Lucjan Kotwica, wójt gminy Ulan Jarosław Koczkodaj, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz komendant PSP Mirosław Walicki. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 29 czerwca 2015 07:00 | W niedzielę, 28 czerwca na Placu Wolności odbyły się III Mistrzostwa Radzynia Podlaskiego w podciąganiu na drążku.
Wydarzenie to zorganizowała grupa Street Workout Radzyń Podlaski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zawodnicy podciągali się na specjalnie przygotowanej do tego konstrukcji ustawionej w centrum miasta. W tym roku dodatkowymi konkurencjami były pompki oraz przysiady kobiet z obciążeniem 20 kg. W konkurencji podciągania na drążku brało udział 27 zawodników z wielu miast. W gronie uczestników było kilku mieszkańców Radzynia Podlaskiego, pojawiły się także osoby z naszego województwa: Lublin, Biłgoraj, Łuków, Puławy, Hrubieszów, a także dalszych rejonów Polski takich jak województwo Świętokrzyskie, czy nawet Starogard Gdański! | | | REKLAMA | | poniedziałek, 29 czerwca 2015 07:00 | Już jutro o godz. 18:00 przy ul. Pocztowej 4/16 w Radzyniu Podlaskim będzie miał miejsce „Wieczór Otwarty” w siedzibie Future Design Academy.
Tematem przewodnim tego wydarzenia będzie tematyka „Nowych Mediów”. Wieczór Otwarty jest świetną okazją do spotkania się z trenerami oraz przekonania się o możliwościach i zapleczu technicznym Future Design Academy. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję do zadawania pytań podczas panelu dyskusyjnego i będą mogli dopytać się o szczegóły kształcenia czy też sprawdzić propozycję programowe poszczególnych kursów. Podczas wieczoru otwartego odbędzie się prezentacja na temat "Nowych Mediów" prowadzona przez Marka Melaniuka i Radosława Grochowskiego - trenerów w Future Design Academy oraz Daniela Karolaka - eksperta E-commerce. Wszystkie osoby biorące udział w dniach otwartych FDA będą mieć możliwość zapisania się w specjalnych warsztatach "Nowych mediów" przygotowanych specjalnie dla nich. Bedą to zajęcia dające przedsmak tego, podczas nauki w Future Design Academy będzie jednym z elementów prowadzonych zajęć. | | Edyta Skrzeczkowska | | sobota, 27 czerwca 2015 07:00 | Wraz z końcem roku szkolnego, zakończyły się wyjazdy na zielone szkoły w ramach projektu "Misja Przyr(g)oda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Projekt korzystał z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. W wiosennej edycji wzięło udział ponad 3600 uczniów ze 119 szkół podstawowych w całym kraju, a zajęcia realizowane były we wszystkich 23 parkach narodowych. Dzięki udziałowi w projekcie 36 uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce wyjechało na zieloną szkołę do Białowieskiego Parku Narodowego. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1269 z 1876 |