Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Pałac Potockich już miejski!

Michał Maliszewski   
piątek, 03 lipca 2015 07:00

Podpisywanie aktu notarialnego przez burmistrza RębkaRadzyńska perła trafiła w odpowiednie ręce i ma w końcu swojego właściciela.

2 lipca punkt 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski przy stole prezydialnym usiedli: starosta radzyński Lucjan Kotwica, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, konserwator zabytków Jan Maraśkiewicz oraz notariusz Ryszard Mysłowski, by podpisać akt notarialny przekazania pałacu Potockich w ręce miasta. W wydarzeniu uczestniczyli prezesi jednostek miejskich, radni miejscy, powiatowi, urzędnicy oraz mieszkańcy miasta.

 

Grali dla chorego na autyzm Nataniela

Michał Maliszewski   
czwartek, 02 lipca 2015 07:00

Zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia28 czerwca w Żabikowie odbył się turniej piłki nożnej open pod hasłem „Gramy dla Nataniela ’’ - chłopca cierpiącego na autyzm.

Oprócz gry lub kibicowania drużynom można było również spróbować pysznego domowego ciasta oraz skorzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy przewidzieli przejażdżki bryczką i kucykiem. Na najmłodszych czekały zabawy z chustą, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz zabawa na dmuchanym zamku i zjeżdżalni.

 

Rada Szpitala wybrana

Michał Maliszewski   
czwartek, 02 lipca 2015 07:00

SzpitalPodczas ostatniej sesji Rady Powiatu została podjęta uchwała powołująca Radę Społeczną radzyńskiego Szpitala.

W tym roku skład został zmniejszony z 15 na 7 członków. Przewodniczącym został Jan Gil, wiceprzewodniczącą Anna Bogutyn, Jarosław Koczkodaj - przedstawicielem wójtów. W skład Rady weszli również: Zbigniew Makarski, Jerzy Bajda, Piotr Powałka i Zofia Goławska. Za przyjęciem uchwały powołującej ten skład zagłosowało 11 radnych, natomiast wstrzymało się 6 osób.

 

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 uroczyście zakończyli rok szkolny

Michał Maliszewski   
środa, 01 lipca 2015 07:00

Akademia na zakończenie roku26 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. O godzinie 11.00 rozpoczęło się uroczyste pożegnanie klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.
Swoją obecnością uświetnili uroczystość dostojni goście: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, proboszcz parafii świętej Anny ks. Henryk Och, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Matysiewicz oraz rodzice.
Dyrektor Bożena Marcinkowska powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i najważniejszych w tym dniu – uczniów.

 

Co dalej z oddziałem pulmonologicznym?

Michał Maliszewski   
środa, 01 lipca 2015 07:00

Adam Świć i Marek ZawadaJeden z naszych Czytelników zapytał nas, gdzie będzie mógł się leczyć członek jego rodziny, gdy zostanie zlikwidowany oddział pulmonologiczny? Czy pozostanie mu podróżowanie do Lublina?

Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Powiatu: - W piśmie, które pół roku temu wpłynęło do zarządu powiatu wspomniał pan o konieczności łączenia pewnych oddziałów. Jak wygląda teraz ta sytuacja? – dopytywał wiceprzewodniczący Adam Świć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1268 z 1876